Światła zewnętrzne

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez scyzormks » 24 sie 2014, o 19:05

Panowie jakie polecacie zarowki postojowe? jak swieca diody smd? Na allegro multum tych smd i w miare tanie. Potrzebuje sprawdzonej zarowki w5w i t4w
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

 

Postprzez SusziNet » 27 sie 2014, o 00:14

Jak masz lampy poliftowe to nawet zwykłe ledy (nie smd) fajnie świecą. Mam u siebie - efekt - bynajmniej jak dla mnie - jest świetny. Jak bede miał mozliwość to zrobię Ci zdjęcia jak to wygląda o zmierzchu i w nocy.
Obrazek
Avatar użytkownika
SusziNet
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Postprzez scyzormks » 27 sie 2014, o 19:30

mam h1 +h1 daj fotke bo chce zamowic
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez SusziNet » 30 sie 2014, o 23:21

Jakościowo szału nie ma. Zdj robione tosterem :D

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
SusziNet
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Postprzez wilk3 » 17 wrz 2014, o 01:20

Panowie a wiecie może gdzie kupie gniazdo żarówki postojowej w necie nie mogę nic znaleźć...i to żeby było wejście na te wtykane żaróweczki bo juz takie mam ledowe i gniazdo jest luzne i nie świeci a jak zaświeci to strobo się robi.
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez kadafi737 » 18 wrz 2014, o 19:27

O, może nie będę zakładał nowego tematu. Może Tu będzie okej. Mam od kilku dni taki problem: jak wcisnę hamulec, to nie działają mi kierunkowskazy ani awaryjne. O ile do dzisiejszego dnia zdarzyło mi się to może ze 2-3 razy i po ponownym uruchomieniu auta wracało wszystko do normy (w sensie że zgasiłem auto, poszedłem coś robić i gdy następnym razem musiałem gdzieś jechać to działały), natomiast dzisiaj tylko zdarzyło mi się tak chyba ze 4 razy :| @krzyś (użytkownik) miał podobny problem, więc jeśli możesz to napisz tutaj coś więcej na ten temat, a oprócz niego proszę również pozostałych użytkowników o pomoc. Gdzie trzeba zajrzeć/ gdzie szukać. Sam tego nie zrobię bo się nie znam totalnie, ale znajomy trochę bardziej ogarnia to jutro albo pojutrze sprawdzimy. Tylko żeby wiedzieć mniej więcej co. :| Ah, dodam tylko, bo to chyba tak nie powinno być, że w momencie włączenia kierunku bądź awaryjnych miga również żółtawa dioda bodajże świateł eee postojwych (?) znajdująca się po prawej stronie od włącznika. (ona zawsze świeci jak wcisnę hamulec i chyba tylko wtedy świeciła, a teraz miga przy włączaniu kierunku)
kadafi737
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 18:48
Lokalizacja: Kraków

Postprzez łukasz1983 » 20 wrz 2014, o 17:04

kadafi737, Kolego twój problem to kiepska masa w tylnej lewej lampie.Wyciągnij z niej wtyczki,i przeczyść styki w lampie i we wtyczce,oraz zobacz w jakim stanie jest ścieżka masy we wkładzie lampy.


kadafi737 napisał(a):Ah, dodam tylko, bo to chyba tak nie powinno być, że w momencie włączenia kierunku bądź awaryjnych miga również żółtawa dioda bodajże świateł eee postojwych (?) znajdująca się po prawej stronie od włącznika. (ona zawsze świeci jak wcisnę hamulec i chyba tylko wtedy świeciła, a teraz miga przy włączaniu kierunku)
To jest dioda od tylnych przeciwmgłowych.
Od świateł pozycyjnych jest zielona dioda na włączniku świateł.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kadafi737 » 21 wrz 2014, o 00:58

łukasz1983, łał. Właśnie wszedłem na forum napisać, że problem rozwiązany już wczoraj, a przyczyną było...no właśnie przyczynę podałeś :O Dokładnie to. Szacun, podziwiam i dzięki za pomoc. :shock:
kadafi737
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 18:48
Lokalizacja: Kraków

Postprzez raaf112 » 26 lis 2014, o 20:42

Witam wszystkich. Widzę, że w temacie pojawiają się szybkie pytania i jeszcze szybsze odpowiedzi, dlatego postanowiłem podzielić się swoim problemem. Otóż nie działa mi lewe tylne światło pozycyjne. Żarówka jak i bezpiecznik są w porządku. Specyficzny jest jednak fakt, że po odłączeniu od lewej lampy złącza 5-pinowego a następnie delikatnym wetknięciu go tak aby tylko górna połowa wtyczki dosięgała pinów sytuacja jest odwrotna - lewa pozycja świeci a prawa nie. Jakieś pomysły co może być przyczyną? Jeżeli niejasno opisałem problem albo potrzeba dodatkowych informacji to chętnie odpowiem na pytania.
raaf112
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 20:06
Lokalizacja: pdkp

Postprzez klaudek669 » 27 lis 2014, o 09:34

raaf112 napisał(a):Jakieś pomysły co może być przyczyną?


Zgnita masa w lampie ;-)

U kumpla kiedyś w astrze był ciekawy efetkt :wstyd: :lol:
http://youtu.be/5bII0fly09o?t=36s

Normalnie świeciło pozycyjne, jak wcisnął hamulec to świecił prawy kierunkowskaz. Jak włączył prawy kierunkowskaz to pozycyjne z tyłu migało a kierunkowskaz świecił światłem ciągłym :lol:
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez raaf112 » 27 lis 2014, o 17:29

Masy okazały się w porządku, sprawdziłem wkładkę lampy od sąsiada i świeci wszystko jak należy, więc znalazła się przyczyna. Dzięki za pomoc :ok:
raaf112
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 20:06
Lokalizacja: pdkp

Postprzez MH » 23 sty 2015, o 00:24

Niebawem będę zmieniał reflektory na H1+H1 Helli. I mam pytanie do Was: jakie żarówki z obecnie dostępnych polecacie? Chodzi nie o takie żeby światło ładnie wyglądało, tylko żeby jak najlepiej oświetlało drogę.
MH
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 23:25
Lokalizacja: Bolesławiec

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości