Wszystko o ABS

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez strzeliniasty » 11 lis 2012, o 20:54

mozliwe ze serwo juz siada
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

 

Postprzez vincent27 » 12 gru 2012, o 19:39

Doszły nowe problemy z tym ABS. A wiec tak :

- podczas jazdy zapala sie kontrolka, nie wiem czy to przypadek ale przeważnie jak włączam 2 bieg
- po zaciągnieciu recznego podczas jazdy tak żeby koła sie nie zblokowały włącza się kontrolka
- podczas hamowania delikatnego pedał po wciśnięciu się cofa i pulsuje, a auto nagle hamuje z pełną siłą ( nawet na suchej nawierzchni)
- podczas jazdy słychac chyba pracująca pompe ABS bo włącza sie na kilka sekund, najgorsze że jak w tym momencie musze hamować to sam hamuje na maxa a pedał pulsuje i wciska sie tylko troche. Musze w korku uważac bo ktos mi wiedzie w tył jak tak bedzi hamował.

auto czeka na sprawdzenia ABS pod kompem, ale czasu nie ma. Jeżeli ktos z was spotkał sie z czyms takim to prosił bym o rady.
vincent27
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 mar 2011, o 19:43
Lokalizacja: płock

Postprzez Paweu » 12 gru 2012, o 21:38

vincent27 napisał(a):auto czeka na sprawdzenia ABS pod kompem, ale czasu nie ma. Jeżeli ktos z was spotkał sie z czyms takim to prosił bym o rady.


Miałem tak samo... sam hamował kiedy chciał... Odłączyłem czujnik od kompa i jeździłem bez abs'u.

winny uszkodzony czujnik. Ale pewnie wyjdzie ci to na kompie.
A na razie odłącz czujnik żeby większej bidy nie narobić.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez SezamVW » 19 gru 2012, o 13:37

tez mialem ten problem. masz bebny? sciagnij i zobacz czy koronka na bebnie jest ok. u mnie winne były szczeki a mianowicie łapka od recznego. samoregulator stanoł i rzneło po korace az ja zcieło
SezamVW
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 23:16
Lokalizacja: Żarnów

ABS przeważnie nie działa

Postprzez piotras0062 » 24 gru 2012, o 00:28

Witam, od paru tygodni mojego golf III 1.8gt abs kwapi świecąca kontrolka abs. Myślałem ze to czujnik, myliłem się. Pojechałem na komputer zeby dowiedzieć sie który, lecz diagnosta powiedział mi ze ze wszystkich 4 sa błędy, nie pokazuje nawet prędkości, czyli uszkodzone jest coś po drodze. Nastraszył mnie ze tanio nie będzie i mam nadzieje ze tu coś znajde. Dodam ze nie zawsze absy nie działają, są momenty że jest wszystko ok, ale w 90% jazdy nie działają. miał ktoś coś podobnego???
piotras0062
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 19:20
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez strzeliniasty » 24 gru 2012, o 01:00

piotras0062, kolego a na kompie wyskoczyl blad "brak osprzetu"??

skoro ci czasem dziala sprawdz czy sloneczka w piastach nie sa zapchane jakims blotem, nie ma miedzy zabkami przerw i przez to nie zczytuje predkosci gdyz czujnik widzi caly czas ciagla powierzchnie a nie przerwy
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez piotras0062 » 24 gru 2012, o 01:10

nie, takiego błędu nie było, był 4 różne
piotras0062
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 19:20
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez strzeliniasty » 24 gru 2012, o 01:13

piotras0062, jakie??

ja mialem problem z abs VAGiem wyszlo - brak osprzetu czyli czujnik uszkodzony sterownik go nie widzial

napisz jakie miales bledy a przy okazji sprawdz te sloneczka

mozesz rowniez sprawdzic czy do czujnikow dochodzi sygnal za pomoca miernika po wlaczeniu zaplonu powinno pokazac sie niewielkie napiecie bedziesz mial pewnosc ze sygnal dochodzi wiec kable sa oki
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez scyzormks » 24 gru 2012, o 09:58

Podepne sie pod temat bo mma tak samo jak autor tematu i raczej to nie wina kabli a czujnikow. Ile kosztuje komplet 4 czyjnikow i jakej firmy jesli to ma znaczenie. :-|
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez piotras0062 » 24 gru 2012, o 10:56

na teraz nic więcej nie napisze bo nie pamiętam tych błędów smutnyy . Sprawdzać bede coś po świętach bo teraz to by mi dali popalić jakbym poszedł do auta majstrować
piotras0062
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 19:20
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez pablomed » 24 gru 2012, o 15:02

scyzormks, na allegro te najtańsze, firmy siemens - sa dobre. Sprawdź tylko jakie masz wtyczki do tylnych czujników (wtyczki są pod kanapą) bo sa dwa rodzaje trochę różniące się ceną. Z tym że od razu porzuć myśl kupowania w ciemno czujników. Łatwo je sprawdzić omomierzem i na pewno wszystkie nie padły jednocześnie.
A przy takich ogólnych błędach trzeba najpierw ogólnie posprawdzać połączenia elektryczne, czyli rozpiąć wtyczki sterownika, pompy ABS(jesli jest osobno), przekaźnik, podociskac wtyczki za skrzynką, gniazdo bezpiecznika.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Brak ABS'u

Postprzez PrzemkoXVI » 27 gru 2012, o 13:01

Wiecie zapewne, że ostatnio dowiedziałem się, że mam ABS. :hyhy: Otóż dzisiaj pojechałem przejechać się Marianem po kąpieli z soli i chciałem go wypróbować. :okular: Co ciekawe - koła zatrzymują się bez specyficznego "chrumkania" (tak jakbym tego ABS'u nie miał). Mógłby ktoś coś doradzić? :-|
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości