Licznik, kontrolki, wskaźniki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez peter_pater » 2 maja 2014, o 21:22

Szukam rozpiski R(temp) dla pinów 2-4 czujnika temperatury, który jest wkręcony obok termostatu (nie w chłodnicy).
peter_pater
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 20:57
Lokalizacja: podkarpacie

 

Postprzez 4thelement » 5 maja 2014, o 21:32

Aktualizacja problemu, dziś rozebrałem licznik z postanowieniem regulacji wskazówek temp oraz paliwa
po ustawieniu ich w odpowiednie pozycje okazało się że po wyłączeniu zapłonu i jego ponownym włączeniu po ok 10s wskazówki wykonują ruch w dół a potem w górę.....tym samym przestawiając swoją pozycję....

co o tym myśleć?




edyta:
dziś rozebrałem silnik w cholerę, przekręciłem wskazówki na osi silniczków, ustawiając je w odpowiednie pozycje, i jest ok....działa jak należy...
4thelement
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 13:09
Lokalizacja: BB

Postprzez snowfox » 10 cze 2014, o 08:38

nie bardzo wiem co sie dzieje z moim licznikeim.
Poczatkowo zgasło podświetlanie przebiegu, zegary świeciły.
Wymieniona została żarówka, choć stara nie wskazywała na spalenie.
Dalej nie podświetla sie przebieg a dodatkowo teraz podświetlony mam tylko prędkościomierz a reszta nie świeci :-| :-(
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez klaudek669 » 12 cze 2014, o 19:01

peter_pater napisał(a):Szukam rozpiski R(temp) dla pinów 2-4 czujnika temperatury, który jest wkręcony obok termostatu (nie w chłodnicy).


Szukałeś na forum?? Było nawet ostatnio poruszane i jest w pierwszym temacie dotyczącym czujnika temperatury i to nawet w tym dziale....

snowfox jaki producent licznika i który rok?
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez gumis44 » 20 cze 2014, o 21:20

Witam wszystkich
Mam pytanie dla większości pewnie banalne lecz ja mam dylemat. Sprowadziłem ostatnio sobie z Niemiec golfa3 96r z silnikiem 1.8 90KM w wersji Bon Jovi. Wyjąłem dziś licznik bo ciekawiło mnie czy w zegarach jest sygnalizacja włączonych świateł. Ku zdziwieniu zobaczyłem, że brakuje większość żarówek. Poleciałem i kupiłem parę no i klops. Wstawiłem od świateł, od przeciw mgielnych, ABS, rezerwa paliwa, płyn hamulcowy i kilka innych i żadna mi się nie zapala. W czym jest problem?
gumis44
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 21:11
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez Ziemba » 21 cze 2014, o 15:57

Mam mały problem z prędkościomierzem ;-)
Mianowicie - raz działa raz nie
czasami jadę i prędkościomierz przestaje działać - sytuacja ulega naprawieniu gdy w niego puknę :lol: :lol:
ale za jakiś czas sytuacja się powtarza :)
Niby nic, ale wkurza, wczoraj podczas pukania w niego zagapiłem się i prawie wjechałem gościowi w tyłek, zdążyłem w ostatniej chwili :lol: :lol:
jakieś pomysły? ;)
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez golf 1.4 » 25 cze 2014, o 11:30

Ziemba, mam dokładnie tem sam problem i wydaje mi się że to już wina licznika i trza go zmienić, próbowałem odtłuszczać te bolce metalowe w liczniku, delikatnie wyginać je ale to nic nie daje... też muszę uderzyć w deske żeby się obudziły wskazówki :-D
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Ziemba » 25 cze 2014, o 12:06

Właśnie ostatnio coś mi sie niechcą odciąć nawet po uderzeniu :D
Chyba będe musiał w takim razie go wymienić :)
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez klaudek669 » 25 cze 2014, o 12:10

gumis44 Kontrolka świateł będzie działała po wstawieniu żarówki, to samo rezerwa.

ABS, okładziny, CAT/świece żarowe/check, poduszka, pasy/halogeny,przeciwmgłowe nie będą działały w golfie bez przeróbek. Były osobne kontrolki na desce i sygnał do licznika nie był doprowadzany.

Ziemba golf 1.4 Spróbujcie tak jak ktoś już pisał gdy takie rzeczy się działy:
Problem rozwiązany.
Z elementami elektronicznymi nic wspólnego to nie miało.
Zrobiłem tak.
Rozebrałem moje stare silniczki, bo i tak nie miałem nic do stracenia.
Jest tam zestaw trybików bardzo malutkich i pył lub kurz z cewek
dałem 2 krople oleju 10w40 Smile i po złożeniu okazało sie, ze wszystko płynnie działa bez zaciec (drgania prawdopodobnie robią zie z luzów w mechanizmie)
wszysko poskłądane i działa na starych silniczkach.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez gumis44 » 25 cze 2014, o 12:58

Klaudek669 ale ja wstawiłem we wszystkie wolne miejsca żarówki(nowe bo specjalnie kupiłem) i świateł mi nie wskazało. Co do rezerwy to nie wiem bo miałem troszkę paliwa. Spróbuję jeszcze raz bo ciekawość nie da mi spokoju ale poczekam aż wyjeżdżę benzynkę. Dzięki za odpowiedź.
gumis44
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 21:11
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez klaudek669 » 26 cze 2014, o 13:56

No spróbuj, te co niepotrzebne to powyjmuj. Zostaw światła i rezerwę.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez rataman » 8 sie 2014, o 19:47

Witam, mam problem z zegarami. Nie działa prędkościomierz i obrotomierz (do tego kontrolka oleju się zapaliła i tylko ona ale to wiem że tak ma być przy braku obrotów na zegarze). Silnik 1.9 Td Najpierw zdechł mi obrotomierz a po 20 minutach jazdy prędkościomierz. Od czego zacząć? Z tego co wyczytałem to od obrotów jest impulsator czy jakoś tak na skrzyni... To jest ten większy czy mniejszy bo mam 2 jakieś wtyczki... I skąd zegar bierze info o prędkości oraz jak to zreanimować?
rataman
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 15:57
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości