Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Źle działająca wewnętrzna klamka drzwi

Postprzez polm83 » 6 sie 2008, o 21:50

Witam.
Mam taki problem z niedziałającą wewnętrzną klamką od otwierania drzwi od strony kierowcy w moim 3 drzwiowym golfie. Problem jest na tyle dziwny, że klamka nie działa w 60% prób otwarcia drzwi od wewnątrz. Czasem pomaga podnoszenie i opuszczanie przycisku blokowania drzwi (tego dzyndzla), a czasem zostaje tylko opuszczenie i otworzenie drzwi od zewnątrz :).
Próbowałem rozkręcić rozkręcić drzwi, ale utknąłem na odpięciu 8 zatrzasków od tapicerki i nie mogłem odkręcić pokrętła od okna. Wie ktoś jakie trzeba wykonać kroki aby dostać się do tych linek? Z instrukcji od samochodu ciężko stwierdzić jak to wszystko rozkręcić.
polm83
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sie 2008, o 21:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Źle działająca wewnętrzna klamka drzwi

 

Postprzez piotr0488 » 6 sie 2008, o 23:53

a by sie dostac musisz sciagna tapicerke, jest na zatrzskach jak pislaes.... ale przedtym wyrkec regle (dzyndzle) , wyciagniej pokretlo od opuszczania szyb, wykrec sruby z raczki i mozesz wyciagac tapicerke, jak juz sciagniesz tapicerke wyczep pret idacy od zamka do raczki w wewnatrz samochodu, wykrec jedna srube od klamki zewnetrzej (krzyzak) i wyciagnij klamke, odker 2 sruby trzymajace zamek ( krzyzak albo imbus), jak bedziesz mial zamek luzny to wyczep pret idacy od rygla (dzyndzla) i jak masz cetralke to od niej tez, i mozesz wyciagnac mechanizm zakma... :-D
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Jorg » 7 sie 2008, o 00:16

Avatar użytkownika
Jorg
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 15:25
Lokalizacja: Bytom - Grossfeld

Tylnia klapa zamek

Postprzez bemo24 » 20 sie 2008, o 21:39

Witam panowie mam problem z otwieraniem bagaznika,daje foto z tym mechanizmem.a wiec tak
(strzłka biała) jeśli ten element czarny jest w takiej pozycji to klapa nie chce sie otworzyc central jej nie otwiera
Ale jesli ten metalowy element (strzakła czerwona) założymy na element czarny to klapa otwiera sie ale nie moge jej zamknac centralnym....dodam jeszcze ze jak te elementy dwa sa tak jak na foto to klape central zamyka,zakładam elementy na siebie i nie chce central nie zamyka!!!

I moje pytanie jest takie jak moge to sam zrobic !!

Obrazek

[ Dodano: 2008-08-22, 19:22 ]
Widze ze nikt nie zna sie jeszcze na takich sprawach ach szkoda
bemo24
 

Postprzez marcinkoz2910 » 22 sie 2008, o 19:46

heh dziwne ale ja bym najpierw posprawdzał czy coś się nie urwało czy coś a jak dalej nic to pozostaje jedno wyjście, bardzo absurdalne ale mi już dwa razy pomogło w MK2 wejść do bagażnika i obczajić jak to tam się zachowuje i na podstawie obserwacji wyciągnąć wnioski i zabrać się za naprawę... ;-)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez veronx » 22 sie 2008, o 20:16

ja w moim zamku wogóle kluczyka nie mogę przekręcić :/
Avatar użytkownika
veronx
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 22:25
Lokalizacja: PL

Postprzez GITgostek » 22 sie 2008, o 21:10

a mi jak sie wiosełko od zamku urwało to kluczyk razem z zamkiem wyciągnełem hehe
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Marti05 » 23 sie 2008, o 15:20

Hmm ja mam zamontowany taki nowy zamek i u mnie chodzi on tak ze, centralny zamyka go i otwiera gdy zamek na kluczyk jest w poziomie czyli otwarty (wtedy można zamykać i otwierać centralnym) a gdy będzie w pionie czyli zamknięty to ani rusz. Jeżeli tak u ciebie nie jest to chyba coś jest zepsute.
Avatar użytkownika
Marti05
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 18:44
Lokalizacja: Bytów

Postprzez Zico63 » 23 sie 2008, o 18:36

To fragment z insrukcji, może nie jest nic zepsute...
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez mietek » 26 sie 2008, o 18:24

heh nastempny defekt golfika ja mam tez popsute jerzdze tak z otwartym bagarznikiem od jakiegos pol roku nawet niewiem jak moj zamek naprawic poprostu sie tak popsul ze niewarzne czym przekrece to moge otworzyc nozem czy czyms moge otwierac i zamykac chyba caly sie przekreca z tego co rozbieralem go to tam jest taka metalowa rolka i ona ma byc w takim dolku ale ten plastik jest wytarty i nietzyma jak myslicie mozna taki plastik dokupic czy raczej niema sensu
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez paku - paku » 26 sie 2008, o 18:59

bemo24, a czy to czarne coś zaznaczone u Ciebie białą strzałką rusza się gdy kręcisz kluczykiem w zamku ?? Pytam z ciekawości gdyż mam podobny problem u siebie z tym ze gdy włożę kluczyk do zamka i nim ruszam to to czarne cuś stoi w miejscu a nie wiem co tam siedzi w środku w zamku i narazie nie chce tego ruszać...
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi
Avatar użytkownika
paku - paku
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 17:18
Lokalizacja: chełm
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Marti05 » 26 sie 2008, o 20:01

mietek napisał(a):ten plastik jest wytarty i nietzyma jak myslicie mozna taki plastik dokupic czy raczej niema sensu


hmm takiego plastiku nowego to chyba nie kupisz, można by ze szrotu jedynie coś takiego dostać, u mnie to w ogóle zamek nie chciał się przekręcić jak kupiłem golfika, wiec kupiłem nowy zamek za 40zł i jest miodzio nawet chyba dołączę sobie centralny na tył
Avatar użytkownika
Marti05
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 18:44
Lokalizacja: Bytów

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość