Parowanie szyb

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez mazi30 » 4 sty 2012, o 20:50

Liwinglawida napisał(a):sprawdz korki w podłodze... przy okazji wysusz dokładnie wykładzine w golfie.


a gdzie one sie znajduja jak wyglądają bo nie mam pojęcia!! może jakies zdjecia..

[ Dodano: 2012-01-04, 20:07 ]
i ile ich jest
Moje dwie miłości!!!
Zapraszam do mnie
http://www.golf3.pl/topics2/golf-by-maz ... 45a1#86099
Avatar użytkownika
mazi30
Czytacz
 
Posty: 126
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 16:42
Lokalizacja: Nowogard

 

Postprzez Paweu » 4 sty 2012, o 22:11

mazi30 napisał(a):a gdzie one sie znajduja jak wyglądają bo nie mam pojęcia!!


chodzi mi o korki odpływowe .. może przez jakiś zdecydował sie opuścić przydzielone mu miejsce i wilgoć dostaje sie od spodu..

wejdz pod auto i zobacz czy zadnego 'korka' tam nie brakuje...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez slawek5t » 5 sty 2012, o 02:28

Zdejmij dywaniki i zobacz czy jest sucho na podłodze
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez pablomed » 5 sty 2012, o 23:24

Lobus napisał(a):sam przerabiałeś temat więc wiesz, że to prawie niewykonalne
oczywiście poległem, spędziłem milutko cały dzień deskę zdjąłem i nagrzewnica zmieniona. 8 godzin, z tego ze dwie spędzone na kombinowaniu czy jednak by się nie dało.
Sam jestem ciekaw czy ktoś to zrobi za 4 godziny, trochę wątpię. Myślę że z gdym miał wkrętarkę elektryczną mógłbym się zbliżyć do 5 godzin, bo przynajmniej 1/3 czasy do odkręcanie tych cholernych wkrętów z deski
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Wls_golfiii » 14 sty 2012, o 16:41

Wymieniłem filtr kabinowy i zamieniłem dywaniki welurowe na gumowe...

Teraz moge cieszyć sie jazdą! Szyby nie paryją :-D
Avatar użytkownika
Wls_golfiii
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 12:44
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez killah » 15 sty 2012, o 14:08

warto też w zimę robić pewną rzecz a mianowicie po skończonej jeździe przewietrzyć auto. chociaż 30 sec i otworzyć 2 pary drzwi. Jak jeździłem codziennie do roboty to nigdy mi w zimę nie parowały.
killah
 

Parowanie szyb

Postprzez Mikolaj211 » 12 sie 2012, o 00:20

Witam, takich tematów było już chyba milion i chyba wszystkie przeczytałem, postawiłem napisać kolejny...

W golfie zawsze miałem problem z parowaniem szyb, szczególnie zimą. Byłem pewien, że było to spowodowane dziurami w podłodze wielkości pięści. Auto przeszło kapitalny remont, podłoga szczelna, zakonserwowana, wyszło tak, że auto cały rok stało, dopiero nie dawno wszystko zostało poskładane. Nowe wygłuszenia na podłodze, wykładzina wiadomo przez rok leżała w suchym garażu, na podłodze dywaniki gumowe.

Filtr kabinowy wymieniany (znaczy jakiś czas temu), węglowy Delphi, czysty, ramka cała, wszystko wygląda na szczelne. Szyberdach zmieniany, odpływy drożne, płynu chłodniczego nie ubywa. Szyba porządnie umyta, nie utłuszczona czy coś.

Teraz właściwy problem: Ostatnio auto stało na dworze przez całą noc, padał deszcz, wsiadamy i ruszamy (3 osoby), szyba przednia w momencie zaparowała, nawiew ustawiłem na 4, skierowany na szybę, dmucha, że szybę chce z nadwozia wyrwać, para nic nie znika... Dłuższą chwilę stoimy i nic. Dopiero po przetarciu ręką zaczęło "puszczać", że dało się jechać. Przejechaliśmy koło 10km, dmuchawa chodzi cały czas, szyba dalej w połowie zaparowana, tam gdzie przetarłem ręką nie zaparowana, za to cała w "mazach". Próbowałem zarówno zimnym, jak i ciepłym powietrzem.
Dopiero podczas postoju 10min na odpalonym silniku, włączonym nawiewie na fula, otwartej szybie puściło, podczas dalszej jazdy znowu pojawiała się para.

Nie mam pomysłu co jest nie tak, skąd taka wilgoć, czemu dmuchawa nie daje rady? Mamy środek lata, co będzie zimą :zdziwko:

P.S. Z góry dziękuję za rady typu preparaty przeciw parowaniu, czy szampon do włosów, może to w jakimś stopniu pomoże, ale na objawy, nie przyczynę, którą chciałbym poznać i wyeliminować...
Mikolaj211
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 20:29
Lokalizacja: Nakło

Postprzez greg001 » 12 sie 2012, o 16:28

a to tylko raz tak się stało jak były te 3 osoby? a jaka wersje masz 3d czy 5d? a szyba jest tłusta? po umyciu szyby i odtłuszczeniu nie ustępują objawy? może delikatnie nagrzewnica puszcza. A jak sam jedziesz to też parują?
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez witboy » 14 sie 2012, o 17:46

ja mialem podobny problem otoz sterownik co zamykal obieg wewnetrzny nie otwieral klapki od nadmuchu powietrza z zewnatrz czyli caly czas byl obieg wewnetrzny co skutkowalo ze po 2 min w deszczu itd szyby wszystkie byly tak zaparowane ze nic nie bylo widac

u mnie okazalo sie ze pancerz zlecial z mocowania i poprostu nie bylo regulacji, mam klime wiec zawsze slysze czy dziala silniczek od klapy obiegu wewnetrznego...


sprawdz to w ten sposob ze mniej nawiew na 1 i wyjmij filtr przeciwpylkowy za nim powinienes miec swobodny otwor wlotowy powietrza u mnie byla klapka widocznie zamknieta ktora ruszylo sie reka aby ja otworzyc po ilus probach doszedlem wlasnie ze sterowanie nie dzialalo dobrze i doszedlem ze to wlasnie pancerz przeszkadzal,

a wystarczylo aby obieg byl otwarty i na momencie szyby czysciutkie sie robia
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 16 sie 2012, o 15:05

bez klimy ma inaczej. Mikolaj211, wyjmij schowek nad stopami pasażera tam będzie kanał powietrza od dmuchawy do nagrzewnicy . Od spody w tym kanale zobaczysz dźwignię od klapy obiegu zamkniętego - sprawdż czy to działa, jest połączona do jednej z dwóch linek lewego pokrętła
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Kaktus2907 » 7 paź 2012, o 19:49

Podepne sie pod temat. W chwili zakupu auta (co prawda w sumie na dzien dziecka ;)) ) zauwazylam, ze w momencie wlaczenia cieplego powietrza (nie mam klimy) z nawiewow leci dziwny zapach, nie zaden taki zdechlego czegos :P tylko no jakis taki chemiczny ) pomyslalam sobie jak dotarlam ze saczy mi sie plyn chlodniczy i to moze stad. Okej, zmienilam rozrzad termostat, plyn chlodniczy i krocce z ktorych cieknal plyn ale problem zostal nadal, nawet czyscilam nawiewy takimi piankami do czyszczenia nawiewow ale dalo spokoj na krotki okres czasu :( . W deszcz prawie nie da sie jechac, paruje strasznie. Pomyslalam okej - trza wymienic filtr kabinowy. kilka dni temu go wymienilam, wczesniej (na starym filtrze umylam jesio raz szyby ale nic ...efekt null, zapach nadal jest tylko przy cieplym przy zimnym go nigdy nie bylo). Dzisiaj jechalam w dluzsza trase, to nie bylo znaczenia czy cieple powietrze na 2,3,4 poziom czy zimne - szyba przednia byla tlusta, nie pomgalo przecieranie gabka, czysta szmatka itp. :/
po wjechaniu do garazu postanowilam umyc szyby, no i wetrzec preparat antyroszeniowy, zobaczymy co bedzie.
Czytajac tematy na forum obawiam sie ze nagrzewnica ....tfu tfu moze nie domagac.. :( a skomplikowana jest jej wymiana ... :-o
Ktoś mial taki problem jak ja ? ;) :wstyd:


fakty sa takie :
- nie mam klimy
- wymieniany filtr kabinowy,
- odkurzalam z syfu podszybie, wykrecilam cala obudowe filtra kabinowego,
- pod dywanikami jak macalam to nie ma mokrego, bo obmacalam podloge pod kierowca i pasazerem,
- nawiew dziala, slychac go i czuc, ale no nie daje efektu,
- jak smakuje ta para to nie wiem nie probowalam :P
- zapach taki dziwny nigdy takiego czegos nie czulam :P, taki ostry w momencie kiedy wlacze cieple powietrze :P
:zalamany:
Avatar użytkownika
Kaktus2907
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez olsen1969 » 7 paź 2012, o 20:01

Kaktus2907, musze cie zmartwic... napewno nagrzewnica do wymiany.... deska rozdzielcza do zdjecia.
http://www.golf3.pl/topics2/golf-varian ... htm#417295

Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
olsen1969
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 14:58
Lokalizacja: gniezno

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości