Tłumik końcowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez RAQnio_V » 29 lip 2011, o 15:23

hmm nie widzę go na żywo, ale tak patrząc na całość to chyba będzie wyglądać jak rura PCV ale mogę się mylić ;)
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

 

Postprzez pawlo113113 » 31 lip 2011, o 10:39

Witam mam dokładnie tak samo. U mnie uderza rura w podłogę dokładnie nad tylną belką. Słychac to kiedy ruszam ostro i koło traci przyczepnośc. Autko posiadam dopiero 6 miesięcy i możliwe że poprzedni właściciel szukał oszczędności w przeróbkach. Nie znam się aż tak wiec proszę o poradę. Myślałem żeby w tej przerwie umieścic ciasno grubą gumę ale nie wiem czy tego nie będzie topic. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pawlo113113
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 15:44
Lokalizacja: KPR

Postprzez krystek.l » 31 lip 2011, o 11:39

Chłopaki ja przy wymianie od katalizatora wszystkiego do końcowego tłumika miałem obiemki i gumy do przytwierdzenia
jeśli chodzi o rurę i tłumik to był tak przytwierdzony że prawie się nie ruszał...
no chyba że przedostatni i ostatni tłumik który na gumach siedział... tyle ile guma pozwoliła to tyle tam sie wychylił...
a tam od katalizatora i do końca rury to jest sztywna
blacha która tam sie znajduje to się u mnie nie stykają z rurą... wszystko w tej części jest sztywne

więc może macie coś poluzowane na obiemkach albo śruby wypadły jakieś


Ps. nie doczytałem trochę... piszecie o przedostatnim tłumiku i ta blacha...
no to tak samo u mnie jest przerwa... to znaczy obejmą jest tak ściśnięte że te rury idą przez środek i mają luz... i wszystko siedzi na gumach zawieszone
krystek.l
 

Jaki jest najleszy rasowy tłumik do MK3 GTI??

Postprzez Nextassy » 1 sie 2011, o 22:17

Witam!

Chcialbym zrobic od podstaw jakis rasowy przelot od silnika aż po sam koniec,tylko niewiem za bardzo jak to ma wygladc,czy od silnika po sama końcówe rura bez katów i innych strumienic czy jak?? chodzi mi o jakiś rasowy dzwiek,może byc głosno to niema znaczenia :) Jaką koncówke polecacie?? i jk najlepoej zbudować taki wydech?? ;-)
Nextassy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 15:57
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Lobus » 1 sie 2011, o 22:49

Nextassy, jest tego od groma na necie, poczytaj, gotowej rady nie ma, jak chcesz głośno to usuń wszystko od kolektora bo i po co :dobani: albo rura przelot im większa tym głośniej i na koniec jakiś sportowy tłumik im większy tym głośniej, ale mija się to z celem moim zdaniem, nie pojeździsz tak długo.
Chcesz to na dłużej to z nierdzewki, kwasówki etc, chcesz na sezon dwa to zwykła rura da rade..
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez Pajdus » 3 sie 2011, o 19:43

a coś takiego ? ja myślałem żeby coś takiego wsadzić co o tym myślicie ?? http://allegro.pl/tlumik-sportowy-mugen ... 81684.html
Pajdus
Pajdus
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 18:46
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Lobus » 3 sie 2011, o 22:05

Na prawdę, nie potrafię zrozumieć co ludzie widzą w tych mugenach..
Pasują jak pięść do oka niemieckim autom..
Ale o gustach się nie dyskutuje ponoć.
Technicznie? Będzie głośno pewnie nawet z katalizatorem..
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez bastek016 » 5 sie 2011, o 16:25

jak chcesz mieć fajny dźwięk to prosta i najlepsza rada wywal katalizator środkowe tłumiki i zostaw ostatni tłumik z wersji gti seryjny najlepsze rozwiązanie , ogółem ja tam wole żeby auto było słychać dolotem niż wydechem
bastek016
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 wrz 2010, o 23:09
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Nextassy » 5 sie 2011, o 16:48

Czyli jak przelot to wszystko wywalić i wstawić gołe rury z jakąś spoko końcówką?? tylko ze ja przed katem mam tam sade lambda i niewiem co sie stanie jak ja wywale,a mam tez LPG w moim GTi'ku.Jaki moze byc efekt wywalenia sondy lambda?? Wczesniej golfik chodził znakomicie mruczał jak niewiem i przy spuszczeniu z gazu strzelało z rury bardzo fajny efekt a nie było aż tak bardzo głośno potem mechanik wspawał mi tłumik koncowy z jakas puszką ten oryginalny i wszystko sie uciszyło teraz słysze tylko strumienice i bzyczy jak punto 1.2 a VW nie 2.0 :lol:

Niewiem co zroić by dawny dzwiek powrucił ale by cały tłumik był zrobiony z kwas ówki na lata az od silnika po sam koniec.Golfa robie typowo pod zloty i dla siebie jest jako 2gi w rodzinie,praktycznie wszystko od podstaw bedzie robione i wymieniane na nowe dlatego pytam jak co i gdzie zrobic i kupic :) Golf ma byc igła... miłośc do vw ehhhh :-D
Nextassy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 15:57
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez killah » 5 sie 2011, o 17:39

sondy się nie wywala tylko jak już wstawiasz rurkę zamaist kata to robisz dziurę w niej na sondę, dospawujesz jakąś nakrętkę i w nią wkręcasz sondę. Ech strumienica.. kolejny nabrany na reklamę. Trzeba było sobie kupić zgrzewkę browca za to i za resztę kupić kawałek rurki niż wstawiać to coś :D

Pierwsze słyszę żeby wgl strumienicę było słychać..
killah
 

Postprzez Nextassy » 6 sie 2011, o 19:21

killah naprawdę z końcowego tłumika sportowego nic niema,nie daje juz żadnego efektu,teraz słyszę tylko coś z przodu.Efekt jest taki jak by miał mini dziurke w tłumiku ale nic niema juz sprawdzałem... wiec co proponujecie Panowie najlepiej?? przelot i dobry konied i bedie glośno i rasowo?? :D
Nextassy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 15:57
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Procent » 8 sie 2011, o 11:42

zapierdziel komplet eisenmann za 4 tysie to będzie konkret
w vr6 chodzi to tak http://www.youtube.com/watch?v=xrDReKq4Fzs
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość