Katalizator & strumienica

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Imper » 19 lut 2008, o 20:32

to lepiej dzbieraj kase i zrob swapa albo przerob troche silnik i uklad wydechowy wtedy moze z 15 koni usyzkasz wiecej ale koszt kolo 2500zl moze 2000
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

 

Postprzez bleky99 » 21 lut 2008, o 14:26

witam słuchaj jak juz chcesz ta strumienice to kup ta michell ---(tylko te cos tam daja) --zwykła strumienica łoskowa nic ci nie da pomimo ze producent obiecuje niewiem jakie osiagi !!----a pozatym jak juz załozysz strumienice to tez zainwestój w stozek i wydech przelotowy --(mam tak i zyskałem 8km) --pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-21, 13:38 ]
niechodzi mi dokładnie o ten model michell--tylko o propozycje tej firmy ale ta co mam na mysli kosztuje wiecej ale lepiej dołóz
Avatar użytkownika
bleky99
Badacz tematu
 
Posty: 206
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Imper » 21 lut 2008, o 15:11

bleky99, jezli juz robic to isc za ciosem i cly wydech przerobic na przelotowy wraz z dolotem zimnego powietrza(stozek itp.) ;-)
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez karlosmysliwy » 21 lut 2008, o 21:42

piszac storzek masz na mysli stozkowy filtr powietrrza?? ale jak go zamontuje jak w mojej bryce jest taki kwadratowy i przed nim taka turka wychodzi to w to miejsce ??

Ps.
straszny ze mnie amator :cry:
wydech przelotowy?? o co chodzi bo nie mam pojecia
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
karlosmysliwy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez Imper » 21 lut 2008, o 22:32

wydech przelotowy mozna nazwac sportowy uklad wydechowy najlepij jak jest ona pozbawiony katalizatora 9dobra strumienica) i zamontowany ze sportowymi tlumikami ( sa dwa srodkowy i koncowy) jesli chodzi o dolot to walsnie mam na mysli filtr stozkowy z odpowiednim dolotem termicznym zapewniajacy dawke zimnego powietrza (zimne powietrze jest duzo bogatsze w tlen czyli daje lepsze spalanie co rowna sie weiszka moc)
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez krzaku » 26 lut 2008, o 00:43

pozatym sa rozne firmy ktore skupuja zuzyte katy i daja za nie od 150 do 250 zl w zaleznosci od zuzycia wkladu wiec tak naprawde sprzedajac zuzyty np 15 letni kat masz kase na dobra strumiennice.

a co do miejsca montowania strumiennicy to bym sie klucil ze wstawia sie go w miejsce kata, to zalezy od pojemnosci silnika. najlepiej podjechac do firmy sie trudniacym w tym i zlecic im robote.

co do sondy lambda t ow mojej wersji silnikowej sonda ta znajduje sie tuz przed katem

pozatym wymiana samego kata na strmiennice nic nie daje, zeby "podniesc" osiagi nalezy wymienic caly uklad poczawszy od kolektora konczac na tylnim tlumiku
Avatar użytkownika
krzaku
Badacz tematu
 
Posty: 288
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 13:45
Lokalizacja: Opole

Problem z katalizatorem

Postprzez krzysiek_k5 » 14 mar 2008, o 11:31

potrzebuje pomozy swiei mi kontrolka awaria silnika i gdy podłaczyłem pod komputer to wyskoczyło ze jest zepsuty czujnik od katalizatra gosc mi skasował ta kontrolke ale znowu zaswieciła mi sie i jak to zrobic zeby zeby skasowac ta kontolke bez pchania sie w koszty? bo autko działa bez problemu tylko ta kontrolka zeby mi nie swieciła a niemozna jakos kabli odłaczyc od tego czujnika ?pozdrawiam.... :oops:
krzysiek_k5
krzysiek_k5
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 11:51
Lokalizacja: Wola Zarczycka

Postprzez Imper » 14 mar 2008, o 18:02

wykrec zarowke z licznika hehe :-P
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez TOMASZEK » 15 mar 2008, o 22:11

Jeśli chcesz zamontowac strumienice to kup zabudowana w puszke od katalizatora.Zreszta sam mozesz ocenic jak to wyglada http://moto.allegro.pl/18808_strumienic ... view=gtext Przy przegladzie optycznie bedzie jakbys mial normalny katalizotor a jesli zaczna badac spaliny no to musisz zapodac jakies 3/4 zeby mocno nie patrzyli na wynik pomiaru.Chociaz ja pojechalem na przeglad z dziurawym tlumikiem i tylko cos pomruczal koles przy badaniu spalin ale sie nie czepial.A wynik nie byl rewelacyjny z tegocpamietam.
TOMASZEK
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 00:17
Lokalizacja: Żółwin

Postprzez ploskon marcin » 16 mar 2008, o 10:46

mam pytanko. to poprostu ucina sie rure zaraz przed katalizatorem i tam sie wspawuje syrumienice?? a ponoc przy przelocie srednica ruly nie morze sie zmieiszac ipowinna byc conajmniej taka wlasnie jak przed katem. prawda to?? i jak mam 60mm to tak pociagnac do konca??
Avatar użytkownika
ploskon marcin
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: przeworsk

Postprzez Bzyku » 17 mar 2008, o 13:26

a jaka jest cena nowego kata ?
Bzyku
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 mar 2008, o 21:30
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kiler81 » 22 mar 2008, o 18:27

te strumiennice w obudowie katalizatora to zwyczajne tłumiki przelotowe niczego nie dają no mogą troche wyciszyć ale nic po zatym...

[ Dodano: 2008-03-22, 17:30 ]
tylko my w naszej firmie mamy patent na strumiennice także wszystkie inne to podróbki tylko firma michael produkuje strumiennice
kiler81 ?ory
kiler81
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 14:29
Lokalizacja: ?ory

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości