problem z nawiewem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez kamil20 » 19 mar 2010, o 20:07

dzięki za fotoporade. jednak doszedłem do pierwszej przegrody inaczej , a mianowiecie wystarczyło wyjąć wiatrak i włożyć tam łape :-) . i teraz jest taki problem : gdy pokrętło jest ustawione na szybe lub na nogi to ta przegroda całkowicie zamyka odpływ powietrza od wiatraka a gdy pokrętło jest na nogi i na twarz lub na twarz to przegroda jest otwarta i wieje na nogi i na twarz ale nawetw tedy nie wieje na szybe. co robić??
dodam jeszcze ze wyjąłem z okolic filtar kabinowego 2 garscie suszonych lisci i nic nie pomogło. czy jest możliwe ze pomyliłem mocowanie linek podczas wymiany panela nawiewu ?? bo od tamtego czsu zauważyłem ten problem
kamil20
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 01:24
Lokalizacja: BRZEZINY ok. ŁODZI

 

Postprzez prezesik » 19 mar 2010, o 20:11

kamil20 napisał(a):gdy pokrętło jest ustawione na szybe lub na nogi to ta przegroda całkowicie zamyka odpływ powietrza od wiatraka a gdy pokrętło jest na nogi i na twarz lub na twarz to przegroda jest otwarta i wieje na nogi i na twarz ale nawetw tedy nie wieje na szybe. co robić??
masz zamienione linki.
Ta linka, która zamyka przegrodę (dopływ powietrza od wiatraka do środka) powinna być zaczepiona do lewego pokrętła (dmuchawa). Dziś u siebie to rozkładałem, więc jestem z tym na bieżąco.
Niebieska linka odpowiada za dopływ powietrza ciepłe-zimne, podepnij ją pod środkowe pokrętło.
Pozostają dwie ostatnie linki, które jak odepniesz to sam sterując ręcznie dojdziesz, która jest gdzie, obie będą podłączone do ostatniego pokrętła szyba-nogi.
Ta linka, po której wyciągnięciu na max dmucha powietrze na szybę, wtedy mocujesz ją od góry trzeciego pokrętła.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez kamil20 » 19 mar 2010, o 21:06

zrobione. wszystko działa. zamieniłem 3 linki
kamil20
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 01:24
Lokalizacja: BRZEZINY ok. ŁODZI

Postprzez prezesik » 19 mar 2010, o 21:10

no i super :ok:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez respekt » 22 mar 2010, o 15:33

Tak jak koledzy wyżej piszą, najpierw wymień filtr kabinowy. Jeśli nie będzie wiać mocno, to i tak powinieneś odczuć różnicę w dmuchawie. Ja też się męczyłem całą zime, zaparowane szyby, nawet zamarzały od środka, a dmuchało jakby chciało a nie mogło. Już miałem się zabierać za nagrzewnicę, ale mówię idę zobaczyć filtr, kupiłem za 20zł, wymieniłem i od razu niebo a ziemia :).
Avatar użytkownika
respekt
Members
 
Posty: 374
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 13:30
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez sweetboy90 » 24 mar 2010, o 21:07

a od niedawna to masz czy odkad kupiles auto? bo jesli od poczatku to wez zobacz czy macz wszystkie smigla w wiatraku
Avatar użytkownika
sweetboy90
Badacz tematu
 
Posty: 329
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 19:51
Lokalizacja: Śrem Ostrowo

Info. dla osób, które chcą wymienić panel nawiewów

Postprzez adrian5 » 17 kwi 2010, o 13:27

Panel nawiewów często psuje się w mk3.
Panel nawiewów w moim golfie (bez klimy) nie działał już dobrze, nie można było regulować kierunku nawiewu- było tylko na szybę. Zniszczone były prawie wszystkie zaczepy mocowania linek- chodź niektóre mimo tego coś tam jeszcze otwierały/zamykały, ale bardzo słabo oraz było coś nie tak z kołem kierunku nawiewu, nie mozna było przekręcić. Łączenie linek do siebie (co niekiedy się proponuje) nie przynosiło dobrego efektu. Postanowiłem kupić oryginalny panel nawiewów w salonie, kosztował 230 zł oprócz tego musiałem kupić 4 klamry do mocowania linek (około 7 zł za 4 sztuki).
Jeśli macie ułamane zaczepy linek (co najczęściej się zdarza) pewnie pogubiliście też klamry mocujące, jeśli chcecie założyć nowe klamry mocujące na te zaczepy to lepiej nie róbcie tego sami. Mi założyli to w ASO VW za 30 zł, nie wiem jak to zrobili i jakiego narzędzia użyli, ale jest to niemożliwe by założyć je samemu- zbyt dużej siły trzeba by użyć by je założyć i do tego za mało miejsca jest na to.
I teraz dwie ważne informacje dla osób chcących wymienić taki panel. Radzę nie kupować na allegro, ceny za używane są od 90 do 140 zł z dostawą. Nie radzę tego kupować, nawet jak jest ok na zdjęciu. Zaczepy w tym nawiewie są już bardzo stare, poddawane są cały czas bardzo dużej sile przez te klamry, jak będziecie chcieli założyć ponownie na nie klamry to napewno się rozwalą. Kiedy ja chciałem tylko zdjąć klamry z istniejących jeszcze zaczepów to poprostu rozpadało mi się to w rękach. Nie wyobrażam sobie jak można nałożyć na to klamry ponownie. Także jedynym wyjściem jest kupienie nowego panelu nawiewu w salonie VW inaczej tylko wydacie kasę i nic nie zdziałacie. Efekt jest super. Jak kupujecie panel to wchodzą w to wszystkie części łącznie z kloszem żarówką, światłowodem (czyli przezroczystym pajączkiem plastikowym) itd. Nie można kupić bez tego.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez kryhaziom » 17 kwi 2010, o 13:56

wszystko moźna :lol: , ja kupywałem ze szrotu panel pod klimatyzacje (a klimy nie mam :-P ) zamontowałem go sam w 15 minut i rzadnych zaczepów nie urwałem, trzeba trochę siły do tych blaszek ale samemu da się to zrobić :-D

ps. a jak zmieniasz koło to też dzwonisz po ASO??
Avatar użytkownika
kryhaziom
Badacz tematu
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:31
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez adrian5 » 17 kwi 2010, o 14:44

kryhaziom, Być może jak ktoś będzie miał szczęście to uda mu się i z używanym, ale jak mówiłem- u mnie zaczepy w starym panelu rozwalały się w rękach. Po drugie ja miałem nowe blaszki, jestem pewien żebyś ich nie założył, są zrobione z nieco innego materiały niż stare. Ja i tak wolę, w tym wypadku, dołożyć te 150 zł i miec nowe, a nie takie co się może niedługo rozwalić. Z Serwisu ASO korzystam tylko wtedy kiedy jest to konieczne czyli rzadko to mój drugi raz, natomiast części kupuję w ASO bardzo często bo chce mieć oryginalne/lub też kupuję zamienniki firm pierwszego montażu i zakładam zwykle gdzie indziej, poza ASO.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez PiJey88 » 17 kwi 2010, o 14:51

adrian5, mi jak się rozsypał panel, to kupiłem używkę (wersja z ręczną klimą, podobna konstrukcyjnie do wersji bez klimy), zmiana trwała 20 min, troszkę ciężko te klamry założyć, ale tylko ze względu ze jest tam mało miejsca na ręce, tak po za tym to trzeba umiejętnie to zatrzasnąć a nie walczyć z tym na siłę.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez swatu » 18 kwi 2010, o 11:29

adrian5 napisał(a):Efekt jest super. Jak kupujecie panel to wchodzą w to wszystkie części łącznie z kloszem żarówką, światłowodem (czyli przezroczystym pajączkiem plastikowym) itd. Nie można kupić bez tego.
, a udowodnic ci ze kupuijac uzywke masz wszystkie elementy wraz z zarówka ,swiatłowodami i blaszki do mocowania linek .i koszt 30zł a nie 230zl :lol: .
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 18 kwi 2010, o 11:57

Adrian5 ja swój panel rozkładałem i zkładałem nie jeden raz, jakoś nic nie połamałem i wszystko sie trzyma to znaczy że jestem mistrz :-D . Pierwszy raz też słysze zeby panel był jakąś słabą stroną mk3. Za 230 + 30 zł złozenie to ładnie dałes sie skroić :shock:
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości