Pomoc w doborze wzmacniacza i głosników oraz inne :P

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez siwulec333 » 24 lut 2013, o 00:55

No właśnie dziś liczyłem choć nie wiem czy dobrze i wyszło jakoś kolo 10 L :P liczyłem wewnątrz skrzyni nie na zewnątrz bo chyba tak powinno być :P
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

 

Postprzez bogib184 » 24 lut 2013, o 08:22

Bierz do takiej budki RE8 i dodatkowo wytłumić watoliną, żeby zniwelować dudnienie i pozornie zwiększyć objętość. Sprawdzałem RE w 11 l zamkniętej i z wygłuszeniem grał przyjemniej ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez brzesiu » 24 lut 2013, o 11:42

O wzmaka sie nie bój zawsze możesz wbudowac gdzieś wentylator z starego zasilacza komputerowego albo z procesora. One sa najczęściej na 12v ;)

Jak czytam HiEnd za 200zł to juz mi sie z rana humor poprawia ;P

Na moje biez tego RE bedzie fajnie pykał. Możesz też pokombinować z głośnikami do zastosować w kolumnach domowych. Ja mam u siebie takiego starego Lotusa ale nie jestem pewnien czy twoj pec to dobrze pociągnie.

Plusem takiego rowiazania jest to raz ze głośniki są optymalizowane do małych czesto zamkniętych nocników dwa nie płacisz za napis CarAudio ;P
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 24 lut 2013, o 12:11

Nie no od dawna zdecydowany jestem na RE I tak tylko pytam bo myślalem że może jakaś fajna okazja :) W tygodniu zamawiam glośniczek i może w weekend uda się wszystko podłączyć narazie tak by zobaczyć jak pyka a później bedę kombinował jak to zamontować ;D
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez killah » 24 lut 2013, o 12:46

hej to co z tymi zwrotnicami? sam jestem ciekaw czy są jakieś minusy podłączania ich w bagażniku.
killah
 

Postprzez siwulec333 » 24 lut 2013, o 15:06

Z tego co pisaliśmy wyżej wnioskuje że nie ma minusów poza takim że musisz ciągnąć nie jeden kabel przez auto (jeżeli zwrotnice są z przodu) i tam dopiero rozdzielają się na tweetery i głośnik w drzwiach a od razu ciągnie się z bagażnika 2 oddzielne przewody do tweeterów i głośników w drzwiach.

Panowie a w jakim sklepie dostanę tą watolinę i czy są różne grubości :P bo nawet nie orientuje się gdzie to można kupić :P
i jak to wytłumić?? Wystarczy wykleić tym wewnętrzne ścianki czy całe wolne miejsce które zostanie po zamontowaniu głośnika wypchać tą watoliną :)??
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez bogib184 » 24 lut 2013, o 20:02

Watolinę u tapicera dostaniesz, włóż ją luźno do skrzyni, można prawie do pełna, zostawić tylko dół żeby nie zatkać wylotu wentylacji cewki, bo taki posiada RE. Ułóż luźno. Zwrotki w bagażniku to taki +, że jak z czasem system ewoluuje do bi-ampingu, to mamy jak znalazł ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez brzesiu » 25 lut 2013, o 01:30

JA jestem raczej zwolennikiem przyszywania watoliny to scianek. Głośnik musi oddychać.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 25 lut 2013, o 21:14

Wzmacniacz i głośnik zamówiony, oby doszły do weekendu.
Nowe przewody, końcówki zakupione :), po watoline jade jutro i jak wszystko dobrze pójdzie montaż będzie w weekend i wtedy wszystko pokaże jak mi wyszło :)

Ze względów finansowych wygłuszanie przerzuciłem na lato bądź wiosne wtedy za jednym zamachem zrobię drzwi i bagażnik.

[ Dodano: 2013-02-26, 01:33 ]
Mam pytanie :P jak kupiłem samochód znajomy mi powiedział że wcześniej miał podłączony wzmacniacz wiec wszystkie kable zostawił ( nie pytałem jaki to był wzmacniacz) :P

Obrazek

Tak jak na zdjęciu widać jest zasilanie (czerwony) i kabel granatowy z 2 wtykami cinch i tu moje pytanie :P
Nie powinno być jeszcze jednego kabla z 2 wtykami cinch skoro wzmacniacz będzie 4 kanałowy czy coś mi się ubzdurało tylko ??
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez brzesiu » 26 lut 2013, o 11:53

Kolego zależy od konfiguracji. Możesz miec czterokanałówkę zmostkowana i np jedynie pod sam przód wtedy wystarczy tobie jeden komplet czinczy. jak chcesz z dwóch kanałów wzmaka napędzac przód a z kolejnych dwóch zmostkowanych tył to musisz pociągnąć jeszcze jeden komplet.
Co do wygłuszenia to ja tez latam z głosnikami przykręconymi do boczków. Da rade wytrzymać ;P Oby do wiosny ;D
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwulec333 » 26 lut 2013, o 12:34

A jak byłoby lepiej przy tym zestawie co mam, bo teraz to kompletnie nie ogarniam :P
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez brzesiu » 27 lut 2013, o 01:57

Kolego masz 4 kanały wiec dwa spinasz w mostek i dajesz to pod suba dwa puszczasz do zwrotnic które jak ustaliliśmy bedziesz miał w bagażniku.

Od strony radia potrzebujesz 2xRCA jedno pod Front drugie pod SUB/REAR
Do tego jeden kabelek sterujący który masz lub bedziesz mial połączony do RCA. Podłączasz go od strony radia do kabla zasilającego do anteny wysuwanej/wzmacniacza antenowego (tam gdzie po włączeniu radia pojawia sie 12v).

Zabawa prosa jak nie powiem co komplikuje sie tylko jak sie za duzo o tym czyta a za mało robi ;)
Zobaczysz ze dasz rade.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości