Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

Postprzez pajero21 » 25 mar 2011, o 15:13

Witam,
Chciałbym znaleść dobrego ubezpieczyciela, tzn, może nie dobrego, ale taniego ;)
Mam 21 lat, prawko od 3 lat. Nie mam żadnych zniżek, a chce właśnie kupić GOLfa III 1.9 TDI, np, rok 1996. Na dodatek nie mieszkam w mieście, ani miasteczku, tylko wieś.

Więc chciałbym się spytać ile by to mnie wyniosło?
Gdzie najtaniej waszym zdaniem?

Pozdrawiam :)
pajero21
 

Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

 

Postprzez gajdzik » 25 mar 2011, o 15:16

zerknij w te tematy:

http://www.golf3.pl/topics45/gdzie-ubez ... t29484.htm
http://www.golf3.pl/topics45/jakie-posi ... t13321.htm

lub:

najszybciej obskoczyć strony ubezpieczycieli i posprawdzać na kalkulatorach OC....
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Re: Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

Postprzez K@mil » 25 mar 2011, o 21:05

pajero21 napisał(a):Witam,
Chciałbym znaleść dobrego ubezpieczyciela, tzn, może nie dobrego, ale taniego ;)
Mam 21 lat, prawko od 3 lat. Nie mam żadnych zniżek, a chce właśnie kupić GOLfa III 1.9 TDI, np, rok 1996. Na dodatek nie mieszkam w mieście, ani miasteczku, tylko wieś.

Więc chciałbym się spytać ile by to mnie wyniosło?
Gdzie najtaniej waszym zdaniem?

Pozdrawiam :)


Powiem Ci tak.... nie opłaca sie płacić tym złodziejom pieniedzy za OC dlatego ze jestes młody. Poproś tate, dziadka i dopisz ich do dowodu i bedziesz miał o duzo taniej... a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w golfika :P
Jak wezmiesz OC na siebie to bedziesz płacił ponad 1tys zł ;p no chyba że Cie stać :P ale myśle ze lepiej kupić sobie cos fajniejszego za kaskę :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pajero21 » 25 mar 2011, o 23:49

Chodzi mi, że ja samochód chce mieć tylko i wyłącznie na siebie, bez żadnego współwłaściciela, itd.

Czyli jeżeli mój ojciec ma wszystkie zniżki to może on ubezpieczyć mi samochód, ale ja będę wyłącznym właścicielem np, Golfika? On żadnym właścicielem czy współwłaścicielem tego Golfa nie będzie?
pajero21
 

Postprzez Lobus » 26 mar 2011, o 00:00

Ja tak nie zrobiłem bo już było za późno jak się pokapowałem jak to zrobić.
Mianowicie, auto wrzuć na osobę która ma pełen pakiet zniżek i z głowy.
Skończysz 25 lat przepisz auto na siebie a osobę która ma pełny pakiet zniżek dopisz jako współwłaściciela, wtedy Ty masz cały pakiet zniżek i z bańki.
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez Qlonik » 26 mar 2011, o 01:46

pajero21 napisał(a):Chodzi mi, że ja samochód chce mieć tylko i wyłącznie na siebie, bez żadnego współwłaściciela, itd.

Czyli jeżeli mój ojciec ma wszystkie zniżki to może on ubezpieczyć mi samochód, ale ja będę wyłącznym właścicielem np, Golfika? On żadnym właścicielem czy współwłaścicielem tego Golfa nie będzie?


nie pajero21 nie ma takiej opcji, żeby auto było zarejestrowane na kogoś innego, a składkę płaci kto inny ... Zrób jak mówią Ci koledzy, daj współwłaściciela i będziesz płacił 450 zł na rok, a nie 1300 ;)

Pozdrawiam
Golf stoi szybciej, niż inni jadą... :)
Avatar użytkownika
Qlonik
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 23:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marian0753 » 26 mar 2011, o 01:50

Dokładnie tak, rejestruj na kogoś kto ma pełen pakiet zniżek. A jak chcesz zbierać zniżki na swoje konto to kup jakiś motorower lub przyczepkę i normalnie zniżki lecą. Opłata za przyczepkę jest ok 120zł (zależnie od rejonu) Więc w skali roku to nieduże pieniądze a zniżki lecą.
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez czaro » 26 mar 2011, o 09:30

pajero21, ja też uważam, że powinieneś zrobić jak Ci radzą chłopaki. W przeciwnym wypadku będziesz sporo płacił. Ja zarejestrowałem tylko na siebie, bo też chciałem mieć tak jak Ty. Ale za pierwszy rok wyszło mi ponad 1200.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 11:49

pajero21 napisał(a):Chodzi mi, że ja samochód chce mieć tylko i wyłącznie na siebie, bez żadnego współwłaściciela, itd


10pkt do lansu ? haha

Kazdy robi jak chce nam nic do tego my tylko podpowiadamy a zrobisz jak chcesz
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pajero21 » 26 mar 2011, o 11:56

Lobus napisał(a):Ja tak nie zrobiłem bo już było za późno jak się pokapowałem jak to zrobić.
Mianowicie, auto wrzuć na osobę która ma pełen pakiet zniżek i z głowy.
Skończysz 25 lat przepisz auto na siebie a osobę która ma pełny pakiet zniżek dopisz jako współwłaściciela, wtedy Ty masz cały pakiet zniżek i z bańki.


Czekaj bo mi się wierzyć, nie chce, że w wieku 25 lat mogę mieć już max zniżki.
Mój ojciec potrzebował tylu lat, żeby mieć full zniżki, a ja teraz kupię samochód, ojciec będzie właścicielem, mnie jako współwłaściciela i w wieku 25 lat już samochód biorę na siebie i mam max zniżki? ee coś nie tak.

A co do motoroweru czy nawet motoru. Ojciec mi mówił, że on kiedyś tam miał, leciały zniżki a motor czy coś stało nieużywane, a płacił grosze.
Ale czy przypadkiem przepisy się nie zmieniły??
Mam motor, nie na chodzie... Czyli nadal mogę opłacać składki motoru i zniżki będą leciały??

PS. Czyli ok... Kupuję samochód, ojciec ma pełen zakres zniżek i tak. On właściciel, a ja współwłaściciel? A odwrotnie być nie może? Tak żeby płacić mniej i żeby zniżki mi też leciały?
Czyli ja właściciel, a on współwłaściciel?
pajero21
 

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 12:07

pajero21 napisał(a):Czekaj bo mi się wierzyć, nie chce, że w wieku 25 lat mogę mieć już max zniżki.
Mój ojciec potrzebował tylu lat, żeby mieć full zniżki, a ja teraz kupię samochód, ojciec będzie właścicielem, mnie jako współwłaściciela i w wieku 25 lat już samochód biorę na siebie i mam max zniżki? ee coś nie tak.


Tak będzie ale to tez zalezy od ubezpieczalni..

Wiec tak do wieku 25 albo teraz 27lat dla ubezpieczalni taka osoba jest małoletnia (w sensie takim ze dostaje zwyzkę od 10%) ...

Co do Twojego pytania to jesli tato bedzie wspol to dopiero co roku Tobie bedzie przyslugiwalo 10% jego zniżek ale to tak jak napisalem wyzej, zalezy od ubepieczalni (wiem ze w PZU po 3latach jest 35% znizek a nie np jak w HDI 40% ale o to trzeba dopytac)...

Sumując jesli bedziesz mial oc z tato przez okolo 5lat to uzbierasz te swoje zniżki ..

Co do OC na dzien dzisiejszy to nawet jak tata ma maxa (60%) to i tak dostaniesz zwyżke za Twoj wiek czyli bedzie zniżka ok. 50% ;p
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Lobus » 26 mar 2011, o 12:17

pajero21, czytamy ze zrozumieniem.
Kupujesz auto i rejestrujesz je na kogoś kto ma pełny pakiet zniżek i cieszysz się niską składką. Tylko nie rób siebie jako współwłaściciela bo pójdą zwyżki za Twój wiek.
Kończysz Ty 25 lat czy tam 27 (zależnie gdzie auto ubezpieczysz) i wtedy robisz tak:
przerejestrowujesz auto na siebie jako właściciel i bierzesz osobę która ma pełny pakiet zniżek jako współwłaściciela.
Wtedy Tobie przysługuje te 60% zniżek współwłaściciela i już nie ma zwyżek za Twój wiek.
Twojemu tacie zajęło tyle lat zbieranie zniżek i Tobie też zajmie to długo jeśli sam jesteś właścicielem auta i nie masz nikogo z pełnymi zniżkami jako współwłaściciela.

Aha, nie wiem czy w wieku 25 lat już będziesz miał pełny pakiet zniżek, raczej nie.
Ale będą Ci przysługiwać zniżki osoby która będzie współ, oczywiście tylko wtedy kiedy ta osoba ma pełny pakiet zniżek.
Rejestrując auto na siebie i kogoś ze zniżkami na współ, bądź na odwrót masz tylko nie potrzebnie zwyżkę za młodociany wiek, jak większość w tym ja, wiadomo jakieś tam zniżki lecą ale i tak więcej zwyżek za wiek niż zniżek...
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości