Pomoc w doborze wzmacniacza i głosników oraz inne :P

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez siwulec333 » 27 lut 2013, o 17:30

Dziś doszedł wzmacniacz ;) nie spodziewałem się że to cholerstwo takie ciężkie :p

Mogę prosić o jakąś ściągę jak to podłączyć??
Obrazek

rozumiem że (od lewej):
12v- z akumulatora
REM- pod 12v gdzieś przy radiu :P
GND- masa
dalej rozumiem że podłączam głośniki, i teraz jak je podłączyć?? Przypominam że mam sub i zwrotnice. Jakby ktoś mógł rozpisać pod co podłączyć??


Obrazek
Tu rozumiem że idą cincze z radia tak?? I teraz jak je podłączyć by wszystko działało?? Przypomnę ze mam tylko 2 cincze, ciągnąć kolejne 2 czy jakoś to zmostkować i jak to zrobić :P. W które gniazda je wsadzić :P
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

 

Postprzez brzesiu » 28 lut 2013, o 01:54

Musisz jeszcze jedna pare czinczy pociągnąć bo nie będziesz miał sygnału dla suba.

I teraz dobrze kombinujesz 12 wiadomo GND też wiadomo rem dokładnie tak jak mówisz pod radio.
To jest kabel sterujący który jest odpowiedzialny za włączenie wyłączenie wzmacniacza (tak zebyś sie nie zdziwił ze wszystko podłączysz a wzmacniacz ni ducha).

Z drugiej strony masz wszystko ładnie opisane na obudowie. ch1 ch2 pod front podłączasz a ch3 ch4 mostkujesz tak jak pokazuje piktogram i podłączasz pod Suba.

Ponieważ masz zwrotnice przy głośnikach to dla kanału 1 2 wyłączasz zwrotnice w wzmacniaczu czyli przełącznik w pozycje FULL.

Dla Suba ustawiasz przełącznik na filtr dolnoprzepustowy pozycja LowPass.

I teraz już dokładnie nie pamietam ale ustawiasz radio mniej więcej tak na połowę skali i ustawiasz sobie wartości wzmoncienia tak by było komfortowo do słuchania nie za cicho nie za głośno.

Później ustawiasz cięcia dla suba tak na ucho, szukasz tej granicy gdzie przód juz nie daje rady zejść niżej.
Masz dosyć mały subik więc teoretycznei powinien dać rade nadgonić trochę za średnicą. Może być całkiem szybko ;)

Miłej zabawy w kręceniu imbusem ;)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 28 lut 2013, o 09:14

Ok to już wszystko rozumiem :) myślę że spokojnie to opanuje :)
A mam pytanie? Czy zamiast ciągnięcia nowych kabli chinch mogę zastosować taki rozdzielacz?? Czy jakoś to wpłynie negatywnie na radio bądź wzmacniacz??
Obrazek
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez bogib184 » 28 lut 2013, o 09:53

Jeżeli masz w radyjku 2 pary wyjść RCA, to pociągnij drugie druty ;-) Będziesz miał sterowanie przód/tył, lepiej wysterujesz sobie wzmacniacz. Jeżeli masz tylko 1 parę, wtedy taki rozdzielacz jak najbardziej jest na miejscu, nic się nie uszkodzi.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez siwulec333 » 28 lut 2013, o 10:06

Nie no w radiu z tego co kojarzę mam 3 pary wyjść :P
OK to trzeba do sklepu skoczyć i kupić kabelki :)
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez bogib184 » 28 lut 2013, o 11:24

Tak zrób :-) Odnośnie wagi, to solidny sprzęt musi ważyć :-D Mój Soniak ważył 9,2 kg :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez brzesiu » 28 lut 2013, o 12:43

Kolego jak masz w radiu możliwość podłączenia jeszcze jednej pary RCA to nawet nie kombinuj tylko ciagnij kable.

Lepiej mieć z radia możliwość sterowania poziomami. Czasami będziesz miał np muzyczkę przy której byś chciał troche wiecej basu a innym razem jakisz kawałek z duża ilościa wokalu gdzie bas bedzie tobie zagłuszał i będziesz musiał go skręcić.

Przy jednej parze RCA za każdym razem bys musiał latać do bagażnika z imbusem ;P
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 28 lut 2013, o 13:30

Już mam kupioną drugą parę kabelków :) w sobotę wielki montaż i zobaczymy jak to będzie :)
Chyba tak to zmontuje...choć pomyśle jeszcze o drugim boczku na wzmacniacz.
Obrazek
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez bogib184 » 28 lut 2013, o 14:03

Ładny ten wzmacniacz ;-) Ja miałem za każdym razem wersje matowe, Twoja w chromie :-D Bardzo dobrze wspominam jego grę na przodzie, piękna dynamika była jak dla mnie :roll:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez siwulec333 » 28 lut 2013, o 14:06

Też mi się podoba :) w sumie cena jego też ładna wyszła i myślę że nie przepłaciłem bo dałem 250 zł już z przesyłka kurierem.
Plus mam dodatkowe kable które za flaszeczkę jakaś mogę puścić dalej :)
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez brzesiu » 28 lut 2013, o 15:58

Faktycznei obudowa fajna ale okablowanie tobie bedzie szpecić.
skoro masz tak ładnie suba obudowanego to czemu wzmaka tez nie zabudowac.
Zawsze morzesz zrobić dziure taka tylko zeby było widac front i ładnie to podświetlić zimna katodą ;)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 28 lut 2013, o 18:09

I plan jest podobny ale to jak już ciepło będzie. Mam w planach zabudowę wzmaka i tak będzie :) a póki co kable wpuszczę jakoś od dołu i góry i nie będą aż nadto widoczne :)
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości