Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez AdiK__ » 11 sty 2013, o 14:51

Ja odkręcałem zamek wtedy klamką i zamkiem operowalem i wszystko wychodziło ok :)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez gello1 » 11 sty 2013, o 15:27

Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Zamarznięty zamek?

Postprzez bartek22 » 13 sty 2013, o 19:54

Witam
Mam czasami taki problem jak jest mróz że nie moge otworzyć drzwi, niby ciągne za klamke klamka nie jest zamarznięta a sie nie otwierają i musze od strony pasażera czasami wsiać i nawet od wewnątrz otwieranie drzwi nic nie daje a po jakimś czasie jazdy normalnie sie otwierają.
Co to coś w środku przymarza czy jak? bo raz otworze a za chwile już nie moge otworzyc dziwne
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Postprzez hellaflush » 13 sty 2013, o 20:02

Zamek zdemontować, wymyć pędzelkiem w benzynie, nanieść smaru gdzie się da. Ogólnie temat rzeka, poszukaj na forum, trochę o tym było :mrgreen:
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez maximus_spi » 13 sty 2013, o 20:20

kolego mam podobny problem tej zimy od storny pasażera tyle ze u mnie prawdopodobnie gdzie mam przeciek na uszczelce w drzwiach i jak tylko troche mroz zlapie to wołami nie idzie ruszyc drzwi :-) po czasie jak wlacze ogrzewanie jest juz ok. byc może masz podobnie,uzbroj sie w cierpliwosc az do wiosny albo jak przyjdzie jakies chwilowe ocieplenie to smar,silikon do uszczelek i dzialaj :-)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bartek22 » 13 sty 2013, o 21:24

[quote="maximus_spi"]kolego mam podobny problem tej zimy od storny pasażera tyle ze u mnie prawdopodobnie gdzie mam przeciek na uszczelce w drzwiach i jak tylko troche mroz zlapie to wołami nie idzie ruszyc drzwi :-) po czasie jak wlacze ogrzewanie jest juz ok. byc może masz podobnie,uzbroj sie w cierpliwosc az do wiosny albo jak przyjdzie jakies chwilowe ocieplenie to smar,silikon do uszczelek i dzialaj :-)
pozdrawiam[/quote






No właśnie dokladnie jak włącze ogrzewanie to jakieś 10 minut i później łapie za uchyt i drzwi sie otwierają a tak łapie za uchyt otwieram a one nic// takei dziwne czary mary hehe
Tyle że ja tak mam i z jednej i zdrugiej strony i dzisiaj to nie mogle kompletnie auta otworzyć ani z jednej ani drugiej niby dzyndzel widac otwarty klamke ciągne i drzwi si enie otwierają.

[ Dodano: 2013-01-13, 20:31 ]
maximus_spi, maximus_spi, maximus_spi,


KOlego masz gg chciełm pogadać jak co to pisz 906720
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Postprzez seba650 » 13 sty 2013, o 21:36

Zwykła wazelina do ust wystarczy aby uszczelki nie zamarzały, a zamek posmarowałem oliwą do maszyn, taką delikatną - do tej pory nie mam problemów z otwieraniem/zamykaniem drzwi.
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez bartek22 » 13 sty 2013, o 21:38

Tylko troche pewnie mnie nie rozumiecie zamarznięte drzwi swoją drogą to też. Ale chodzi o to że jak łapie za uchyt klamki to one sie nie otwierają- nie czuć jakby tego odbicia że drzwi sie otwierają bo tak mam od wewnętrzej strony też że próbuje otwierać ciągne tą wacje i pcham nawet drzwi i tak jakby były zaknięte
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Postprzez Paweu » 13 sty 2013, o 21:45

bartek22, Siema :D

Jest trochę tematów o tym na forum... ;p
Zamarza Ci najprawdopodobniej zamek wewnątrz... zmęczone uszczelki chłoną wodę i tez przymarzając... Zrób tak jak radzi seba650... Jeśli nie masz wazeliny i smaru to wystarczy zwykły olej jadalny... przesmaruj uszczelkę na całym jej obwodzie... Miałem u siebie to samo... ;p
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pawellomza86 » 13 sty 2013, o 21:52

Teraz jak zrobila sie taka wilgotna pogoda to ja mam taki sam problem jak kolega z drzwiami od pasazera ale w kazdym golfie jaki mialem byl taki sam problem.Gdzies dostala sie pewnie woda i teraz trzeba sie pomeczyc a jak zrobi sie cieplej bedzie okazja zeby do tego zajrzec
Avatar użytkownika
pawellomza86
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 31 lip 2009, o 19:28
Lokalizacja: Łomża

Zamek klapy tylniej-problem

Postprzez Golf Maniak » 16 sty 2013, o 16:24

Panowie mam problem z zamkiem/wkladką klapy bagażnika.Po 1 nie mogę włożyć w kładkę kluczyka.Po 2 mam centralny zamek(słychać pracę siłownika gdy otwieram drzwi) pomimo wciśnięcia wkładki bagażnik się nie otwiera-podejrzewam że uszkodzony jest mechanizm od otwierania.Jaki najczęstsze usterki występują w tym mechanizmie?Ktos ma jakąś radę odnośnie tej wkładki?Nie chciałbym jej za bardzo zmieniać z racji tego że mam jeden kluczyk do wszystkich wkładek.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 16 sty 2013, o 16:48

pewnie zaszedł wodą, zamarzł i przez to nie możesz włożyć kluczyka...

łatwo to rozebrać.. ściągasz boczek klapy bagażnika.. i masz już jak na widelcu cały mechanizm... Cały mechanizm jest plastikowy (ok no prawie cały) więc coś mogło tam się uszkodzić.. Musisz ściągnąć ten boczek z klapy i zobaczyć co się tam dzieje.. bo tak to wróżenie z fusów niestety...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości