Jakie tarcze i klocki?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez Rydzu » 7 gru 2012, o 17:12

Tarcze mam nie wentylowane a grubość tych klocków to około 19 mm ( zmierzyłem linijką bo na opakowaniu nie ma. Powinno być dobrze )
Avatar użytkownika
Rydzu
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 16:43
Lokalizacja: CSW

 

Postprzez AdiK__ » 7 gru 2012, o 17:27

Więc za przeproszeniem d*pa nie mechanik pewnie nie wcisnął do końca tłoczka i nie mógł zacisku założyć ;)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Rydzu » 7 gru 2012, o 23:08

Narazie byłem się tylko dowiedzieć czy kupiłem dobre części, żeby w razie czego jechać szybko i kupić inne bo do naprawy dopiero jutro oddaje :) Wszystko się okaże jutro dzięki bardzo ! :)
Avatar użytkownika
Rydzu
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 16:43
Lokalizacja: CSW

Postprzez michaal » 8 gru 2012, o 11:25

Rydzu jak masz garaż to możesz ściągnąć koło i zobaczyć jakie masz. Z zewnątrz dojdziesz jaki typ masz.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Rydzu » 8 gru 2012, o 20:18

Wymieniałem koła na zimówki i się przyjrzałem klockom. Kupiłem dobre :) Te stare są na wykończeniu musze je szybko wymienić a mechanik dzisiaj wyjechał i mi tego nie zrobił. Macie jakiś dobry poradnik dzięki któremu wymienie sam krok po kroku ? Przecież to nie może być trudne :)
Avatar użytkownika
Rydzu
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 16:43
Lokalizacja: CSW

Postprzez pablomed » 9 gru 2012, o 00:23

Tam niema nic trudnego, problem to odkręcić dwie śruby na imbusy lub klucz bo mogą nie chcieć puścić trzeba mieć dobre narzędzia i potem drugi problem wcisnąć tłoczki przez założeniem nowych klocków, do tego najbardziej fachowo używa się specjalnego narzędzia, jak ktoś ma silne dłonie to wciśnie palcami, można użyć żabki dużej, francuza, ścisku stolarskiego czy czegokolwiek tylko powoli ostrożnie - uważać żeby gumek uszczelniających tłoczki nie zniszczyć .
Krawędzie klocków i gniazda na nie w zaciskach wyczyścić, czasem nawet lakier z krawędzi klocków zedrzeć żeby wchodziły bez oporów
Po założeniu klocków zakładasz zacisk i w tym momencie uważaj żeby sprężyny klocków dobrze się ułożyły, bo zdarza się że jeden z końców wpadnie w przerwę w zacisku.
Dasz rady prosta sprawa, tylko nie przy 15 stopniowym mrozie, w garażu to łatwe
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Rydzu » 9 gru 2012, o 17:01

Właśnie skończyłem wymieniać klocki. Nie wiedziałem, że to może być takie proste :) Klocków w lewym kole wcale już nie było, wciśnięcie tłoczka sprawiło mi lekkie trudności ale dało radę . Dzięki za pomoc panowie :)
Avatar użytkownika
Rydzu
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 16:43
Lokalizacja: CSW

Postprzez DZOLO » 9 gru 2012, o 17:14

Gratki roboty. Nie ma to jak samemu coś zrobić ;-)
[scroll]Mój Golfik - powolna odbudowa[/scroll]

Uwaga! Warning! Achtung! Wnimanie!

Św. Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.
DZOLO
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 21:41
Lokalizacja: z nad morza

Tarcze i klocki

Postprzez Dj Devilek » 25 gru 2012, o 23:07

Witam mam pytanko do znawców i posiadaczy takich tarcz http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-na ... 11159.html będą one pasować bez problemów czy ktoś takie kupywał ? i co byś Cie zaproponowali na tył za podobna cenne jak w linku mam golfa z 97 r tdi (afn)
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Postprzez trollu » 26 gru 2012, o 13:40

tzn nie wiesz czy masz 280 czy 288? najłatwiej to stwierdzić po wielkości zacisku, ten z 288 zakrywa pół tarczy :-P nie wiem czy była jakaś zasada ale np Buła w Jahre z AFN pod maską ma 288.
ja mam z przodu założone wentylowane cifany, na wiosnę będę zmieniał tył i też założę tarcze tej firmy.
Jeżeli masz 280 to będą pasować
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Dj Devilek » 26 gru 2012, o 13:58

czyli mogę je zamowić beda pasować ? hmm połtarczy to nie zakrywaja zaciski to chyba 280 tam jest
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Porki89 » 26 gru 2012, o 14:17

Hejka ja się podłączę pod ten temat jakie dobre tarcze i klocki dobrać za rozsądną cenę do mojego golfa 1.6 AEA, żeby dobrze hamowały i nie piszczały :) Bo ATE są zak***** drogie a tez nie potrzebne aż tak do mojego autka.
Porki89
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 lip 2011, o 09:36
Lokalizacja: Zawiercie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości