Czy ten golfik to ORI GTI ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez PrzemkoXVI » 2 sty 2013, o 13:30

PiJey chyba z tymi progami delikatnie przesadzasz. ;-)
Ogólnie wiadomo, że jakakolwiek wymiana blachy przyczynia się do zaniżenia ceny sprzedaży. Jeżeli jednak coś jest zrobione porządnie to może warto skusić się na samochód z wymienionymi progami, bo po pierwsze - łatwiej go podnieść mając do dyspozycji jedynie seryjny lewarek, a po drugie większość kupujących bacznie przygląda się blasze przed kupieniem samochodu. Np. w swoim w maju zeszłego roku wymieniłem progi u dobrego mechanika, jestem z tego powodu zadowolony, bo mogę być spokojny, że zawsze da radę za coś złapać podnosząc auto, a i wiem, że przy sprzedaży nikt mi się nie przyczepi do tego, że mam przegniłe progi...

PiJey88 napisał(a):nie kupił bym nawet jak by super mega dobrze zrobione to było.


W starych samochodach to normalka, że coś musi być wymienione ;-)


A co do samego Golfa - w 50% może to być GTI. Mając RECARO nikt by się nie odważył ich wymieniać, albo żaden agro-tjuner nie zdecydowałby się kupować RECARO, tylko jechałby z pokrowcami. I to chyba jedyny argument za tym, że to może być GTI. :lol:
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

 

Postprzez PiJey88 » 2 sty 2013, o 13:56

PrzemkoXVI napisał(a):warto skusić się na samochód z wymienionymi progami, bo po pierwsze - łatwiej go podnieść mając do dyspozycji jedynie seryjny lewarek, a po drugie większość kupujących bacznie przygląda się blasze przed kupieniem samochodu.

heh, no tak, ja nie mam wymienianych progów, a jakoś nie mam obaw o podnoszenie samochodu ori lewarkiem, po prostu kupiłem golfa który jest w bardzo dobrym stanie blacharskim i nie muszę się martwić o progi bo do dzisiaj są nie tknięte, dlatego wolał bym poszukać sztuki która jest 100% oryginalna a nie klejona z kilku...

jeszcze jak jest zmieniona maska, albo błotnik - jestem wstanie zrozumieć, ale jak już progi ktoś zmienia to musi być kiepsko z ogólnym stanem blacharskim, nie oszukujmy się, jak już raz poleciało, to co kilka lat będzie trzeba to poprawiać...
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 2 sty 2013, o 14:33

PiJey88 napisał(a):wolał bym poszukać sztuki która jest 100% oryginalna a nie klejona z kilku...


True Story, jednak patrząc na "widełki", w/g których Vengazo poszukuje samochodu nie można znaleźć rewelacyjnego samochodu. Za GTI w dobrym stanie, zaznaczam - DOBRYM trzeba by zapłacić na dzień dzisiejszy minimum 7 tysięcy na podwórku krajowym. No chyba, że ktoś chce się bawić w sprowadzanie samochodu z Reichu.


PiJey88 napisał(a):ak już progi ktoś zmienia to musi być kiepsko z ogólnym stanem blacharskim, nie oszukujmy się, jak już raz poleciało, to co kilka lat będzie trzeba to poprawiać...


Nie zawsze, często tak jest, ale nie zawsze. ;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Paweu » 2 sty 2013, o 14:52

PiJey88 napisał(a):jeszcze jak jest zmieniona maska, albo błotnik - jestem wstanie zrozumieć, ale jak już progi ktoś zmienia to musi być kiepsko z ogólnym stanem blacharskim, nie oszukujmy się, jak już raz poleciało, to co kilka lat będzie trzeba to poprawiać...


Co do tego nie ma wątpliwości... :niepewny:

A wracając do tematu "GTI za 3 tysiące" to jest to średnim pomysłem , pokusiłby się o stwierdzenie że wręcz marnym... Bo gro aut w tej cenie to złachane do granic możliwości trupy... No ale taka Polska mentalność... 'Zastaw Się a Postaw się..'

Vengazo, równie dobrze możesz kupić emblemat Gti i umieścić go na swoim 1.9D wyjdzie na to samo... Bo w tej kasie kupisz mk3 gti ale tylko z nazwy niestety. :niepewny:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 2 sty 2013, o 14:52

PrzemkoXVI napisał(a):
PiJey88 napisał(a):ak już progi ktoś zmienia to musi być kiepsko z ogólnym stanem blacharskim, nie oszukujmy się, jak już raz poleciało, to co kilka lat będzie trzeba to poprawiać...


Nie zawsze, często tak jest, ale nie zawsze. ;-)


Mi ori progi wyciagnal Jacek i ide o zaklad ze wytrzymaja tyle samo co Twoje ori, jak nie wiecej, a roznicy nie zobaczysz patrzac na samochod ;)
I ja osobiscie wole miec dobrze zrobione progi (nie mowie o reparaturkach za 70zl) niz jezdzic na spruchnialych ori tylko dlatego ze sa ori
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 2 sty 2013, o 15:02

Opik przecież ja też mam wymienione... :-|
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez PiJey88 » 2 sty 2013, o 15:18

Opik napisał(a):I ja osobiscie wole miec dobrze zrobione progi (nie mowie o reparaturkach za 70zl) niz jezdzic na spruchnialych ori tylko dlatego ze sa ori

a ja wole jeździć na oryginalnych nie tkniętych przez rdzę :mrgreen:

wracając do tematu - za 3 tyś nie kupisz GTI, jak chcesz dobre auto to lepiej szukać "budy", czyli jakikolwiek silnik, oby tylko buda była dobra, potem z czasem sobie zmienisz silnik, swap na 2.0 jest bardzo łatwy i tani, i myślę że będzie lepiej coś takiego zrobić, niż kupić padalca za 3 tyś z silnikiem który pewnie też igła nie będzie
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 2 sty 2013, o 16:27

Tu masz coś z okolic Green Mountain wartego uwagi ;-) :

A jak chcesz GTi to łapaj
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Vengazo » 2 sty 2013, o 20:43

No ładnie jeden dzień nie patrzyłem na temat a tu tyle wiadomości no właśnie w tym sens,że nie mam na odstrzał teraz 7tys na golfa a jak bym miał to wolałbym sobie szczerzę mówiąc dołożyć jeszcze 4 tys i kupić MK IV dlatego muszę chyba dalej poszukać chodź znalazłem jeszcze jedno ciekawe ogłoszenia GTI tylko kurde tu znowu cena niska i nie wiadomo czemu... BO MOŻE TO BYĆ FAKTYCZNIE tzw OKAZJA która trafia się 3 razy w życiu haha ale padaka.

Niżej podaje fotki golfa którego znalazłem łącznie z opisem pogrubionym tekstem.
SZCZERZE WZIĄŁBYM GO TYLKO TROCHĘ MNIE MARTWI,ŻE UDAŁO MI SIĘ WYNEGOCJOWAĆ CENĘ NISKĄ.
Może na forum znajdzie się właściciel owego golfa w co wątpię i przyzna się przed wyjazdem do niego,że autko jest do roboty.



OPIS SPRZEDAWCY

"WITAM.MAM DO ZAOFEROWANIA PIEKNEGO CZARNEGO GOLFA III GTI WERSJI EDITION.AUTKO WYRÓZNIA SIE NA TLE INNYCH GOLFÓW JEST W 100%SPRAWNE.AUTKO SAM PRZYWIOZŁEM ZE SZWAJCARII W 2005R.Z PRZEBIEGIEM 220.000 TAKZE PO NASZYCH POLSKICH DROGACH NIEWYTUCZONE TERAZ 280.000!PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU W GRUDNIU 2005R.AUTKO OCZYWISCIE POSIADA KOMPLET DOKUMENTÓW.OLEJE ,PŁYNY,FILTRY WYMIENIANE NA BIEZACO.FOTELE UNIKATOWE POSIADAJA ZAGŁOWKI NA TYLNYCH KANAPACH.OSTATNIO WYMIENIANY ROZRZAD,POMPA WODNA,POMPA OD WSPOMAGANIA,USZCZELKA POD GŁOWICA,NAGRZEWNICA,ŁOZYSKO PRZÓD WRAZ Z USTAWIENIEM ZBIERZNOSCI,NOWE PROGI.W AUCIE NIGDY NIE BYLO GAZU!!!!NIEZAWODNY SILNIK (115km)W TYM MODELU-MNIE TEZ NIGDY NIEZAWIODŁ!!!!AUTKO OBECNIE JEST NA KOŁACH STALOWYCH OPONKI NA NICH SA W STANIE IDEALNYCH PRZOD 2005R. TYŁ 2004R.DODATKOWO KOMPLET KÓŁ LETNICH NA ALUSACH TEZ WIDOCZNYCH NA ZDJECIU STAN OPON BDB.KOMFORT-ABS,AUTOALARM,KOMPUTER POKŁADOWY,RADIO+CD,2XAIRBAG,CENTRALNY ZAMEK,EL.LUSTERKA,EL.SZYBY,EL.SZYBERDACH IMOBILAJZER W KLUCZYKU ORAZ DOMYKANIE SZYB WRAZ Z SZYBERDACHEM W KLUCZYKU.AUTKO SPRZEDAJE GDYZ JEST MAŁO RODZINNE.ZAPRASZAM NA JAZDE PRÓBNA NAPRAWDE WARTO.AUTKO CAŁY CZAS W EKSPLOTACJI-MOZNA SMIALO WRACAC DO DOMU.OC DO 14.O3.13R,PRZEGLAD DO 22.06.13R.AUTKO MOGE SPRZEDAC TANIEJ BEZ KÓŁ STALOWYCH!!!ZERO KOROZJI!!!!!!"
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PrzemkoXVI » 2 sty 2013, o 20:49

Byłoby łatwiej gdybyś wkleił link
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Karol B. » 2 sty 2013, o 20:51

Z przodu to on ma w sobie zero z GTI... Grill, lampy, te blendy... Najlepiej na żywo obejrzeć. Recaro, silnik, rozstaw śrub w kołach to już gti :-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Vengazo » 2 sty 2013, o 20:57

Linka nie mam, zdjęcia i opis trzymałem na pc w razie jak by mi internet nie działał to mam wszystko do sprawdzenia w razie wu. Ale zdjęcia to wszystkie z aukcji. Z właścicielem się dogadałem, tylko kurcze nie chcę się wkopać bo sprzedaje na szybko swojego pojadę po nowego a tu klapa się okaże na stacji diagno.

A tak o między czasie dodam,że dzisiaj panowie mechanicy którzy przyjechali z osobą zainteresowaną powiedzieli,że silnik w moim golfiku (wymyty) hahahahah a potem usłyszałem cenę 1800zł i bierzemy no myślałem,że nie wyrobie pożegnałem się z panami specami i odjechałem haha. Szczerzę powiem,że wgl zainteresowany pan mnie zaskoczył bo na zakupach byłem i powiedział mi,że za 30 minut będzie więc nie miałem czasu nawet odkurzyć w aucie ale to i tak by było moja strata czasu bo przyjechali chyba z myślą szukania jelenia. Nie ukrywam,że mój golfik ma blache do roboty dlatego cena jest niska moim zdaniem z częściami 2200zł niżej nie schodzę no chyba,że bez radia i przednich lamp na 2000zł ale tego nikt nie oferował jeszcze hah.
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 5 gości

cron