Wymiana oleju w skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez dziabi3 » 20 mar 2009, o 21:42

darkmen21,

mój post oczko wyżej i nic więcej ci nie napisze
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

 

Postprzez bluder » 5 kwi 2009, o 19:15

Widzę,że są bardzo rózne zdania na temat właściwego oleju do skrzyni.
Ja do mojego Golfa wlałem oryginalny olej z serwisu i co ?
Klapa,biegi wchodziły o wiele gorzej niz przed zmianą.Jedynke to po kilka razy,az zaskoczyła.
Po jakich 100km zmieniłem go na gęściejszy GL-4 80W90 i efekty zadowalające.Skrzynia pracuje o wiele lepiej,biegi wchodzą bez problemu.
Osobiście polecam do aut o duzym przebiegu wlewąc olej gęściejszy 80W90.
Avatar użytkownika
bluder
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 22:56
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez SotoM » 5 kwi 2009, o 22:39

bluder napisał(a):Widzę,że są bardzo rózne zdania na temat właściwego oleju do skrzyni.
Ja do mojego Golfa wlałem oryginalny olej z serwisu i co ?
Klapa,biegi wchodziły o wiele gorzej niz przed zmianą.Jedynke to po kilka razy,az zaskoczyła.
Po jakich 100km zmieniłem go na gęściejszy GL-4 80W90 i efekty zadowalające.Skrzynia pracuje o wiele lepiej,biegi wchodzą bez problemu.
Osobiście polecam do aut o duzym przebiegu wlewąc olej gęściejszy 80W90.

i tu sie zgodze... gadałem ze znajomkiem który pracuje na serwisie Seata - mówił ze seat wprowadził własnie zmiane oleju z 75W na 80W ze wzgledu na te stare skrzynie... i juz nawet u nich jak sie kupuje olej do skrzyni to nie mają 75W tylko 80W90...
takze ja tez bede zmieniał olej jeszcze raz na ten 80... bo zaczynają znowu mi sie dziać herezje z biegami...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez grzel » 15 kwi 2009, o 20:20

to ja może powiem tak . Jestem kompletnie zielony i chciałbym uzyskać informacje gdzie w ogóle znajduje sie ten zbiornik oleju skrzyni biegow czy pod maska cyz trzeba gdzies pod auto wchodzi w ogole mnoze jakis obrazek czy cos bylbym wdzieczny ;]
golfik uber alles :D
grzel
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 03:33
Lokalizacja: legnica

Postprzez Repsol » 15 kwi 2009, o 22:10

grzel nie ma czegoś takiego jak zbiornik oleju skrzyni biegów! :hyhy:

Obudowa skrzyni biegów jest zbiornikiem samym w sobie ;-)

Tak jak olej silnikowy wlewasz do silnika, tak olej przekładniowy wlewasz do skrzyni biegów (która jest zintegrowana z mechanizmem różnicowym) a nie do żadnego zbiornika.

Poglądowe zdjęcia masz na drugiej stronie tego tematu, czyli nawet nie pokusiłeś się o dokładne prześledzenie tematów już istniejących na nurtujące Cie zagadnienia.
Wstyd kolego... wstyd... :wstyd: :wstyd: :wstyd: :hyhy:
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez grzel » 17 kwi 2009, o 17:45

otoz czytalem i widzialem te zdjecie ale szczerze mowiac nic mi ono nie mowi chodiz mi o to dokladnie jak wymienic tehn plej czy musze wjezdzac na kanal vczy po tworzeniu maski juz mozna wymienic ?
golfik uber alles :D
grzel
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 03:33
Lokalizacja: legnica

Postprzez Repsol » 17 kwi 2009, o 21:21

Od góry czyli po otwarciu maski nic nie zdziałasz w tej sprawie.
Trzeba zabierać się do tego od spodu.

grzel nie zabieraj się za to sam, bo widzę że kompletnie nie znasz się na tym. Lepiej jedź do jakiegoś mechanika albo kumpla, który ma więcej pojęcia od Ciebie ;-)

PS. Bez urazy oczywiście :!: :cwaniak:
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez SITEK » 7 cze 2009, o 18:49

Cześć

czytałem to co piszecie i też miałem zamiar zmieniać olej na hipol, na szczęście nie mam kanału w garażu i to uratowało moją skrzynię. pojechałem do mechanika i kazałem mu zmienić olej w skrzyni, a on do mnie czy mam olej-to mnie zdziwiło, powiedziałem ze chce u niego kupić olej a on na to ze nie ma tego oleju bo za drogi jest!!! po drugie sprawdził mi poziom i powiedział ze mam jest ok, ale jak bardzo chce to mi go wymieni ale nie odpowiada za skrzynię, olej w skrzyniach jest dorzywotnio do końca dni skrzyni i tylko sie dolewa. wskazał mi ze wymianę tego oleju jedynie w serwisie, zajechałem do serwisu i zapytałem się o wymianę oleju gość kazał podać mi numer auta bo do każdego golfa-modeli były różne stosowane rodzaje oleju-tak mi powiedział, więc jak na razie poczeka na oil moje autko. więc sami widzicie te skrzynie są nad wyraz delikatne.
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez mani51 » 7 cze 2009, o 19:38

SITEK napisał(a):do każdego golfa-modeli były różne stosowane rodzaje oleju-tak mi powiedział


pier...li jak potłuczony. VW do większości swoich samochodów lał olej VW G50 SAE 75W-90. Ty już lepiej nie jedź do tego serwisu albo idź do jakiegoś bardziej kompetentnego człowieka
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez SotoM » 7 cze 2009, o 22:52

wątpie aby taki był motyw z olejami... czy to VW , AUDI , SEAT , SKODA do wszystkich tych modeli skrzyń manualnych leje sie olej 75W90. jedynie u mnie w sz-nie na serwisie Seata pracuje znajomek z którym gadałem to powiedział ze juz leją 80W90 lepiej wpływa na pracę skrzyni ze wzgledu na ich podjechane części...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Karol B. » 21 lip 2009, o 22:39

Odswieze temacik. Mam zamiar wymienic olej w skrzyni biegow i zastanawiam sie czy taki olej bedzie dobry do mojej skrzyni?? --> http://moto.allegro.pl/item682646178_mo ... tanio.html
I jeszcze pytanko czy nie trzeba sie obawiac oleji z allegro?? :-P
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Repsol » 21 lip 2009, o 23:01

Karol B., olej z Twojego linka nie jest najgorszy ale nie spełnia specyfikacji Volkswagena.

Lepszy będzie ten:

http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1

A jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie jak udasz się do ASO VW i kupisz u nich. Koszt jakieś 70zł za 2L.

Co do Twojego pytania o allegro to wydaje mi się, że na to nie ma regóły. Podrabiane oleje mozesz również kupić w zwykłym sklepie.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron