Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez KamilG3 » 13 sie 2012, o 11:55

Więc zaraz u siebie radio i to posprawdzam. Czyli ta informacja z forum innego co ktoś napisał że kabel idzie od głośnikia do tej gumowej przejściówki i tam sie konćzy to bzdura?..
KamilG3
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:06
Lokalizacja: Wrocław

 

Postprzez KillerBlack » 13 sie 2012, o 13:35

znaczy teoretycznie mozna tak zrobic, ale ja bym wolal zrobic oddzielnie bo to niebedzie grało tak jak powinno wtedy.
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez slavwek.ie » 13 sie 2012, o 14:38

KamilG3 napisał(a):na forum znalazłem że instalacja fabrycznie idze w taki sposob ze od radia idzie kabel do glosnika wysokotonowego w podszybiu i z tego miejsca z tego drugiego wejscia (ktore u mnie jest de facto wolne) idzie do glosnika w drzwi.
Dobrze wyczytałeś, fabryczna instalacja własnie tak jest poprowadzona. Poszperaj pod deską rozdzielczą w okolicy głośników, czy nie masz czasem tam kabli zakończonych wtyczką.
Jeśli ich nie znajdziesz, to prawdopodobne jest, że instalacja kończy się u ciebie na podszybiu i do drzwi trzeba ciągnąć nowe kable (tak też inżynierowie robili i nie jest to zależne od wersji auta)
Kolory kabli w złączu drzwiowym to brązowy i czerwony z żółtym paskiem, z drugiej strony brązowy i niebieski z paskiem, ale nie pamiętam jakim..
kable głośnikowe dochodzą do złącza w drzwiach i zakończona są wtyczką, znajduje się ona po środku białego okrągłego złącza (wtyczka tylko z 2 kablami)
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PiJey88 » 13 sie 2012, o 14:51

KillerBlack napisał(a):A kolego zobacz moze ile wychodzi kabli z kostki i so głosnikowych.

:-? a co to zmienia?
fabrycznie jest dokładnie tak:
KamilG3 napisał(a):fabrycznie idze w taki sposob ze od radia idzie kabel do glosnika wysokotonowego w podszybiu i z tego miejsca z tego drugiego wejscia (ktore u mnie jest de facto wolne) idzie do glosnika w drzwi

jeśli nie masz drugiej wtyczki wpiętej (a nie masz, bo seryjnie nie miałeś głośników w drzwiach) wystarczy pociągnąć kabel z kostki w przelotce (największa kostka, u ciebie pewnie będzie pusto, bo w tej kostce idą tylko kable głośnikowe) do tego wysokotonowego lub ewentualnie bezpośrednio do radia pod wolne wyjścia głośnikowe

osłony spokojnie kupisz seryjne, łatwo je dostać, popytaj na forum, nawet ja takie mam gdzieś w garażu :ok:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KamilG3 » 13 sie 2012, o 15:27

Więc rozebrałem radio itd i mam wszystkie zdjęcia. Na początku dodam że podczas opisu pomylilem się mianowicie. Te głośniki w podszybiu nie mają dwóch wtyków. Dwa wtyki mają te nowe głośniki które zakupiłem w drzwi.

I teraz kolejno zdjęcie radia:
http://imageshack.us/photo/my-images/21/zdjecie1zl.jpg/

Zdjecie głośników w podszybiu:

LEWY: http://imageshack.us/photo/my-images/138/zdjecie3h.jpg/
PRAWY: http://imageshack.us/photo/my-images/853/zdjecie2l.jpg/

I teraz zdjęcia tych kabli kóre wychodzą w drzwiach:

LEWE: http://imageshack.us/photo/my-images/10/zdjecie5x.jpg/
PRAWE: http://imageshack.us/photo/my-images/833/zdjecie4p.jpg/

Widać że kable z podszybia idą bezpośrednio do radia. L i P nawet te piny są oznaczone i podpisane na radiu.

Pisaliście że kabel jest przeciągnięty od głośników w drzwiach do przelotki. Pytanie moje jest takie mówiąc przelotka macie na myśli tą taką najwiekszą przelotke z pinami (taką harmonijkę) sporawych rozmiarów zdjęcie przykładowe:
http://i56.tinypic.com/64o3eb.jpg

W tym mam wyłapać z lewej strony i zprawej które to piny od tych kabli głośnikowych?

Kurde taki pech że podzas rozłączenia kostek od radia (chciałem sprawdzić piny w radiu) po włączeniu pkazuje sie n wyswietlaczu "SAFE" i musze wpisać kod którego nie mam :wsciekly:

dzieki Panowie za zainteresowanie i pomoc ;-)
KamilG3
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slavwek.ie » 13 sie 2012, o 15:55

KamilG3 napisał(a):Pisaliście że kabel jest przeciągnięty od głośników w drzwiach do przelotki. Pytanie moje jest takie mówiąc przelotka macie na myśli tą taką najwiekszą przelotke z pinami (taką harmonijkę) sporawych rozmiarów zdjęcie przykładowe:
http://i56.tinypic.com/64o3eb.jpg

W tym mam wyłapać z lewej strony i zprawej które to piny od tych kabli głośnikowych?
Dokładnie tak
Według zdjęcia kostki radia masz wyjście jedynie na przód (wolne zewnętrzne piny kostki od tylnych głośników) wiec trzeba będzie rozpruć tą instalację i podpiąć tak jak sobie życzysz.
Warto położyć nową instalację z pominięciem fabrycznej, z przewodów o "normalnym" przekroju.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PiJey88 » 13 sie 2012, o 15:57

KamilG3, wystarczy sobie prześwietlić miernikiem te kable i znajdziesz odpowiedni piny w przelotce

radio masz 2 kanałowe, więc nic więcej tam nie wpinaj, musisz się wpiąć w te głośniki w desce

a co do radia to jeśli nie masz kodu to chyba raczej już możesz je do śmietnika wywalić, bo nie opłaca się go rozkodowywać (50-100zł), kiedyś były kalkulatory do rozkodowywania, ale ostatnio szukałem ale żaden nie działał...
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KamilG3 » 14 sie 2012, o 13:22

Postanowiłem, że kupie nowe radio VW Gamma IV ono jest 4x 20Wat także pociągnie te 4 głośniki fabryczne(no innego wyjscia nie ma :-> )

Jeśli chodzi o kable to zostawię tą fabryczną instalacje w drzwiach (od przelotki do głośnika) a nową pociągnę od przelotki do samego radia.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc jeżeli będę miał jakiś problem lub czegoś nie wyszperam na forum to odezwe sie w tym temacie

Kamil ;-)
KamilG3
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Taksi » 27 sie 2012, o 18:40

można tez na tył sklecić sobie półeczkę fajna. Tez da efekt. Z przodu gwizdki i tez będzie cacy.
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Postprzez gawior » 27 sie 2012, o 21:01

Nie polecam grającej półki z tyłu. Basu z tego nie będzie, bo konstrukcja freeair ( trochę bagażnik odbije ).
Kolejna sprawa, to jak się idzie na koncert, to stoi się przodem do sceny, a nie tyłem. Natomiast półka grać będzie z tyłu w tył głowy.
Takie granie było w maluchu jakoś zrozumiałe, bo tam nie było gdzie wsadzić głośników za bardzo.

Jak ktoś chce, to mam u siebie półkę z dobrze zrobionymi otworami na głośniki okrągłe ( z taką kupiłem auto ) i obecnie są zakryte. Półka prosta, nie ugięta od głośników.

Z chęcią zamienię na całą półkę. Ktoś będzie miał mniej roboty z wycinaniem otworów, a ja bym chciał mieć całą półkę :)
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Taksi » 27 sie 2012, o 21:17

gawior napisał(a):Nie polecam grającej półki z tyłu. Basu z tego nie będzie, bo konstrukcja freeair ( trochę bagażnik odbije ).
Kolejna sprawa, to jak się idzie na koncert, to stoi się przodem do sceny, a nie tyłem. Natomiast półka grać będzie z tyłu w tył głowy.
Takie granie było w maluchu jakoś zrozumiałe, bo tam nie było gdzie wsadzić głośników za bardzo.

Jak ktoś chce, to mam u siebie półkę z dobrze zrobionymi otworami na głośniki okrągłe ( z taką kupiłem auto ) i obecnie są zakryte. Półka prosta, nie ugięta od głośników.

Z chęcią zamienię na całą półkę. Ktoś będzie miał mniej roboty z wycinaniem otworów, a ja bym chciał mieć całą półkę :)


zależy co za radio jaki piecyk i jakie głośniki ale uwierz mi kolega miał półkę z magnatami owalnymi, i jak mam takie w variancie i jak to u niego napier...... to mala bania z przodu syki pioniera i naprawdę grało ostro!!!! Fakt brakło basu ale u mnie skrzynia dopełnia cale brzmienie. A co do koncertów to się nie wypowiem jak na nich powinno się stać, bo na takie nie chodzę. Tylko na festiwale :-P a tam to stoi jak kto chce. Jeden stoi, drogi leży, inny tańczy, a i znajdzie się taki co tyłem do głośników leży tańcząc :lol:
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Postprzez gawior » 29 sie 2012, o 08:28

Taksi, zrobisz jak będziesz uważał. Dla mnie takie głośniki nie grają dobrze, bo grają w sufit i z tyłu głowy. Że napier... to nie znaczy, ze grają dobrze.
O jakiejś scenie i dźwięku stereo można zapomnieć.

Pewnie Diora GDS1607 za 158zł ( z wysyłką ) zagra lepiej niż owale w półce grające freeair. Pewnie te Diory są w takiej samej cenie jak te Magnaty i czy one, czy Diory, to wzmacniacz do zasilenia jest potrzebny.

Poza tym dla jednych tuba, czy subwoofery JBL napierd.., a dla innych buczą.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości