[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 3 lut 2012, o 20:32

prezesik25 napisał(a):Tu nie chodzi tylko o klamkę ale o cały zamek, który trzeba dokładnie wyczyścić. :) A i klamkę też można wypłukać i nasmarować.


Oczywista oczywistość. Najlepiej robić to przed zimą.. Bo teraz to średnia przyjemność.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez ci-nek » 3 lut 2012, o 21:35

Liwinglawida napisał(a):
prezesik25 napisał(a):Tu nie chodzi tylko o klamkę ale o cały zamek, który trzeba dokładnie wyczyścić. :) A i klamkę też można wypłukać i nasmarować.


Oczywista oczywistość. Najlepiej robić to przed zimą.. Bo teraz to średnia przyjemność.



To moja pierwsza zima z golfem. Zrobi sie cieplej to zajrzę w kazdy zamek, teraz potrzebuje rozwiazania tymczasowego

prezesik dzięki za info, jak uda mi się otworzyć drzwi to zajrzę przez zaślepkę... a co do WD40 to wole środki smarujace, niż żrące :P
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez lookasgolf33 » 5 lut 2012, o 14:38

kupilem taki srodek CX-80,to jest cos w podobie do w-40 ale bardziej jest przeznaczony wlasnie do oczyszczania zamkow,kosztowalo to 14 zl,psiknalem wlasnie w miejsce tej plastikowej zaslepki ktora jest na krawedzi drzwi,po tej zapadce zamka i wokol niej,gdzietylko sie dalo bo ten srodek ma aplikator i dobrze jest dostac do wszystkich szczelin,i naszczescie NARESZCIE pomoglo,drzwi juz dzialaja sprawnie ale cx-80 to nie zalowalem,lalem az dolem drzwiami wyciekalo hehe
Avatar użytkownika
lookasgolf33
Gaduła
 
Posty: 431
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 18:01
Lokalizacja: Sulów

Postprzez ci-nek » 5 lut 2012, o 14:42

Mi się w piatek udało otworzyć tylne drzwi i zapomniałem (nie wiem czy jest równeiż z tyłu) o tej zaślepce. Zalałem cały rygiel takim czymś niby smarujacym, lżejszym od WD40... aż następnego dnia mi po progu pocieklo.... i nic. A rurkę wkłądałem głeboko w rygiel, aż w drzwi :(
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez thomasg » 5 lut 2012, o 15:49

ci-nek, czyli wychodzi że trzeba rozebrać , w garażu lub wiosną

wczoraj grzebalem w kabinie i przy drzwiach ( nie zamkach :-P ) i dało się a było tylko -14
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Sposób na odmrożenie drzwi

Postprzez srcp » 5 lut 2012, o 20:19

Przed wigilią myłem auto i kiedy w styczniu przyszły mrozy przednich drzwi nie dało sie otworzyć .Rygle podnosiły sie do góry a drzwi jakby przyspawane.Wchodziłem przez tylne i zapalałem auto a po kwadransie zamki puszczały.
Nareszcie to naprawiłem.
Udało sie!
Wyjąłem gumową zaślepkę z bocznej strony drzwi poniżej zaczepu zamka i tam dmuchałem przez godzinę suszarką do włosów gorące powietrze.Zrobiłem to tak.Na suszarkę nałożyłem dyfuzor który każda suszarka posiada , następnie taki wiekszy metalowy lejek połączyłem z suszarką owijając taśmą scota a na koniec lejka nałożyłem rurkę peszla 19mm.Rurke peszla wprowadziłem przez otwór do środka drzwi.Ustawiłem to na taborecie tak że nie musiałem tego trzymac.Godzina wystarczyła.
Auto stoi na -25C i zamki w drzwiach nie zamarzaja.
Życzę powodzenia ja już mam problem z głowy.
srcp
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 11:02
Lokalizacja: Rudy

Postprzez klaudiusz70 » 5 lut 2012, o 20:57

Miałem ten sam problem z drzwiami pasażera ,i samo przeszło, od dwóch dni mimo sporych mrozów otwierają się bez problemu , ale dla pewności zastosuję paten Kolegi .
Pozdrawiam
klaudiusz70
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2012, o 19:41
Lokalizacja: opolskie

Postprzez thomasg » 5 lut 2012, o 21:17

nakombinują się, narzeżbią , krzesełek nastawiają a suma sumarum czas poświęcony prowizorce i kręceniu bata z gów.. wychodzi równy czasowi na wyciągnięcie zamka , wymycie osuszenie i montaż- czystego nasmarowanego który za dwa trzy dni nie zamarznie znowu :cwaniak:
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Postprzez mariusz325 » 5 lut 2012, o 21:31

thomasg napisał(a):nakombinują się, narzeżbią , krzesełek nastawiają a suma sumarum czas poświęcony prowizorce i kręceniu bata z gów.. wychodzi równy czasowi na wyciągnięcie zamka , wymycie osuszenie i montaż- czystego nasmarowanego który za dwa trzy dni nie zamarznie znowu :cwaniak:


Dokładnie a w zimie sie nie myje auta bo potem płacz ,bo nie idzie... :mrgreen:
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez srcp » 6 lut 2012, o 16:26

mariusz325 napisał(a):
thomasg napisał(a):nakombinują się, narzeżbią , krzesełek nastawiają a suma sumarum czas poświęcony prowizorce i kręceniu bata z gów.. wychodzi równy czasowi na wyciągnięcie zamka , wymycie osuszenie i montaż- czystego nasmarowanego który za dwa trzy dni nie zamarznie znowu :cwaniak:


Dokładnie a w zimie sie nie myje auta bo potem płacz ,bo nie idzie... :mrgreen:

Najlepiej wogóle zima nie jezdzic ,zimno , ślisko a do tego benzyna jaka droga ...
srcp
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 11:02
Lokalizacja: Rudy

Postprzez thomasg » 6 lut 2012, o 18:17

srcp, codziennie otwieram samochód i zamykam, jeszcze nie zdażyło mi się aby kluczyk nie wszedł, nie przekręcił sie , czy drzwi przykleiły się na uszczelce to tyle wzgledem drzwi a ze ślisko- bardzo dobrze - działa prawo selekcji naturalnej - głupsi do rowu :lol:

ps.
drzwiom poświęciłem półtorej godziny jesienią , zapewniam Cię ze nie bolało
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Postprzez marker10 » 6 lut 2012, o 23:49

Wystarczy posmarować uszczelki Gliceryna i problem znika nawet przy -50 strzykawka i w zamek też wlać i po problemie
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość