problem z nawiewem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

problem z biegami nawiewu

Postprzez pawlisiak1 » 7 mar 2010, o 17:24

Witam wszystkich moj problem dotyczy biegow nawiewu otoz ostatnio rozkrecalem nawiew aby zrobic nowe podswietlenie po skreceniu zauwazylem ze dziala tylko na 1 i 4 a 2 i 3 dzialaja tylko wtedy gdy docisnie sie galke (rezystor mam sprawny) w jaki sposob to naprawic dodam jeszcze ze gdy to robilem akumulator byl ledwo ledwo naladowany moze to wina po stronie akumulatora sam juz nie wiem. Prosze o pomoc
Avatar użytkownika
pawlisiak1
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 21:52
Lokalizacja: Warszawa/Białobrzegi

problem z biegami nawiewu

 

Postprzez pablomed » 7 mar 2010, o 20:21

wyciąg lewe pokrętło i zrób wg instrukcji co napisałem na obrazku
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cab ... b16b3.html
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pawlisiak1 » 7 mar 2010, o 21:46

dzieki wielkie czyli mam te wieksza blaszke docisnac do srodka a te mniejsza wygiac w prawo tez do srodka?
Avatar użytkownika
pawlisiak1
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 21:52
Lokalizacja: Warszawa/Białobrzegi

Postprzez pablomed » 8 mar 2010, o 12:36

w prawo ale nie do środka, zdejm pokrętło zobaczysz o co biega, ta blaszka obracająca się razem z pokrętłem stanowi kontakt miedzy stykami w kształcie połokragłych blaszek, skręcisz ją w prawo to odzyska styk
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Nawiewy bardzo słabo miz nich wieje

Postprzez Chuuudy » 17 mar 2010, o 16:27

Witam chodzi mi o to ze bardzo mały wiart wydobywa mi się z nawiewów :-/ ogólnie wraz z zmianą na poceciometrem wzrasta mi siła nawiewu, ale jest to o wiele mniejsza niż w innych golfach:( nie wiem jak no narawic :-(
Chuuudy
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 mar 2010, o 14:44
Lokalizacja: Kębłowo

problem z nawiewem!!!

Postprzez memura » 17 mar 2010, o 16:53

Witam
otóż mam tak problem, w pokretle z regulacja gdzie ma wiać dmuchawa (nogi,szyba,kabina [3 pokretlo od lewej]) gdy chce ustawic na szybe bardzo ciezko przełącza i az cos w nim strzela, i jak juz strzeli i dam na maxa w druga strone czyli chyba na grzanie kabiny to tez strzela przy samym koncu pokretla. nastepny problem jest taki, ze gdy dam na szybe cieple powietrze to w ogole nie wieje na nią, a gdy dam na sszybe zimne powietrze to wieje, i podobnie jest z kabina, a na nogi juz w ogole nie wieje, a gdy nie wieje powietrze rozchodzi sie po wszystkich nawiewach. co to moze byc?
z gory dzieki za pomoc
pozdraVWiam

a i oprocz tego bardzo slabo mi wieje tak jakby to poweidziec nie ma cisnienia :P slabo wije jakby powietrze gdzies sie rozchodzilo po kątach, wiem ze mam dziure w plastiku za radiem w srodku czy to jest jakis tunel od nawiewow? i jak tak to czym to załatac?
Ostatnio edytowano 17 mar 2010, o 17:01 przez memura, łącznie edytowano 1 raz
Memek
Avatar użytkownika
memura
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 lut 2010, o 21:37
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Postprzez swatu » 17 mar 2010, o 16:56

wyciagnij panel i sprawdz czy sie czasem linki nie odczepiły albo nie zawadzaja o siebie.Przy okazji nasmaruj smarem te kółka zebate.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez garas1 » 17 mar 2010, o 17:11

Wymień filtr przeciwpyłkowy
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

Postprzez arkusb » 17 mar 2010, o 17:14

U mnie na próbę wyjąłem filtr kabinowy i pomogło, kupiłem nowy i jest super nawiew, a przez długi czas męczyłem się z zaparowanymi szybami :) teraz na 1 biegu suchutko w całym aucie :)
arkusb
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 14:51
Lokalizacja: Wrocław/Zamość

Postprzez swatu » 17 mar 2010, o 18:26

wymienic filtr i przeczyscic ewentualnie odgrzybic głowne kanały powietrzne od nawiewów.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

jak wymontować tunel nawiewu ?

Postprzez kamil20 » 19 mar 2010, o 18:18

Mam problem z nawiewem a mianowicie gdzy ustawie pokrętło na szybe nic nie wieje , gdy ustawie na nogi tez nic nie wieje . jesli pokrętło jest ustawione na nogi i na twarz w tedy wieje tam gdzie powinno a gdy ustawie na twarz to wieje na twarz i na nogi. sprawdzałem wszystkie linki i podłączone są dobrze. myśle że problem leży w tym tunelu co idzie od wiatraka w lewą stronę ( do środka samochodu) . tam jest pierwsza przegroda i myśle ze ona jest przyczyną całego problemu ponieważ gdy troche tam pomajstrowałem powierze zaczeło lecieć na szybe , słabo ale leciało . nie wiem jak rozmontować ten tunel zaraz za wiatrakiem zeby sprawdzić czy ta przegroda jest ok . jesli ktoś wie jak to zrobić prosze o rade.
dziękuję
kamil20
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 01:24
Lokalizacja: BRZEZINY ok. ŁODZI

Postprzez prezesik » 19 mar 2010, o 18:56

tu jest fotoporada wymiany nagrzewnicy, powinna pomóc:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... agrzewnicy
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości