Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez darkangel » 16 maja 2008, o 09:28

Tez tak mam ale centralny działa ok. Od strony pasażera otwieraja sie z kluczyka ale znowu nie ma centralnego. Dziwne to jest ale mi nie przeszkadza bo i tak zawsze otwieram z pilota.
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

 

Postprzez sosenek1 » 16 maja 2008, o 13:26

U mnie nie ma opcji otwierania z pilota więc muszę korzystać z kluczyka. Ale już wiem że to łopatka zamka się ukręciła. 16 zł na allegro więc nic wielkiego.
sosenek1
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 11:41
Lokalizacja: Sochaczew

Klamka schowka pod Airbag

Postprzez Jafcyk » 25 cze 2008, o 20:07

Klamka która jest do otwierania schowka pod air bagiem odmówiła posłuszeństwa. Czy ktoś wie gdzie można kupić taką klamkę? Na allegro jest pełno ale to są klamki do schowków w miejscu których ja mam poduszkę.Przesyłam zdjęcie o co mi chodzi Pozdrawiam R. Obrazek
Avatar użytkownika
Jafcyk
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 22:13
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Zico63 » 25 cze 2008, o 20:27

To nie jest tylko klamka, to jest takie "cóś", i teraz, co wysiadło?
Który numerek?

Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Jafcyk » 25 cze 2008, o 22:46

ta klameczka 19h złamał się taki bolec, który popycha cały mechanizm. Co prawda jest tam wkładka na kluczyk ale i tak nie działała. teraz żeby się dostać do środka potrzebny jest śrubokręt :-?
Avatar użytkownika
Jafcyk
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 22:13
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Zico63 » 26 cze 2008, o 00:36

Jest to część "popychacz" nr VW: 1H1 857 147, występuje w trzech kolorach: bobrowy, czerń satynowa i czarny łagodny.
Popatrzę w Interwelmie w B-B, a mając numer łatwiej Kolega będzie miał szukać.

Znalazłem jeszcze wbijając symbol w Googla:
https://ssl.allegro.pl/item366560087_366560087.html
Ale zakończona :zalamany: no i cena! :zdegustowany:
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Jafcyk » 26 cze 2008, o 16:58

Dzięki wielkie za fatygę - numer na pewno się przyda i rzeczywiście łatwiej będzie to szukać. Co do ceny to i tak taniej wychodzi niż cały schowek. Jeszce raz wielkie dzięki za pomoc :-)
Avatar użytkownika
Jafcyk
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 22:13
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z zamkiem zewnetrznym(klamką).

Postprzez klocek » 29 lip 2008, o 13:26

Witajcie,

Otóż mój problem wygląda następujaco:
W prawych przednich drzwiach wypada mi cały mechanizm zamka od klamki. Mianowice jak wkładam kluczyk(a zaznaczam że mam centralny zamek) moge nim krecic we wszystkie strony i nic, a jak chce go wyciagnac "wychodzi" razem z kluczykiem, zostaje na kluczyku. Tak jakby zostal wyrwany.
Co zrobic w takim przypadku? Wymienic klamke z zamkiem na nowa? Czy idzie to jakos polaczyc na nowo? Wszlekie propozycje, opinie, schematy jak to naprawic beda pomocne.

Pozdrawiam
klocek
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Ziębice

Postprzez uli » 29 lip 2008, o 16:24

poprostu musisz wymienic wklad juz go nie naprawisz. I tu masz dylemat bo zmieniajac zamek zmieniasz kluczyk. Jest tez inna opcja kupienie wkladu i dorobienie do kluczyka ale musisz popytac kto to robi 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez silspaw » 29 lip 2008, o 17:34

Witam. Miałem ten sam problem.Poprostu w srodku zamka jest taka lopatka z noskiem i ten nosek ulegl uszkodzeniu- odlamal sie. Tak bylo u mnie. Tez wyciągalem kluczyk z cala zawartoscia pozostalosci.Mnie udalo sie dorobic te lopatke i teraz wszystko gra i buczy :-D
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Postprzez Mario Mario » 29 lip 2008, o 20:37

Panowie posuchajcie. Naprawialem w swojej rakiecie. Wkladka prawdopodobnie jest dobra, a co do tej lopatki to strzal w dziesiątkę, bardzo często się lamią ponieważ jest to stop żeliwny. Wkladkę latwo się wyjmuje a w przypadku kolegi nawet nie trzeba bo sama się wysuwa. Ale to ze wkladka się wysuwa razem z kluczykiem to nie jest wina lopatki. w zamkach takich jest blaszka zalożona od strony wewnętrznej na wkladke i dokręcana jest śrubką od strony zewnętrznego zamka, JkA OTWORZYSZ DRZWI bo inaczej jest to niemożliwe, to zobaczysz czarną zaślepkę(jeżeli zaślepka jest wkolorze drzwi to znaczy, że mialeś drzwi malowane, a temu co malowal nie chcialo się klamki wyjąć) ale do rzeczy, po wyjęciu tej zaślepki jest śrubka na ampulek. Przy wyjmowaniu wkladki należy tą śrubkę wykręcić ale tyko tyle aby wkladka swobodnie wyszla z klamki, jeżeli za dużo wykręcimy to po wyjęciu wkladki blaszka wlasnie zabezpieczająca ta wkladkę przed samoczynnym wypadaniem spadnie i dupa, ciezko się ją później zaklada. Po wyjęciu wkladki w normalny sposób należy zobaczyć, czy lopatka jest ulamana, jaeżeli tak to te same czynności wykonyjemy z drzwiami prawymi od strony pasażera i lopatke przekladamy do wkladki w dzrzwiach lewych i wszystko cacy. Jezeli ci wkladka wysuwa się razem z kluczykiem to sprawdź bo mogla się śrubka ta wykręcic a blaszka spadla do środka DRZWI. Kiedys taką lopatkę widzialem na allegro.

[ Dodano: 2008-07-29, 20:43 ]
http://moto.allegro.pl/item393015899_or ... 98_02.html


To ta większa blaszka. Więdzą co się psuje i dlatego takie drogie, ale dużo tańsze niż nowa wkladka i nowe kluczyki.

[ Dodano: 2008-07-29, 20:45 ]
O i jeszcze to.

http://moto.allegro.pl/item405611716_ry ... we_ss.html

[ Dodano: 2008-07-29, 21:36 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Hagazi » 31 lip 2008, o 15:20

Witam. Niedalej jak dwa dni temu robiłem sobie naprawę klamek w obu drzwiach. Przyznaję, ze jestem zaciekawiony, gdyż wkładka kluczyka nie była u mnie mocowana na żadną srubkę, tylko zabezpieczeniem była sama łopatka. Wkładka konczyła się małym pałąkiem na którym zaczepiaa się łopatka. Znaczy: dwa rodzaje wkładek są? A może mam nie oryginalne?
W każdym razie zrobiłem mały patent na odratowanie łopatki. Zanim kupię nową, to mi troszkę posłuży.
W miejscu, gdzie ułamał się zaczep na łopatce, wywierciłem maleńki tworek i zamocowałem wkładkę do łopatki śrubką. Działa jak należy.
Jedynym minusem jest to, że musiałem zdjąć element odpowiedzialny za cofanie kluczyka. Ale cofam sobie kluczyk ręcznie i jest git.
Moze komuś się przyda mój patencik. A jeśli już go ktoś zastosował wcześniej to tym lepiej.
Avatar użytkownika
Hagazi
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 lip 2008, o 00:07
Lokalizacja: Płońsk

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości