Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez LeonSkennedy » 25 paź 2011, o 22:20

a macie może jakiś tutek , do tego wygłuszania , bo chciałbym się za to zabrać , bo już mnie szlak trafia :/
LeonSkennedy
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 23:31
Lokalizacja: Tomaszów Maz

 

Postprzez slavwek.ie » 28 paź 2011, o 14:12

LeonSkennedy, jedno z wielu tutaj
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez sołtys » 1 lis 2011, o 11:33

ja mam syczki zamontowane w drzwiach i też daja fajny efekt !!
sołtys
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lis 2011, o 10:31
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Tanie głosniczki przód i tył do mk3 z 97r

Postprzez tomeek2207 » 6 lis 2011, o 15:27

Witam otóż niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem mkIII z 97r hatchback 4/5 drzwi
i mam problem otóz w drzwiach niema wogole głośników a w desce sa strasznie lipne i charczą
planuje zakup radia z usb i głośników na przód i tył do drzwi (chciałbym uzyskać taki efekt grania jak jest np w golfie IV albo seacie Leonie I generacji i to wystarczy)

moja propozycja
przód Magnat CAR Fit 216
tył magnat car fit 162
I tu pytanie czy sa potrzebne jakies dystanse na (przód wydaje mi sie ze tak) ale na tył to niemam zielonego pojecia
radyjko KENWOOD KDC-4051 usb lub lg lac 5900rn-u

prosze o wasze propozycje głosnikow i radia do 550zł w gre wchodzą tylko nowki:)

pytanie czy do tych magnatów na przód trzeba zwrotnice? bo spotkałem się już z takim zestawem odseparowanym alpine(5,25") ze na wysoko-tonowych są kondensatorki tylko a w przypadku magnatów to nie wiem bo na oczy tego nie widziałem.Jak one grają?? jak u nich z basem.Proszę o opinie na CA nie chce wydać majątku


edit:
załatwiłem od wujka te tweetery z alpine'a z tymi kondensatorkami i i mysle ze z tymi magnatami mogły by zagrać.Tylko czy te magnaty są coś warte jak u nich z bassem?
tomeek2207
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: wodzisław

Postprzez slavwek.ie » 7 lis 2011, o 15:39

Całość efektu jaki uzyskasz będzie zależny od stopnia zaangażowania się w prace wygłuszające.
Samo "wrzucenie" głośników w tapicerkę nic nie da, trzeba się pomęczyć.
Poczytaj podwieszone tematy o CA, wiele wyjaśniają i dają zarys prac jakie cię czekają.
Magnat Car Fit 216 to odseparowany zestaw, więc jest wyposażony w zwrotnicę (najprostszą - kondensator), nie jestem w stanie powiedzieć jak to gra, bo nie miałem z "tym" do czynienia.
Przedni system to podstawa grania w aucie i jemu należy poświęcić najwięcej uwagi, pracy, pieniędzy.
Pomyśl, czy stać cię na to, aby za kilka tygodni/miesięcy stwierdzić że byle co kupiłeś, słabo to gra i chcę zmienić na lepszy...?
Skoro oczekujesz dobrego efektu, to nie uzyskasz go najtańszymi głośnikami.

Tak jak wcześniej wspomniałem, zapoznaj się z ogólnymi zasadami CA a później zadawaj pytania o szczegóły.
Bardzo dobry i pomocny materiał masz tu:
http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez marianski696 » 7 lis 2011, o 19:09

Ja od siebie polecam Helix dark blue, tanie i dobre głośniczki

http://allegro.pl/helix-dark-blue-b-6x- ... 73267.html
marianski696
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 22:30
Lokalizacja: kraków

Postprzez tomeek2207 » 7 lis 2011, o 19:28

a jak u nich z bassem??
a właśnie jak to z tymi dystansami wiem napewno ze na przód maja byc ale na tył to niewiem jak myślicie?

ma sens na przodzie podpiąć do tych helixow tweetery z alpine'a z kondensatorkami i zamontowac je w desce (w fabryczne miejsca)

czy może zrobić tak zeby kupic tylko te helixy co podał kolega na przód a w przyszłym roku w lipcu jak bd kasa to kupić odseparowany helixa +wygłuszenie wszystkich drzwi a te współosiowe na tył

[ Dodano: 2011-11-07, 19:00 ]
i tak tez chyba zrobię ze poczekam te pół roku pozbieram kase i kupie na przód jak narazie te HELIX DARK BLUE B 6X a jak będzie kasa
to zrobie tak
przód Helix B 62C
tył HELIX DARK BLUE B 6X
wygłuszenie drzwi + pierścienie z mdfu

radyjko KENWOOD KDC-4051 usb polecił kolega długo sie mu przysłuchiwałem i juz zamówiłem :)
tomeek2207
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: wodzisław

Postprzez slavwek.ie » 7 lis 2011, o 21:46

tomeek2207, nic kompletnie nie pojąłeś z tego co napisałem i do poradnika też nawet nie zajrzałeś..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez tomeek2207 » 12 lis 2011, o 17:53

a powiedzcie mi tak czy na tył do drzwi są potrzebne jakieś dystanse żeby zamontować głośniki (czy takie same jak na przodzie) bo jestem kompletnie zielony (chodź mój golf jest fioletowy):))
jak narazie to wygłuszyłem przednie drzwi i wylądowałem w szpitalu teraz sobie leże i odpoczywam :((

z przodu siedzą sobie helixy b62c drzwi oklejone taśma dekarska z tytana + dystanse z mdf'u:) pod seryjnym radiem efekt nadzwyczaj przerósł moje oczekiwania
na tył w planach helix b6x
tylko nie jestem w stanie przypomnieć sobie czy tam trzeba jakieś dystanse na tył a jesli by trzeba było to bym już je zamówił bo w środę albo czwartek wychodzę ze szpitala. Podsuńcie jakieś pomysły jak je dobrze zamontować żeby nic nie trzeszczało i nie latało . Drzwi tylne też będą wygłuszone.

z góry dzięki
tomeek2207
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: wodzisław

Postprzez slavwek.ie » 13 lis 2011, o 18:33

tomeek2207, ja na twoim miejscu nie montował bym wcale głośników z tyłu, bo to zbędna inwestycja, dołożył bym kasę do wzmacniacza i subwoofera.

Nie montowałem głośników w tylnych drzwiach, wiec nie wiem, czy taki sam dystans jest jak z przodu, czy inny, trzeba rozebrać i podejrzeć
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez tomeek2207 » 13 lis 2011, o 21:51

Suba niechce a chyba zrobie tak ze jak bedzie czas to obadam ten tył i ew sam dystanse dorobie. A jak bedzie lipnie to zostawie tylko przód a te tylne głośniki sprzedam.
zaryzykuje i pobawie sie z tym i dam znac co i jak :)
tomeek2207
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:08
Lokalizacja: wodzisław

Postprzez papi90 » 14 lis 2011, o 09:31

slavwek.ie napisał(a):tomeek2207, ja na twoim miejscu nie montował bym wcale głośników z tyłu, bo to zbędna inwestycja, dołożył bym kasę do wzmacniacza i subwoofera.

Nie montowałem głośników w tylnych drzwiach, wiec nie wiem, czy taki sam dystans jest jak z przodu, czy inny, trzeba rozebrać i podejrzeć
nie znam sie na CA ale popieram kolege bo mam tak zrobione przod helix zestaw odseparowany i pionek w desce sub i wzmak dobre wygluszenie i musze przyznac jak dla mnie bajka tylko musze chyba kupic kondesator czy jak to tam sie nazywa bo tak na 80% glosnosci troszke mi radyjko przygasa i lampka w aucie mruży
papi90
Badacz tematu
 
Posty: 233
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:54
Lokalizacja: Nowa Sól

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości