Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Taksi » 17 sty 2013, o 22:04

wystarczy garaż na 2h nie trzeba czekać do wiosny rozebrać bok i wista wio z czyszczeniem zamka zakładałem temat i opisywałem jak jemu zapobiec ;) jak zima się zaczęła miałem to samo co wy i nie chodzi o uszczelki to zamek i cięgna zamarzają. Polecam poświecić te odrobinę czasu i mieć spokój :cwaniak:
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

 

Zablokowane drzwi kierowcy.

Postprzez Piecynio » 19 sty 2013, o 11:53

A więc tak mam problem z drzwiami kierowcy. Dwa tygodnie temu w drzwiach od strony kierowcy przękręcił mi się zamek i nie dało się otworzyć drzwi, wiec otwierałem golfa od strony pasażera i obydwoje drzwi sie otwierały bez problemu ( centralka działa), do dziś. Dziś rano niestety przestały sie już wogóle otwierać drzwi od kierowcy. Kiedy przekręcam kluczyk w zamku od strony pasażera słychać jak centlaka chodzi i wysówna rygielki w drzwiach pasażera i kierowcy, ale drzwi od strony kierowcy już wogólę się nie otwierają. Ani od wewnątrz i zewnątrz. Co może być przyczyną tej usterki ? I jak ją naprawić ? Z góry dzięki za pomoc. Nie znalazłem na forum i na innych stronach pomocy z tym dla tego napisałem nowy temt. Mam nadzieję że w dobrym dziale. Pozdrawiam.
Piecynio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 10 sty 2013, o 22:29
Lokalizacja: Dębica

Postprzez trojeczkaGT » 19 sty 2013, o 12:22

a nie zamarzly tak mocno ? jezeli nie to trzeba bedzie na zamknietych rozebrac tapicerke i dostac sie do zamka
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Piecynio » 19 sty 2013, o 12:38

nie no nie zamarzły bo autko stoi w garażu ocieplanym więc to odpada. A jak sie zabrać za to rozbieranie tych drzwi ?
Piecynio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 10 sty 2013, o 22:29
Lokalizacja: Dębica

Postprzez k-m-r1 » 19 sty 2013, o 16:04

poszukaj jest mnustwo tematów jak zdjac boczki

zdejmiesz boczek to dalej musisz sie dobrac do zamka 3 sruby torx chyba 8 taka gwiazdka
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez XmistrzuX92 » 19 sty 2013, o 17:12

olejem do smażenia natrzeć uszczelki a w zamek ja fukam WD40 i ni hu hu nie zamarzło mi jeszcze :)
XmistrzuX92
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 18:45
Lokalizacja: Pantalowice

Postprzez Emiczka » 19 sty 2013, o 17:39

najlepiej oprocz posmarowania uszczelek to jeszcze wyjąc zamki i nasmarować wtedy nic nie będzie zamarzać
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez Paweu » 19 sty 2013, o 18:49

najlepiej oprocz posmarowania uszczelek to jeszcze wyjąc zamki i nasmarować wtedy nic nie będzie zamarzać


Pisze to w każdym tego typu temacie... Ale ludzie.. jak zombi... Wolą wd40 ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Emiczka » 19 sty 2013, o 20:01

Ale jak dla mnie wd40 to tylko na chwile działa.. Bo wszystkie zamki nasmarowałam oprócz bagażnika i mi zamarzł i fajnie wd40 otworzyła się ale jak już zamknęła to na amen wiec..
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez revor » 19 sty 2013, o 23:14

Żaden problem wyjąć i wyczyścić zamki ;) Wystarczy trochę rozpuszczalnika i pędzelka do wymycia, sprężarki do wydmuchania syfu i trochę białego smaru w spray'u i zamki oraz klamki działają jak nóweczki.

Próbowałem patentuz wd40 bez wyjmowania, ale szczerze - to na nic :hyhy:
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Vengazo » 19 sty 2013, o 23:43

Chyba sobie skopiuję moje wypowiedzi na ten temat już kilka razy i tylko wklejać będę :). Więc tak zacznij od wysmarowania uszczelek silikonem, następnie, wyczyść cały mechanizm zamka benzyną/rozpuszczalnikiem i solidnie nasmaruj białym smarem. Albo jak wolisz to co rano suszarka w rękę i cheja :). Ale przed każdą zimą trzeba zrobić tak jak Ci koledzy i koleżanka wyżej piszą, w moim przypadku działało na długo :). :super: . A co do zamków jak tam Ci się dostanie woda i zamarznie to noś przy sobie ODMRAŻACZ DO ZAMKÓW tylko nie badziew za 2,50zł z biedronki bo to nie działa kup coś porządnego, ja tak zrobiłem i zawsze miałem w kurtce.
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Paweu » 19 sty 2013, o 23:53

Vengazo napisał(a):A co do zamków jak tam Ci się dostanie woda i zamarznie to noś przy sobie ODMRAŻACZ DO ZAMKÓW tylko nie badziew za 2,50zł z biedronki bo to nie działa kup coś porządnego, ja tak zrobiłem i zawsze miałem w kurtce.


Właśnie o to w tym smarowaniu chodzi co by nie latać z odmrażaczami ...tylko podchodzi .. otwierasz i wsiadasz... a nie:
podchodzisz... lejesz litry odmrażacza... wkładasz kluczyk... znowu litry odmrażacza.. otwierasz i wsiadasz...;p
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

cron