nie odpala - trudności z uruchomieniem silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

problem z adpalaniem silnik 2.0 2e

Postprzez rafał markow » 25 lut 2012, o 15:42

więnc witam posiadam golfa 3 gti silnikiem 2e problem mam taki ze jesli próbuje odpalic rano auto to nie chce mi inaczej odpalic jak nie bęnde trzymał go na pedał gazu a jesli odpale i puszcze pedał gazu to odrazu mi gaśnie a jesli bęnde trzymał go około 1 minuty na gaz do 2 tysięncy obrotów to puszczam pedał gazu i jest wszystko ok juz pisałem na ten temat i powiedzieli mi ze mam odłonczyć wtyczke od czujnika temp i odłonczyłem a tu nadal to samo więnc bardzo was prosze o pomoc i przepraszam za błęndy ortograficzne :zalamany: pozdrawiam
rafał markow
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 15:23
Lokalizacja: Leszno

problem z adpalaniem silnik 2.0 2e

 

Postprzez pablomed » 25 lut 2012, o 16:44

rafał markow, przyczyn moze być sporo, ale na razie dokładniej zajmij sie tym czujnikiem, oraz drugim od temperatury powietrza umieszczonym w przepływomierzu. Czyli zdejm wtyczki od obu, włącz zapłon i sprawdx voltomierzem czy jest zasilanie czujników ok 5V między wtykami 1 i 3 dla czujnika płynu oraz 1 i 4 dla czujnika powietrza. Jeśli bedzie to sprawdź opory czujników omomierzem między odpowiednimi stykami gniazda przepływki i czujnika płynu normy identyczne znajdziesz na forum, kilka omów na zimno, na ciepłym silniku ten dla płynu ma ok 240 omów a dla powietrza zależy jak jest ciepło. Jesli nie nie wyjdzie pomartwisz się dalej. można podłączyć auto pod VAG, można zastanowić się nad stanem świec i kabli zapłonowych, i posprawdzac podstawowe rzeczy czyli TPS, ustawienie podstawowe przepustnicy i przepływomierz - opisy wszystkiego sa na forum. Regulator obrotów działa? Brzęczy na włączonym zapłonie?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re

Postprzez Kaczor2133 » 15 mar 2012, o 20:46

Miałem z nim rok temu to samo. Przy dużych mrozach objawy identyczne. Rozebrałem cały wtrysk i okazało się że przymarzł wtryskiwacz. Kiepskie paliwo i tyle. Suszyłem wszystkie elementy 3 czy 4 dni i na razie spoko. a i jeszcze wymieniłem podstawe wtrysku bo pękła i ssał lewe powietrze. Sorry że tak póżno odp.
Golf 3 ks
Kaczor2133
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 sty 2008, o 02:16
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Nervusek » 15 mar 2012, o 21:37

Ja zalalem dobre paliwo i szklanke dykty i tez mu przeszlo:-)
U mnie tez podstawa wtrysku prawdopodobnie do wymiany bo wariuje mi na obrotach tak jakby wlasnie lewe powietrze lapal. Tak to juz jest z tymi samochodziskami ;-)
Nervusek
 

problem z odpaleniem

Postprzez kalas » 26 mar 2012, o 16:23

siema mam golfa 1.4 93rok ma problem z odpaleniem autka , rano odpalił bez niczego pojeździłem około 40 km jak wróciłem i około po godzinie czasu chciałem to nie odpalił dopiero jak mnie pchneli a pozniej znowu ładnie odpalał i jak poczekam chwile nie odpali może to wina że mam mało benzyny ?? kreska jest na czerwonej proszę o pomoc!!!!!!
kalas
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 12:58
Lokalizacja: Toruń

Postprzez prezesik » 26 mar 2012, o 22:44

kalas napisał(a):to wina że mam mało benzyny ?? kreska jest na czerwonej proszę o pomoc!!!!!!
no jak na czerwonej kresce to wszystko możliwe ... w golfie 3 nie ma świecącej rezerwy, jest tylko w wersji US.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez kalas » 27 mar 2012, o 10:42

już chyba wiem próbowałem odpalić auto jak jeszcze ta czerwona kontrolka nie zgasła :D:D
kalas
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 12:58
Lokalizacja: Toruń

Nie odpala

Postprzez krygon » 23 kwi 2012, o 17:58

Witam, mam taki maly problem iz auto coraz czesciej nie chce mi odpalac. Np dzisiaj zrobilem 5 kilometrow, wylaczylem silnik na 5 minut i juz nie chcial odpalic, kreci ale nie odpala. Musze okolo 10 minut poczekac i dopiero wtedy odpala i jedzi bez problemu. Co jest nie tak ?
krygon
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 paź 2011, o 09:51
Lokalizacja: Lubin

Postprzez trollu » 23 kwi 2012, o 19:37

krygon napisał(a):Co jest nie tak ?

coś z silnikiem


w profilu masz 1.6 ale jaki masz dokładnie silnik? podaj kod silnika, rok produkcji. z fusów nikt nie wywróży.
podczas jazdy nic się nie dzieje? nie gaśnie itp? tak się dzieje tylko na ciepłym silniku czy na zimnym też?
też miałem podobne historie, najpierw był padnięty czujnik położenia wału (dlatego napisz jaki masz silnik, w tym 1.6 101KM chyba jest też ten czujnik), później padła cewka, silnik gasnął i odpalał dopiero po kilku min. możpomieszczenia umożliwiające im schronienie się
przed opadami atmosferycznymi, ogrzanie się oraz zmianę odzieży halla masz uwalonego
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez krygon » 23 kwi 2012, o 21:03

ok silnik to 1.6 AEA. Rok 1994. Auto nie chce odpalac na zimnym silniku. Podczas jazdy raz mi zgazl ale dodalem wiecej gazu i odpalil.
krygon
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 paź 2011, o 09:51
Lokalizacja: Lubin

Postprzez trollu » 24 kwi 2012, o 00:57

na zimnym odepnij wtyczkę od czujnika temp płynu i zobacz czy jest jakaś zmiana
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pietrasiak2 » 24 kwi 2012, o 01:27

Mam pytanie czy jak kręcisz to kontrolki świecą jasno jeżeli mocno przygasają to by była kostka stacyjki , ale też jak napisał poprzednik wypnij wtyczkę temperatury cieczy i i sprawdź
:-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość