[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Prezo » 4 sty 2009, o 19:29

mialem ten sam problem ktory skonczyl sie obstawa ochrony po hiper Auchan w Żorach bo wsiadaleem tylnimi drzwiami...odkad parkuje w garazu problem znikl... :super:
Prezo
Prezo
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 cze 2008, o 20:19
Lokalizacja: żory

 

[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Postprzez piontas83 » 17 gru 2009, o 15:37

mam maly problem poniewaz moj samochod stoi na dworzu a wiec jest podatny na mroz. zawsze rano mam problemy z otwarciem drzwi od strony pasazera . czy ma ktos moze jakies sposoby na to albo pomysly ?? ja osobiscie myslalem nad posmarowaniem uszczelki smarem ale nie wiem czy to pomoze .
Ostatnio edytowano 26 lut 2012, o 21:10 przez piontas83, łącznie edytowano 3 razy
piontas83
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 14 maja 2009, o 16:03
Lokalizacja: VWierzchucino koło Pucka

Postprzez K@mil » 17 gru 2009, o 15:40

piontas83 napisał(a): ja osobiscie myslalem nad posmarowaniem uszczelki smarem ale nie wiem czy to pomoze .


niee tego sie nie robi tak samo jak nie smaruje sie uszczelek olejem roslinnym... szkoda uszczelek...

mozna przejechac uszczelki wazelinką :D (nie robilem nigdy tego ale ludzie tak robia)

ale lepszym sposobem jest chyba zainwestowanie w :

Silikon K2
http://www.allegro.pl/item847393591_sil ... 300ml.html

moim zdaniem silikon k2 jeden z lepszych preparatów do uszczelek tylko ze po kazdym myciu samochodu trzeba znow dokladnie przejechac po uszczelkach :) ... bo znow przymarznie... woda robi swoje
Powiem Ci ze ja tak robie raz na tydzien i wsiadam bez problemu...

Trzeba tez pamietac ze uszczelki to nie wszystko ja ostanio przejechalem tym silikonem tez drzwi tam gdzie łącza sie z uszczelkami... zastanawiam sie czy nie przejechac drzwi wazelinka :P a uszczelki silikonem czy to bedzie dobra mieszanka
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez piontas83 » 17 gru 2009, o 15:43

K@mil napisał(a):2) Silikon K2


mysle ze spróbuje . dzieki za info :ok:
piontas83
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 14 maja 2009, o 16:03
Lokalizacja: VWierzchucino koło Pucka

Postprzez K@mil » 17 gru 2009, o 15:44

Temat zostaje podwieszony bo mysle ze Duzo osob bedzie sie pytalo jak zabezpieczyc drzwi aby wejsc w zime do golfa :P
Wiec prosze o pisanie w nim swoich sposobów
Ostatnio edytowano 17 gru 2009, o 15:46 przez K@mil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez piontas83 » 17 gru 2009, o 15:45

K@mil napisał(a):zastanawiam sie czy nie przejechac drzwi wazelinka a uszczelki silikonem czy to bedzie dobra mieszanka


wydajre mi sie ze jak przejedziesz samo uszczelke to powinno wystarczyc a mieszanie dwoch preparatow to chyba nie jest dobry pomysl .
piontas83
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 14 maja 2009, o 16:03
Lokalizacja: VWierzchucino koło Pucka

Postprzez gajdzik » 17 gru 2009, o 17:23

ja potwierdze za kamilem silikon z k2...użwam zawsze zimą i nie zawodzi...

a obowiązkowo po myciu, również chyba mandarynek o tym wspomniał....przetracie dzrwi, uszczelek, zeby nei została woda...
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez misiekk1983 » 26 gru 2009, o 12:58

moze być także zwykły krem nive też jest nieżle jak nic niemasz pod reką:)
misiekk1983
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lis 2009, o 16:13
Lokalizacja: gdansk

Postprzez Procent » 26 gru 2009, o 13:13

Ja kupiłem zwykły preparat do smarowania uszczelek który "smaruje" i zabezpiecza uszczelki przed czynnikami zewnętrznymi które mogłyby je zniszczyć. Cena koło 5 zł i wsiadam bez problemu. Proponuję także nasmarować zwykłym smarem mechanizm w drzwiach bo on też ma tendencję do zamarzania i nawet silikon ani inny specyfik nie pomoże. Przerabiałem to u siebie w tym roku.
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez p.nosko » 7 sty 2010, o 12:47

Ja się z tym borykam drugą zimę i tylko zaciskam zęby oraz ćwiczę technikę wsiadania tylnymi drzwiami lub od pasażera jak nie jest aż tak źle. Gorzej stało mi się wczoraj, bo drzwi się otworzyły, ale alarm się nie rozbroił całkowicie.
w drzwiach od strony pasażera (po otwarciu kluczykiem) dioda gaśnie, a od kierowcy mryga i samochód wyje jak otwieram klamkę u pasażera, albo tyłem wchodzę do środka i włączam zapłon...
Co to jest? Jest jakiś sposób na uruchomienie auta? Samochód został 5 km od domu na niestrzeżonym parkingu. Alarm mam fabryczny bez pilota, golf 3 z 94 roku.
p.nosko
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 22:27
Lokalizacja: Mielec

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2010, o 20:18

mi też zawsze łapało po nocy na polku drzwi przednie pasażera

powodem była lekko podwinięta uszczelka która zalewała się wodą jak woda spływała z nagrzanego auta a potem zamarzało
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Bradley » 8 sty 2010, o 22:30

Tamtej zimy problemu nie bylo, a tej jak przymarznie to nie moge otworzyc drzwi od kierowcy. I to nie przymarza na uszczelce tylko zamek przymarza. Na poczatku pompka nie ma energii wypchac bolec do gory, a za drugim razem nie da sie otowrzyc ani z klamlki zewnetrzenj jak i wewnetrznej. Dopiero jak sie pojezdzi i jest cieplo w srodku to klamka puszcza.
Jeszcze mialem taki przypadek ze drzwi otwarlem, a potem nie moglem ich zamknac. Trzeba bylo dupnac drzwiami, trzymac je i nacisnac grzybek bo inaczej zachowywaly sie jakbym mial caly czas pociagnieta klamke do otwierania.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości