Tłumik końcowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Miczu13 » 10 mar 2011, o 17:39

kupilem podwojna obejme (rurke z dwiema obejmami) i problem rozwiazany
zobaczymy co czas pokaze poki co trzyma ladnie ;)
VW...Golf...III...Bbs...
Avatar użytkownika
Miczu13
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 lut 2011, o 17:59
Lokalizacja: TLW

 

Postprzez b-bobo » 10 mar 2011, o 19:53

LeszekGT napisał(a):b-bobo, jakieś dziwne rzeczy opowiadasz - katalizator zespawany z portkami? Albo nie masz pojęcia jak to wygląda, albo faktycznie dziwnego słownictwa używasz :)
Jak już zajrzysz pod samochód to zauważysz, że miedzy portkami a katalizatorem jest kolektor, tzw. dwururka.

Swoja drogą muszę Ci zwrócić uwagę, że walisz takie błędy ortograficzne, że aż oczy bolą. Braki w gramatyce też powodują, że nie jestem w stanie do końca zrozumieć tego co piszesz.

b-bobo napisał(a):Kolektor to kolektor a ,,portki-orginalnie to jest-przednia rura wylotowa
Portki jak by sobie tego nie wyobrażać nie są rurą, a tym bardziej nie "przednią", pewnie chodziło Ci o "wstępną" lub coś w tym stylu. Tak czy inaczej z czterech "rur" robią się dwie, a następnie jedna "rura", dopiero potem pojawia się katalizator :)

b-bobo napisał(a):masz kolego książkę to sobie zabacz co tam pisze na temat tej twojej dwururki jak ją zwią orginalnnie koleżko. A kat jest w 100proc fabryczny 8-)
Mógłbyś okazać trochę szacunku komuś kto ma dużo większą wiedzę od Ciebie w tej tematyce :dobani:



...to znaczy,że książka kłame :zdziwko: !??? ...no nie może być :hyhy:
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

tłumik końcowy z opla tigry ?:P

Postprzez WNAGliwice » 26 mar 2011, o 18:31

Witam,

moja kobieta ma opla tigre ktorego kupila juz ze sportowym tlumikiem i ona chce sie go pozbyc bo za glosno jej buczy auto ;) i tak sie zastanawiam czy podejdzie mi do golfa xD Jak nie to trudno ale z checia poslucham jakiejs rady xD

z gory dzieki ; )
WNAGliwice
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez strzeliniasty » 26 mar 2011, o 19:19

dobry spawacz odpowiednio przyspawane wieszaki i bedzie wszystko gicior
w poprzednim golfie mialem zalozony tlumik z fiata bravo HGT ladnie go dopasowali wygladalo i brzmialo super tu masz linka z foto jak to zrobili http://images38.fotosik.pl/236/b68083cc6d1bede9med.jpg
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez WNAGliwice » 26 mar 2011, o 21:15

no bardzo ladnie to zrobili ; ) moja ma w tigrze jedna gruba rure ;] u niej w aucie przy 160 nie pogadasz sobie a mimo sporej mocy glosnikow muzyke tez ledwo slychac :P
Mój Golf

'..Muza daje umcy umcy po kątach
Bass na tyle z przodu sopran..'
WNAGliwice
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 lut 2011, o 22:19
Lokalizacja: Gliwice

wymiary tłumika

Postprzez kamos_DK » 5 maja 2011, o 22:54

Witam.Planuje kupic tłumik sportowy a dokładnie jakis zakończony dwururką.Teraz takie pytanie do was jakie wymiary najlepiej wybrac dwururki(szerokosc obu rurek,srednica rurki) tak zeby to ładnie wyglądało, nie za mało ale tez zeby nie był za duzy.Moze jake wy macie?
kamos_DK
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 mar 2011, o 20:25
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez rafal_tc » 9 maja 2011, o 00:46

Wszystko zależy tak naprawdę od gustu i kieszeni.

Chcesz wymienić cały układ wydechowy czy tylko wydech końcowy, żeby " fajnie " chodził i wyglądal ?

A osobiscie jako końcowy posiadam wydech Ulter nm-242/13-1.

Wydech sam dopasowywałem oraz wspawałem zaczepy na wzór starego wydechu dzięki którym został zaczepiony na gumach.

Wygląda całkiem przyzwoicie. Jeden z większych wydechów ulter'a

Jeżeli bardzo chcesz uzyskać ten dźwięk to uwierz po swoim doświadczeniu wiem, że przez miesiąc będziesz się cieszył wydechem i kręcił do wysokich obrotów aby go posłuchać, a potem będziesz miał dość hałasu i zaczniesz głośniej słuchać muzyki.
Avatar użytkownika
rafal_tc
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 lut 2011, o 14:39
Lokalizacja: Trójmiasto

dziura w tłumiku której nie widać

Postprzez simonbox » 5 cze 2011, o 12:32

Witam, mam taki problem że słychać dziure w tłumiku, najbardziej słyszalna jest na ssaniu, silnik 1.6 benzyna 75KM 1995r. dwaj mechanicy dziury nie znaleźli i nie wiem co moge zrobić, wydaje mi się że samochód stracił troche na mocy. Co moge z tym zrobić?
Avatar użytkownika
simonbox
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 18:18
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Paweu » 6 cze 2011, o 00:45

simonbox napisał(a):Co moge z tym zrobić?


Wejść pod auto i poszukać tejże nieszczelności...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez simonbox » 6 cze 2011, o 09:03

Liwinglawida napisał(a):Wejść pod auto i poszukać tejże nieszczelności...

skoro mechanicy nie widzą nic na kanele to dlaczego ja mam zobaczyć czołgając się po chodniku (bo dostępu do kanału nie mam)

[ Dodano: 2011-06-06, 09:53 ]
na pokrewnym forum znalazłem rozwiązanie, teraz tylko musze znaleźć kanał
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=61595
Avatar użytkownika
simonbox
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 18:18
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez radomiak » 6 cze 2011, o 17:26

simonbox napisał(a):wydaje mi się że samochód stracił troche na mocy.
a powinien zyskac na mocy jesli jest nieszczelnosc. sprawdz zlacze elastyczne czasem wyglada ok a jest inaczej. ja mialem troche inaczej 3 tlumikazy nie potrafilo mi powiedziec dlaczego moje tlumiki wpadaja w rezonans dopiero kumpel powiedzial ze wymieniamy zlacze i zobaczymy. po wymianie jak reka odiol a zloacze wygladalo na nie ruszone dopiero po odladnieciu od srodka okazalo sie co jest 5.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez simonbox » 6 cze 2011, o 19:16

a gdzie dokładnie znajduje się to złącze? i co to jest rezonans?
Avatar użytkownika
simonbox
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 18:18
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości