Sprzęgło

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez witek220 » 1 lis 2012, o 12:37

slawek5t, Szczerze mówiać nie wiem bo pierwszy raz sie z tym spotkałem :) Moze to byc to ,ale plynu mi nie ubyło po odciagnieciu pedału :) Moze ten siłownik caly sie zacial w polowie i tam został :)

witboy, To jak moge poprawić to zeby ten 1 bieg lepiej wchodzil :) ?
Pasja zaczyna się tam, gdzie kończy się rozsądek.
Avatar użytkownika
witek220
Gaduła
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2 gru 2011, o 16:10
Lokalizacja: Zabrze

 

Postprzez slawek5t » 1 lis 2012, o 15:50

witek220, Gdy stoisz, wrzucisz jedynke, potem luz i znowu jedynke to za drugim razem jak jedynka się wbija ? Też ciężko ?
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez witek220 » 1 lis 2012, o 19:34

slawek5t, zależy jak mu sie zachce :) Potrafi za 1szym razem wbic sie lekko , a czasami z takim oporem ze nie wiem. Ale chyba tak jak mowisz to ten drugi raz juz lekko wchodzi. Działa tez metoda najpierw 2 pozniej 1. :)
Pasja zaczyna się tam, gdzie kończy się rozsądek.
Avatar użytkownika
witek220
Gaduła
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2 gru 2011, o 16:10
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez slawek5t » 1 lis 2012, o 23:52

U mnie też nie wchodzi idealnie lekko jedynka no ale te silniki mają takie przebiegi...
Ale gdy drugi raz wbijam to juz leciutko wchodzi.
Narazie tego nie ruszam bo nie trzeba używać jakichś większych sił aby wbić jedynke :)

Co do twojego problemu to słuchaj się kolegów, oni mają w tym temacie większe pojecie :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kebs » 2 lis 2012, o 13:57

A powiedzcie mi, czy jesli mam linke z samoregulacją, moge ją wymienić na taką z regulacja ręczną?

Ojciec miał kiedys golfa i przy łapie przy skrzyni, w miejscu gdzie linka jest zaczepiana, od dołu miał kontre. I nie było z niczym problemu.

Jak dla mnie patent w którym, cos ma sie samo ustawić, do tego w 20 letnim samochodzie jest dziwnym rozwiazaniem.

Czy konstruktorzy nie przewidzieli, że Michał będzie takim samochodem teraz jeździł?

Należało by zadać pytanie - za co im tak naprawde płacą?
Avatar użytkownika
kebs
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 19:07
Lokalizacja: Andrychów

zgrzytające sprzęgło

Postprzez vito217 » 11 lis 2012, o 21:43

Witam
cały problem zaczął się po tym jak samochód zawisł w błocie. Gdy próbowałem cofnąć, wsteczny zaczął wyskakiwać. Po wyciągnięciu samochodu okazało się że przy wciskaniu sprzęgła coś zgrzyta. Gdy silnik jest wyłączony słychać że biegi wchodzą bez problemu. W czym może być problem? Dodam że sprzęgło jest hydrauliczne gdy odkręcam odpowietrznik przy skrzyni płyn leci Pozdrawiam

PS jak wbije się bieg przy włączonym silniku i zgrzytającym sprzęgle samochód nie reaguje tak jak by było sprzęgło załączone
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Postprzez trollu » 12 lis 2012, o 01:43

vito217 napisał(a):PS jak wbije się bieg przy włączonym silniku i zgrzytającym sprzęgle samochód nie reaguje tak jak by było sprzęgło załączone

czyli wbijasz bieg, puszczasz sprzęgło i nic?
nie pozostaje chyba nic innego jak zrzucać skrzynie, coś się musiało w środku rozsypać bo zgrzytów nie powinno być
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez vito217 » 12 lis 2012, o 09:33

kurcze nie pocieszyłeś mnie..;/ no ale chyba będę musiał

[ Dodano: 2012-11-12, 14:38 ]
Sprawa rozwiązana, obeszło się bez kosztów no chyba że na większy rachunek za wodę i płyn do mycia silnika.
Rozwiązanie problemu: Podejrzewałem że całe sprzęgło docisk i koło są w błocie, już chciałem się zabierać za demontaż skrzyni. Jednak wujek "dobra rada" Wyciągnął plastikowy dekielek z górnej części skrzyni biegów. Odsłonił tym samym koło zamachowe przez co moje przypuszczenia się potwierdziły. Skończyło się na tym, że dużą ilością wody i myjką ciśnieniową przepłukaliśmy całe to ustrojstwo. Pełno błota wyleciało dołem. Po tym zabiegu chodzi lepiej niż przed incydentem. Chrobotanie sprzęgła musiało być spowodowane pisakiem Pozdrawiam
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Postprzez PiJey88 » 12 lis 2012, o 16:08

czyli nie masz osłony między skrzynią a blokiem silnika skoro tak dużo błota tam ci się dostało, tam jest taka blaszka do skrzyni przykręcana która osłania sprzęgło przez zabrudzeniem
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez vito217 » 12 lis 2012, o 19:33

Tak masz racje, nie mam jej. Zapewne jak ktoś robił wcześniej coś przy skrzyni to jej nie założył z powrotem.
vito217
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 15:22
Lokalizacja: n-c

Wymiana sprzęgła

Postprzez deusiwo » 14 lis 2012, o 22:02

Witajcie.
W moim golfowozie pomału pada sprzęgło i przydało by się wymienić. Tylko czy dam radę zrobić to sam w garażu? Posiadam podstawowe umiejętności techniczne :P Pytanie tylko czy nie porywam się z motyka na księżyc? Da się tam coś źle poskładać albo cuś? A drugia rzecz to ile przykładowo wyszła by wymiana sprzęgła w serwisie zakładając że już je mam i płace tylko za montaż?
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 15 lis 2012, o 11:39

deusiwo napisał(a):Da się tam coś źle poskładać albo cuś?

mam kumpla, który dobrze długopisa nie złożył bo były 2 sprężynki zamiast jednej :lol:
ale skoro piszesz że masz jakieś umiejętności to dasz rade, podstawa to komplet różnych kluczy bo może być tak że 9 śrub odkręcisz a do 10 nie dojdziesz i kicha. jak nie masz podnośnika kolumnowego którym mógłbyś podnieść całe auto to będziesz musiał pokombinować jak dźwignąć/opuścić skrzynię żeby zrobić sobie trochę miejsca
na forum są opisy i relacje z wymiany sprzęgła
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość