Katalizator & strumienica

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

KATALIZATOR

Postprzez Bajer » 12 cze 2007, o 17:42

Siemka!! MaM problem siadł mi katakizator proszę poradzcie mi co mam zrobić i
czy na strumiennicy można jeździć
Bajer
 

KATALIZATOR

 

Czy strumienica coś daje...

Postprzez Tiiger » 9 lip 2007, o 21:28

i hejka znowu :D...mam pytanko co do strumienic, czy wymiana z seryjnej na jakąś "inną" daje jakieś widoczne efekty, czy ktoś zmienił, czy jest przyrost mocy a jak tak to czy zmienia się spalanie paliwa,czy bryka wtedy bardziej hałasuje itd, jeżeli już to jaką byście polecili do mojego golfa (1,4 benzyna)....dzięki z góry za pomoc...
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez TOMMy » 9 lip 2007, o 22:26

Słuchaj ze strumienicami jest bania i to niezła. Musisz dobrać do swojego golfa odpowiednią i wcisnąć ją w odpowiednie miejsce, bo zamiast tego może zamulać autko i zajechać silnik!!!! Nie kupuj tanich podróbek za 40 złoty, bo to są zwykłe rurki w obudowie strumienicy! Polecam tę firmę i tę strumienicę: http://www.allegro.pl/item210931063_zro ... chael.html.
Przyrost mocy będzie jeśli "odetkasz" trochę wydech, czyli zmienisz tłumik końcowy. Jeśli tego nie zrobisz to nie widzę sensu montowania strumienicy.

Tiiger napisał(a):czy wymiana z seryjnej na jakąś "inną"



Nie ma w golfach seryjnych strumienic. Są to katalizatory, a jak masz dobry to nie ma sensu wywalać. Chyba, że chcesz sobie przerobić cały układ wydechowy na przelotowy, ale i tak radziłbym zostawić. Spalanie nie wzrośnie o to się nie musisz martwić, nie poczujesz. Jeśli strumienice dasz zamiast tłumika środkowego to będzie hałasować, a jeśli zamiast katalizatora to będzie wyciszać ;-) :-D

Pamiętaj, że należy też dobrać dobrą długość strumienicy do tego jaki masz silnik. Wkładanie strumienicy to nie taka łatwa sprawa i można więcej uszkodzić niż zyskać, więc dobrze się zastanów, a jak już się zdecydujesz to nie idź do Pana Heńka z garażu obok tylko do fachowca.
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez Tiiger » 9 lip 2007, o 22:40

aha, dzięki, rezygnuje z niej w takim razie :D, zresztą byłem po prostu ciekawy :P..a tak przy okazji mogę prosić o linka jeszcze raz bo otwiera sie ale pusta strona...a tak drugie przy okazji to czy zakładanie tych końcówek na wydech bardzo "pogłaśnia" samochód, bo chciałem sobie założyć jakąś bo taki "zwykły" średnio wygląda ale zależało by mi by wszystko było ciche jak teraz...
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez TOMMy » 10 lip 2007, o 00:39

Oczywiście ;-)

http://www.allegro.pl/item210931063_zro ... chael.html


Tiiger napisał(a):zakładanie tych końcówek na wydech


One tylko poprawiają efekt wizualny...


Wiesz, ja nie chcę Cię zniechęcać do strumienic i w ogóle tylko to nie taka prosta sprawa.
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez Tiiger » 12 lip 2007, o 22:27

wygląda fajnie ale rzeczywiście nie opłaca się przy tym grzebać :D...pozdro all :D
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rider » 12 lip 2007, o 23:03

Tiiger napisał(a):zakładanie tych końcówek na wydech bardzo "pogłaśnia" samochód, bo chciałem sobie założyć jakąś bo taki "zwykły" średnio wygląda ale zależało by mi by wszystko było ciche jak teraz...

tak jak przedmowca napisal sama koncowka poprawia tylko wyglad!!!!
Zeby uzyskac bardziej basowy wydech trzeba by zmienic tlumik na jakis "sportowy' (np: Ulter, Remus, i inne) albo robisz wolny wydech ;)
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Mateusz » 26 sie 2007, o 13:38

witam wierz co moj kolega zmienil wlasnie kata na strumienice tlumiki przelotowe i wcale glosno nie chodzi w mondeo 1,8 a co do mocy to 20% napewno doda ci
;) ;)
Mateusz
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sie 2007, o 13:31
Lokalizacja: wrocław

Strumienica Golf III 1,8 90KM

Postprzez skwiatek » 28 sie 2007, o 12:32

Mam golfa III 1,8 90KM.... Jest w nim zamontowany uklad wydechowy firmy Ulter Sport.... Czy on daje cos KM czy dalej zostaje ()KM>??? Nie mam gdzie tego sprawdzic wiec pytam.... I chcialbym zamontowac do niego struminice.... Taka do 60-100zl (maksymalnie) Jaka wybrac??? I mam do niego stozowy filtr powietrza... Da on cos mocy>>>??? I bylem u takiego jakby znajomego mechanika i mowil zeby nie bawic sie w takie filtry bo bedzie mi sacmochod palil 20l na 100km.... A wiem ze to nie prawda.... Co robic??
skwiatek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 12:27
Lokalizacja: mam to wiedziec

Postprzez dabas11 » 30 sie 2007, o 18:58

na temat strumienicy to słyszałem, że ma tylko za zadanie wprowadzenie spalin s ruch turbulentny(tak aby spaliny układały się w kształcie sinusojdy) ale czy to doda coś mocy to nie jestem pewien ale na temat filtra stożkowego to moge powiedzieć coś więcej: w swoim golfie 1,6 mam założony filtr sportowy o dwukrotnie większej przepustowości powietrza robbiony na zamówienie w firmie produkującej filtry do samochodów osobowych i ciężarowych i przyznam szczeże, że zyskałem ok 30% na prędkości a za razem na mocy bo jest silniejszy ale ile KM to dało to nie wiem bo w pobliżu nie mam chamowni żeby sprawdzić. Spalanie wzrosło mi tylko litr więcej na 100 ale przy stałej prędkości ok 140KM/h. Także to nie jest tak dużo.Pozdro
dabas11
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 17:09
Lokalizacja: ełk

Postprzez skwiatek » 7 wrz 2007, o 15:42

Ja wiem ze strumienica ma za zadnie szybsze wydalenie spalin... Ale czy oplaca sie ja zakaldac z filtrem stozkowy m i jakas struminice polecacie??
skwiatek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 12:27
Lokalizacja: mam to wiedziec

Postprzez uli » 12 wrz 2007, o 23:59

kolego jak siadl ci katalizator to wytnij cholere i zapomnij o niej.A nie rozumiem pytania czy na strumienicy mozna jezdzic.Pewnie ze tak 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron