Parowanie szyb

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez PabloSBT » 30 gru 2011, o 20:38

mazi30 napisał(a):filtr kabinowy wymieniony na nowy, nie czuje zapachu płynu chłodniczego, nie zauważyłem również aby ubywał, wydaje mi sie że wszystko jest suche, o jakie zaślepki chodzi bo nie wiem?? a może wystarczy wyczyścić szyby jakimś płynem antypara?? może coś polecicie?? dodam jeszcze że mam klime typu climatronic, jak włącze nawiew gorący to troche schodzi ale z bocznych z przodu jest troche ciężko

spróbuj posmarować szybę szamponem do włosów bambino taki żółty( najtańsza opcja) albo k2 fox oba sposoby spisują się znakomicie tylko niestety trzeba co tydzień powtarzać smarowanie, ale coś musisz mieć nie tak skoro nawiew nie usuwa pary z szyb, u mnie jak włącze nawiew na 4 to po kilku sekundach szyby są czyściutkie :) najpierw umyj szyby od środka jakimś płynem do szyb z alkoholem :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

 

Postprzez mazi30 » 30 gru 2011, o 20:42

nie jest tak co dnia, czasem jest ok nie parują, ewentualnie tylko boczne, ale jak popada to jest masakra, no własnie mnie to niepokoi ze jak włacze nawiew na maksa to nie schodzi z przedniej myłem je już kilka razy, może gdzieś do filtra woda dochodzi ale tam nic nie zrobie jest tak zamontowany i tak musi byc, nie wiem co robić rece opadają
Moje dwie miłości!!!
Zapraszam do mnie
http://www.golf3.pl/topics2/golf-by-maz ... 45a1#86099
Avatar użytkownika
mazi30
Czytacz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 16:42
Lokalizacja: Nowogard

Postprzez PabloSBT » 30 gru 2011, o 22:23

mazi30 napisał(a):nie jest tak co dnia, czasem jest ok nie parują, ewentualnie tylko boczne, ale jak popada to jest masakra, no własnie mnie to niepokoi ze jak włacze nawiew na maksa to nie schodzi z przedniej myłem je już kilka razy, może gdzieś do filtra woda dochodzi ale tam nic nie zrobie jest tak zamontowany i tak musi byc, nie wiem co robić rece opadają

no to musisz mieć gdzieś nie szczelność i ci cieknie woda do środka, sprawdź korki w podwoziu i wykładziny czy czasami nie jest któraś wilgotna sprawdź też filtr kabinowy po deszczu czy nie jest mokry :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez Lobus » 30 gru 2011, o 22:40

Co prawda było to próbowane na lustro w łazience ale para w ogóle się nie chwytała lustra po "umyciu" pianką do golenia, nawet w TV gdzieś widziałem ten patent i zdało egzamin, drugi pomysł to do wody z płynem do mycia naczyń bądź innym podobnym, który ma właściwości odtłuszczające, dodać trochę około 50 gram denaturatu. Oczywiście po każdej z opcji trzeba umyć szyby płynem do mycia okien.
Ale to nie da efektu jeśli nie wyeliminujesz najpierw problemu..
Posprawdzaj tak jak już pisali chłopaki czy nie stoi nigdzie woda na dywanikach itp
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez pablomed » 30 gru 2011, o 23:16

mazi30, ja nie chcę więcej krakać bo robota przykra ale jednak licz się z tym że powoli zaczyna cieknąć nagrzewnica, trzeba się dobrać głębiej pod deskę, dokładnie nie wiem jak to jest rozwiązane w mk4, ale w starszych nagrzewnica jest w plastykowej jakby puszczce. Zeby ją wymonotowac całą to kupa roboty, ale żeby sprawdzić szczelność wystarczy z tej puszki przednią ściankę odkręcić i tam już zobaczysz.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez slawek5t » 31 gru 2011, o 03:02

mazi30 napisał(a): może gdzieś do filtra woda dochodzi ale tam nic nie zrobie jest tak zamontowany i tak musi byc,

To mój też tak musiał być ? NIE
Po tylu latach uszczelki sie niszczą wolniej lub szybciej.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez pablomed » 3 sty 2012, o 00:41

właśnie dziś strzeliła mi nagrzewnica, w 19-letnim Vento. Ponieważ już wymieniałem nagrzewnicę w Golfie III ściągając całą deskę to teraz w swoim spróbuję ją wymienić bez zdejmowania całej deski, może obalę mit że się nie da i wówczas porobię trochę fotek bo coś mi świta.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez prezesik » 3 sty 2012, o 12:51

pablomed napisał(a):właśnie dziś strzeliła mi nagrzewnica, w 19-letnim Vento. Ponieważ już wymieniałem nagrzewnicę w Golfie III ściągając całą deskę to teraz w swoim spróbuję ją wymienić bez zdejmowania całej deski, może obalę mit że się nie da i wówczas porobię trochę fotek bo coś mi świta.


liczymy na fotoporadę :napalony:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 3 sty 2012, o 17:03

bedzie jak sie uda bez wyjmowania deski, jeśli nie - to przemilczę temat :)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Lobus » 4 sty 2012, o 12:30

pablomed, sam przerabiałeś temat więc wiesz, że to prawie niewykonalne, ale jeśli masz czas i mocne nerwy to próbuj z chęcią bym zobaczył czy się da, mój mechanik twierdzi, że da się w 4 godziny (oczywiście z zdejmowanie deski) wymienić, byłem skłonny się z nim założyć o dobrą flachę ale nie było pacjenta do operacji;p
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez mazi30 » 4 sty 2012, o 18:32

panowie wróce do tematu otóż ostatnio miałem następujące przypadki jak jechałem przy temp na zewnątrz w okolichach 2 stopni i w aucie 25 parowało, natomiast na drugi dzień temp 9 stopni w aucie 25 nic nie paruje, na drugi dzień deszcz jak cholera szyby parują normalnie sa mokre, po 12 godz stania w garazu wyjkechałem nie parują..., normalnie już nie wiem, jak by to była nagrzewnica to by cały czas parowały, może coś sie nie otwiera w nawiewie, nie wiem już sam... przypominam, że jest to golf 4

[ Dodano: 2012-01-04, 18:53 ]
i jeszcze jedno pytanie czy przyczyną parujących szyb może być zagrzybiona klimatyzacja??
ponadto proszę o porady którymi miejscami może dostać się woda do pojazdu powodująca parowanie oraz słyszałem że sąw pojeździe jakieś wywietrzniki czy coś w tym stylu lecz nie wiem gdzie sie znajdują... porosze o pomoc
Moje dwie miłości!!!
Zapraszam do mnie
http://www.golf3.pl/topics2/golf-by-maz ... 45a1#86099
Avatar użytkownika
mazi30
Czytacz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 16:42
Lokalizacja: Nowogard

Postprzez Paweu » 4 sty 2012, o 20:15

sprawdz korki w podłodze... przy okazji wysusz dokładnie wykładzine w golfie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość