Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez k-m-r1 » 26 mar 2011, o 22:59

pajero21, piepszysz 3 po 3

kupujeszauto i rejstrujesz zarejstrujesz skłądaszpapier że ojcadopisujesz jako wspułwłąsciciel i ojca wysyłąsz niech opłąci oc
Ty jestes włascicielem ojciec jest jako wspułwłasciciel i nie pitol że nie morzesz wyjechac za granice bo ja poczechcach smigam i zatrzymywali mnie nie raz a tam jak własciciela nie ma w zucie to zaczynająsie problemy

ale spoko skoro wolisz płacici to i tak mi nic dotego
każdy tobie chce pomuc a ty ciągniesz na swoje
POWODZENIA
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

 

Postprzez Snejk18 » 26 mar 2011, o 23:00

Parę ładnych lat temu (pół roku po odebraniu prawka) rozbiłem samochód swojego brata (:p). Nie byłem współwłaścicielem tego auta. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą. Za to, że ja prowadziłem samochód a nie on, obcięli mu 5 albo 10 procent z wypłaty (dokładnie nie pamiętam ile, ale w tych granicach)
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 23:35

Snejk18 napisał(a):Parę ładnych lat temu (pół roku po odebraniu prawka) rozbiłem samochód swojego brata (:p). Nie byłem współwłaścicielem tego auta. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą. Za to, że ja prowadziłem samochód a nie on, obcięli mu 5 albo 10 procent z wypłaty (dokładnie nie pamiętam ile, ale w tych granicach)


Czyli prawda w tym co napisałem jakaś jest ;)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez WNAGliwice » 30 mar 2011, o 20:30

A teraz mi powiedzcie cos takiego :

Moj ojciec ma ubezpieczenie w PZU ja w Axa i jesli dopisze ojca jako wspolwalsciciela to przy podpisaniu umowy ubezpieczenia(jezdze jeszcze na umowie poprzedniego wlasciciela) dostane znizki od ojca ? I co bedzie jesli spowoduje wypadek i beda chcieli uciac znizki to czy ojcu w PZU obetna tez ?
Mój Golf

'..Muza daje umcy umcy po kątach
Bass na tyle z przodu sopran..'
WNAGliwice
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Snejk18 » 30 mar 2011, o 22:17

WNAGliwice napisał(a):Moj ojciec ma ubezpieczenie w PZU ja w Axa i jesli dopisze ojca jako wspolwalsciciela to przy podpisaniu umowy ubezpieczenia(jezdze jeszcze na umowie poprzedniego wlasciciela) dostane znizki od ojca ?


Tak, dostaniesz jego zniżki, ale dostaniesz też wzwyżkę, bo jesteś za młody :p

WNAGliwice napisał(a):I co bedzie jesli spowoduje wypadek i beda chcieli uciac znizki to czy ojcu w PZU obetna tez ?


Nie jestem dokładnie pewien jak jest teraz, ale chyba tak nie robią.
Jakieś 2 lata temu miałem delikatną stłuczkę na parkingu, u mnie nic nie było, ale gościowi nieźle poleciał przód (wcofałem w niego...), wina była moja, więc na naprawę poszło z mojego ubezpieczenia.
Przy wykupowaniu ubezpieczenia następnego roku ja musiałem zapłacić 10% więcej(HDI), ale nie kojarzę żeby tata u siebie musiał dopłacać (PZU)
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez k-m-r1 » 30 mar 2011, o 23:28

A wiec będziesz miałod ojca w dułale tobie policzą to czego nie masz
a wienc jak tobie doliczają +20% a ojciec ma -60% to bedziesz mniej płacił ale pocziczą na twojąniekorzysz

zakłądamy 1000 zł podstawy

1000 + 20% to 1200 - 60% to 720 tak to działa tyle zapłącisz
niestety ale tak tobie nie piliczą
1000 - 60% to 400 +20% to 480 ale tak oni nie liczą\\

kolejna sprawa
wysyłąsz ojca do "ubezpieczalni" i on ma ze sobą ten swistek gdzie ma -60%
najlepiej jak on ubezpiecza a w następnym roku ty idziesz ze swistkiem i masz u siebie zniżke 60% ale za wiek nie masz to i tak wychodzisz na swoje

jak masz wypadek i to autko Compensie to tam tracisz zniżki pewnie jak zmieniasz ubezpieczyciela to podpisujesz że wypadku nie było w ciągu roku takie zabezpieczenie ....
Ojciec ma dalej zniżki tam gdzie miał
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez WNAGliwice » 1 kwi 2011, o 19:51

Ok dzieki bardzo ;)
Ale zawsze miec te 40 % znizki to zawsze cos teraz mam okolo 1200zl wiec na raty zaplace ponad 600 zl a tak to moze byc 400 wiec nie jest zle ; )
Mój Golf

'..Muza daje umcy umcy po kątach
Bass na tyle z przodu sopran..'
WNAGliwice
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez strzeliniasty » 4 kwi 2011, o 14:01

z tymi ubiezpieczeniami to sie zmienilo troszku

na przykladzie tatus kupuje synkowi auto
synek kupil autko razem z tata, tato wlasciciel synek wspolwlasciciel, tato mial 60% znizki i w chwili wpisania synka jako wspolwlasciciela synek tez dostawal 60% z wejscia, jak synek mial dzwona swoim autkiem tracil cala znizke natomiast tato tracil jakis tam procent, jezeli nie mial dzwona w chwili sprzedania auta synek traci cale 60%.

najlepszym rozwiazaniem jest zrobic tak:

synek nie ma znizki kupuje auto wraz z tata z tym ze synek jako wlasciciel a tato jako wspolwlasciciel i wtedy pierwszym uzytkownikiem jest synek natomiast polisa OC jest na ojca (ojciec w dowodzie jako wspolwlasciciel), w chwili ubezpieczenia synek dostaje pelna znizke ojca (60%) i w chwili sprzedazy autka synek NIE traci znizek czyli jak kupi nastepne auto to ma pelna znizke czyli 60% i wtedy juz nie potrzebuje wspolwlasciciela
warunkiem jest jedynie to ze auto musi miec dluzej niz 12 miesiecy

moja kuzynka pracuje w ubezpieczalni i mi tak doradzala, moj pierwszy golf mial silnik 1,8 i stal na mnie a moj tato jako wspolwlasciciel wtedy dostalem pelna i za golfika placilem 312zl/rok, po 1,5 roku sprzedalem golfa kupilem omege z silnikiem 2,5 v6 i w dowodzie bylem tylko ja, z poprzedniego auta mialem pelna znizke i za omege placilem 430zl/rok.
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez mazzieh84 » 4 kwi 2011, o 14:27

U mnie ta sama historia tylko że jest "synek i teściowa" dodam jeszcze że niektóre ubezpieczalnie dorzucają bonus za "dzieci do lat 2" i "pracownik poczty polskiej" (MTU) i takim sposobem na kwartał płacę 110pln
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto

Postprzez WNAGliwice » 5 kwi 2011, o 19:45

A jak to sie ma w odniesieniu do 2 roznych ubezpieczalni jak moj ojciec ma w PZU a ja w Axa i czy jak ja stukne to czy w PZU mu znizki obetna ? Bo jesli nie obetna to jest to gites niechce naciagac ojca...
Mój Golf

'..Muza daje umcy umcy po kątach
Bass na tyle z przodu sopran..'
WNAGliwice
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez k-m-r1 » 6 kwi 2011, o 15:00

nie obetną !!
tylko jak ty bedziesz przechodziłdo innaj ubezpieczalni to polecą chyba że pokażesz swistek z innej
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez trojeczkaGT » 10 sty 2012, o 14:43

Panie i Panowe pytanie :

Mam golfa 1.8 na siebie :D no i doszedlem do wniosku ze glupi pomysl mialem i chcialbym wspolwlasciciela. jak to trzeba zrobic ?? trzeba nowa umowe ? czy jak ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość