zawor egr

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez palio » 15 mar 2014, o 19:29

Nie. Widzę, że kolega z Siedliszcza (nie daleko Chełma) ?
Jak tak to możemy się na jutro umówić będę w okolicy to sobie zobaczysz jak ja mam zrobione.

Jakby co pisz na GG.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez jendrooo » 20 mar 2014, o 18:36

Witam ponownie. chciałem odkręcić egr w celu całkowitego usunięcia lecz mam problem ze śrubami które trzymają tą giętką rure która trzyma egr. Śruby są tak przypalone i zardzewiałe że nie wiem co z tym zrobić. Miał ktoś z was taki problem? Nie chodzi o te ampule tylko zwykłe rozmiar chyba 12.
jendrooo
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:03
Lokalizacja: Siedliszcze

Postprzez k0nr4d » 20 mar 2014, o 22:05

U mnie również były pordzewiałe, ale popsikałem WD40 i z wyczuciem nakrętki zeszły, szpilek już nie chciało mi się wykręcać i zmieniać na nowe śruby, więc dałem tylko nowe nakrętki samohamowne z podkładkami.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jendrooo » 22 mar 2014, o 10:41

Jednak po wielu próbach odkręcenia tych "12-stek" na jednej śrubie klucz mi się przekręcił więc postanowiłem tylko wyczyścić zawór i skręcić tak jak było.

ps.
Psikałem Wd40 i jakimś innym środkiem, stukałem młoteczkiem i nic to mi nie dało ;/
jendrooo
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:03
Lokalizacja: Siedliszcze

Postprzez Damianeros » 27 mar 2014, o 03:43

jendrooo napisał(a):Psikałem Wd40 i jakimś innym środkiem, stukałem młoteczkiem i nic to mi nie dało


Też zaślepiałem EGR ale nie miałem takiego problemu. Kup nasadkę Spline'a i powinno puścić. Tylko te klucze trzeba dobrze założyć, bo mają specjalne ząbki ( zobaczysz klucz to będziesz wiedział o co chodzi) i czymś postukać np młotkiem aby dobrze siadło :-D
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości