[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez ptaszek87 » 11 sty 2010, o 00:30

a u mnie najcześciej przymarza strona kierowcy a niekiedy tez pasażera, ale sęk w tym tak jak kolega Bradley mowi to nie jest wina uszczelek a wlasnie zamka, ale ja mam na to patent swoj sprawdzony, psikam co kilka dni WD 40 tam w zamek, zamkne i otworze kilka razy drzwi zeby sie wszedzie dostal srodek i mam spokoj na kilka dni:P
a to ze w golfach tak sie dzieje zimą to norma wiec trzeba się z tym pogodzić:D
Avatar użytkownika
ptaszek87
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kętrzyn / Gdańsk

 

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 13:36

ptaszek87 napisał(a):a u mnie najcześciej przymarza strona kierowcy a niekiedy tez pasażera, ale sęk w tym tak jak kolega Bradley mowi to nie jest wina uszczelek a wlasnie zamka, ale ja mam na to patent swoj sprawdzony, psikam co kilka dni WD 40 tam w zamek, zamkne i otworze kilka razy drzwi zeby sie wszedzie dostal srodek i mam spokoj na kilka dni:P
a to ze w golfach tak sie dzieje zimą to norma wiec trzeba się z tym pogodzić:D


U mnie na odwrót- drzwi pasażera najmocniej i najczęściej zamarzają. A ja mam centralny zamek na pilota i i tak mi zamarza przy największych mrozach, ale za każdym razem mogę otworzyć samochód bo tylne drzwi nie zamarzają i wtedy otwieram kierowcy ciągnąc za kołek. Kupiłem ostatnio oryginalny smar do bębenków VW, taki jaki zalecany w ETCE do Golfa III i nasmarowałem zamki i zawiasy, elementy boczne zamka, a wcześniej jeszcze uszczelki silikonem, jest znaczna poprawa, a do tego jak samochód odmarźnie, np. stojąc w parkingu podziemnym to drzwi zamykają się jak w nowym aucie po posmarowaniu tego.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Bradley » 14 sty 2010, o 23:13

ptaszek87, po prostu szlag mnie trafia. Jak dla mnie to moglby przymarznac wszystkie drzwi oprocz bagaznika i tych od kierowcy. Ale niestety. Wszystkie sa dobre procz kierowcy. Dzis musialem odpalic samochod, wlaczyc nawiew, oskrobalem samochod z lodu i sniegu a potem przez tyl wsiadlem do przodu, ciagne za klamke i nic. Opuscilem szybe, ciagne za zewnetrzna i... otwarte. Zewnetrzna dzialala, wewnetrzna nie. Oczyscilem, ze sniegu zamek, rozruszalem to cieglo i dziala. Ale trzeba bedzie to nasmarowac czyms. Mowia, ze WD40 jest zle bo zamarza, ale przeciez WD zostalo stworzone do wypierania wody...
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez magnet » 16 sty 2010, o 12:12

Bradley napisał(a):ptaszek87, po prostu szlag mnie trafia. Jak dla mnie to moglby przymarznac wszystkie drzwi oprocz bagaznika i tych od kierowcy. Ale niestety. Wszystkie sa dobre procz kierowcy. Dzis musialem odpalic samochod, wlaczyc nawiew, oskrobalem samochod z lodu i sniegu a potem przez tyl wsiadlem do przodu, ciagne za klamke i nic. Opuscilem szybe, ciagne za zewnetrzna i... otwarte. Zewnetrzna dzialala, wewnetrzna nie. Oczyscilem, ze sniegu zamek, rozruszalem to cieglo i dziala. Ale trzeba bedzie to nasmarowac czyms. Mowia, ze WD40 jest zle bo zamarza, ale przeciez WD zostalo stworzone do wypierania wody...


Ten sam problem, tylko u mnie chyba wina zamka w drzwiach. Po przejechaniu 60km dalej trzymało, dopiero jak wyszedłem tylnimi drzwiami - ach troche gimnastyki :P udało się otworzyć z zawnątrz, dzisiaj zaopatrzyłem się w jakiś preparat do uszczelek. Jak się dostanę do środka to sprawdzę jego działanie. Byle do wiosny!
magnet
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:14
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez jacekPlacekkk » 16 sty 2010, o 16:45

magnet napisał(a):preparat do uszczelek


polecam K2 w spreyu, cena 7 zł opryskałem porządnie całe auto
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez magnet » 16 sty 2010, o 20:33

jacekPlacekkk napisał(a):polecam K2 w spreyu, cena 7 zł opryskałem porządnie całe auto


Dzięki, tak też się zrobi. Dzisiaj sytuacja znowu się powtórzyła. Tym razem od środka dość długo trzymało natomiast klamka od strony kierowcy od zewnętrznej strony bez problemu po przejechaniu paru kilometrów puściła.
magnet
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:14
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez ted3 » 16 sty 2010, o 22:01

mój golfik nocuje w garażu ,nie mam problemu z drzwiami,nie stosuje żadnych środków.Ale z to w Golf 2 ,który parkuje na powietrzu już dwa razy wyrwałem klamkę ze złości bo nie mogłem dostać się do środka.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez mani51 » 17 sty 2010, o 00:30

i stało się, mnie również dopadły problemy z zamkiem. Teraz tylko od strony kierowcy bo wszystkim pozostałym pomogło WD40. W tym od kierowcy sprawa wygląda tak że przy mniejszym mrozie przestaje działać klamka wewnętrzna a przy większym również zewnętrzna. Dzieje się tak zarówno gdy drzwi były zamknięte centralnym czy też nie. Dzisiaj np nie zamykałem na noc centralnym a rano jak wysiadałem na parkingu pod pracą to musiałem otwierać zewnętrzną klamką przez odsuniętą szybę bo wewnętrzna nie działała. W poniedziałek miałem cały zamek rozebrany i nie znalazłem nic urwanego, nasmarowałem, poskładałem i dalej jak jest mróz to nie działa. Jedyne co mnie niepokoii to mała sprężynka która wypadła z zamka i ni cholery nigdzie jej nie mogłem dopasować aż w końcu mi zginęła :-| ...ale zamek działał bez zarzutów aż do wczoraj rano bo w nocy był większy mróz. O co w tym chodzi? Ma kotś może zdjęcie wnętrza zamka?

[ Dodano: 2010-01-18, 20:28 ]
No dzięki chłopaki, wiedziałem że można na was liczyć :]

Rozebrałem drugi zamek żeby sprawdzić gdzie była ta sprężynka, dorobiłem taką samą, poskładałem wszystko i działa.Teraz tylko czekam na większy mróz żeby sie przekonać czy pomoże.

[ Dodano: 2010-01-23, 03:13 ]
-18°C a drzwi otwierają się bez problemów więc niech już nikt nie pisze, że to normalne, że drzwi w golfach zamarzają.
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez ramniam » 26 sty 2010, o 21:29

mani51 napisał(a):Rozebrałem drugi zamek żeby sprawdzić gdzie była ta sprężynka, dorobiłem taką samą, poskładałem wszystko i działa.Teraz tylko czekam na większy mróz żeby sie przekonać czy pomoże.

tez znalazlem sprezynke w drzwiach (ma jakies 2 cm), mozesz napisac gdzie ona przychodzi albo dac jakies foto?
Avatar użytkownika
ramniam
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 23:22
Lokalizacja: Opole

Postprzez ignac_mk3 » 26 sty 2010, o 22:23

najlepszy i najtańszy sposób na uszczelki : wazelina techniczna
Był - Daewoo TICO
Był Mk4 - 1.6 SR
Mk3 1.9 TDi kombi - było
Megane 1 - było
VOLVO S40 1.9 Di - JEST
Avatar użytkownika
ignac_mk3
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 gru 2009, o 19:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pawelek03576 » 26 sty 2010, o 22:34

ramniam, sprężynka prawdopodobnie jest od "wiosełka"
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez nitek » 27 sty 2010, o 00:51

Ja u siebie dalem smar miedziany i teraz drzwi sie otwieraja elegancko
KONSERWACJA PODWOZIA ,SPAWANIE UKŁADÓW WYDECHOWYCH 691-123-441
Avatar użytkownika
nitek
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 22 mar 2009, o 18:04
Lokalizacja: Legnica

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości