Parowanie szyb

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez PabloSBT » 17 gru 2010, o 19:56

swatu napisał(a):
PabloSBT napisał(a):i się zostawia tylko przed zostawieniem samochodu na dworze po dłuższej jeździe dobrze jest puścić na chwile zimny nawiew na szybę aby nie zamarzła
czyli po dłuzszej jezdzie zostawienie autana noc grozi zamarznieciem szyb?

tak szyby zamarzną ale jak będzie duża różnica temp :) np jak jedziesz 20 KM na grzaniu na maxa i poźniej zostawisz samochód na godzine na dworze to zamarznie :d trzeba ustawiać średnią temp ogrzewania i nic nie paruje i nie marznie :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

 

Postprzez czaro » 17 gru 2010, o 21:35

PabloSBT, a tak sobie pomyślałem (czasem się zdarzy :lol: ) czy folia na szybach nie przeszkadza w tym?
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PabloSBT » 18 gru 2010, o 16:01

czaro napisał(a):PabloSBT, a tak sobie pomyślałem (czasem się zdarzy :lol: ) czy folia na szybach nie przeszkadza w tym?

ale folia jest chyba na zewnątrz a smarujemy wewnątrz :P a nawet jeśli masz klejoną folię od środka to i tak nie przeszkadza to w niczym :) tylko nie ścieraj całkowicie szamponu bo ja tak zrobiłem i dlatego mi szyba zamarzła :d bo te na których rozprowadziłem szampon i zostawiłem jego cienką warstwę na szybie mi nie zamarzły ani nie parowały :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez czaro » 18 gru 2010, o 16:26

PabloSBT napisał(a):ale folia jest chyba na zewnątrz a smarujemy wewnątrz :P a nawet jeśli masz klejoną folię od środka to i tak nie przeszkadza to w niczym :)

Ja mam od środka folię. Muszę spróbować tylko nie mam czasu wcale dla golfiaka. Chociaż wczoraj go zalałem 98 na fulla- niech ma i pije. :lol:
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PabloSBT » 18 gru 2010, o 16:29

czaro napisał(a):
PabloSBT napisał(a):ale folia jest chyba na zewnątrz a smarujemy wewnątrz :P a nawet jeśli masz klejoną folię od środka to i tak nie przeszkadza to w niczym :)

Ja mam od środka folię. Muszę spróbować tylko nie mam czasu wcale dla golfiaka. Chociaż wczoraj go zalałem 98 na fulla- niech ma i pije. :lol:

haha w lotka wygrałeś:D? u mnie 98 jest po 5.25 xD ja zawsze tankuje 95 ale i tak głównie jeżdżę na LPG :P
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez czaro » 18 gru 2010, o 16:31

Ja lałem za 5,27 na bp. Nie wygrałem bo nie gram. Ale mówię niech ma prezent od dziadka mroza.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez gaceq » 18 gru 2010, o 22:55

Ja zostawiam uchylone szybki lekko podczas postoju i pomaga :) Parkuje pod chmurką i non stop zamarzają mi szyby od wewnątrz :/ Delikatnie uchylone a efekt o niebo lepszy :) Uchylenie oczywiście delikatne i niewidoczne :)
Avatar użytkownika
gaceq
Badacz tematu
 
Posty: 199
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 18:41
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez czaro » 18 gru 2010, o 23:01

Uchylenie oczywiście delikatne i niewidoczne :)

Ja mam założone owiewki więc też nie będzie widać!
Spróbuję bo na to czasu nie potrzebuję.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Bradley » 18 gru 2010, o 23:22

Paruje bo:
filtr przeciwpylkowy jest mokry
jest wilgoc w aucie (mokre dywaniki czy to materialowe czy gumowe), wykladzina mokra, pelno piasku pod wykladzinami a on jest bardzo higroskopijny.
Pozniej auto jest nagrzane, roznica temperatur, wilgoc nie ma gdzie odejsc to osadza sie w postaci szronu na szybach i zamarza.

Takze raz na jakis czas przydaje sie farelka do srodka auta i cieply garaz, wysuszenie dywanikow i wykladziny, odkurzenie. Po jezdzie otwarcie szyby/drzwi i przewentylowanie wnetrza do temperatury zblizonej na zewnatrz.

Najgorzej i tak jest kiedy jest -5/+5C wtedy powietrze jest wilgotne, dlatego jak zima to wole juz mrozy po -15 ;)
Co do tego psikacza autolandu to u mnie sie sprawdza. Nie jest to magiczny srodek bo fizyki sie nie da oszukac ale znacznie opoznia osadzanie sie czy tworzenie pary na szybie.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez czaro » 18 gru 2010, o 23:40

Bradley napisał(a):Takze raz na jakis czas przydaje sie farelka do srodka auta

A jak koś mieszka w bloku i nie ma garażu?
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez gaceq » 19 gru 2010, o 00:37

Właśnie. Tzymając auto cały czas na zewnątrz (jak ja) nie jesteśmy w stanie uniknąć nieprzyjemnego parowania. Nie każdy może wprowadzić autko na noc do garażu nie martwiąc się o nic :/. Ja dziś zostawiłem autko z uchylonymi szybkami 3-5cm i wsiadając po kilku godzinach lód zniknął. Delikatne pozostałości są na szybach drzwi ale mogłem jechać bez odszraniania szyb co jest bardzo męczące :/
Avatar użytkownika
gaceq
Badacz tematu
 
Posty: 199
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 18:41
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez PabloSBT » 19 gru 2010, o 08:48

gaceq napisał(a):Właśnie. Tzymając auto cały czas na zewnątrz (jak ja) nie jesteśmy w stanie uniknąć nieprzyjemnego parowania. Nie każdy może wprowadzić autko na noc do garażu nie martwiąc się o nic :/. Ja dziś zostawiłem autko z uchylonymi szybkami 3-5cm i wsiadając po kilku godzinach lód zniknął. Delikatne pozostałości są na szybach drzwi ale mogłem jechać bez odszraniania szyb co jest bardzo męczące :/


kup sobie odmrażacz do szyb wyczyść je dobrze i posmaruj szamponem, ja wczoraj do garażu nie wjeżdżałem tylko zostawiłem samochód pod chmurką i zamarzły tylko 2 tylnie boczne szyby bo ich nie posmarowałem na przednich i tylniej nie było ani grama lodu :)
a pozatym nawet jak się ma ciepły garaż to i tak szyby parują :d u mnie wczesniej w garażu nic nie było pary jak wyjeżdzałem ale jak tylko się puści ciepłe powietrze odrazu para :P dobrze jest puścić zimne powietrze na szybe i zwiększać temp stopniowo a nie odrazu na max
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości