Klimatyzacja manualna

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez simson233 » 2 lip 2013, o 00:21

podcisnienie podlaczyłem bezposrednio z tej beczki tam gdzie jest se podcisnien pod blotnikiem z tego przewodu
simson233
Czytacz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 22:15
Lokalizacja: jeziorany

 

Postprzez pablomed » 3 lip 2013, o 09:29

simson233, przeciez podciśnienia niema w zbiorniku w nadkolu od tak z nikąd, podciśnienie bierze się z króćća na wężu do serwa - jest tam jedno wyjscie zaślepione, zreszta opisłaem właśnie na drugim forum skąd ewentualnie elektózawór załatwić zerknij.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

uszkodzona chlodnica klimatyzacji manualnej

Postprzez boniek22 » 3 lip 2013, o 11:24

Witam dziś jakims cudem uszkodziłem chłodnice od klimy zaczął wydobywać się dym i jakis zielony plyn i zaczelo uciekac powietrze niewiedzilem co zrobic zakleilem szybko dziure silikonem. Chłodnica do wymiany. Jest jakiś zawor ktory zamyka klime??

[ Dodano: 2013-07-03, 11:53 ]
Klima sie nie zalancza. Co mam zrobic??
boniek22
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:33
Lokalizacja: Gdansk

Postprzez pablomed » 4 lip 2013, o 08:07

nie, w miarę szybko zmień chodnicę i nabij klimę żeby z powodu nieszczelności jak najmniej zanieczyszczeń dostało sie do układu.
Klima sie nie włączy i bardzo dobrze, bo niema czynnika chłodzącego który ma również w sobie smarujący sprężarkę olej, więc uruchomienie spręzarki bez czynnika spowodowałoby jej zatarcie, jest od tego czujnik ciśnienia czynnika zabezpieczający w takiej sytuacji.
Poza tym troche wyobraźni kolego, w układzie klimy jest duże ciśnienie co sam widziałeś bo czynnik wytrysnął, a ty chcesz zakleić silikonem.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez boniek22 » 4 lip 2013, o 09:54

Okey. A chłodnice to lepiej nową kupić czy lepiej używke ori w dobrym stanie??
boniek22
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:33
Lokalizacja: Gdansk

Swap Klimatyzacji

Postprzez Golf Maniak » 29 wrz 2013, o 10:13

Witam jak w temacie mógłby mi ktos po krótce opisać jak wygląda tego typu operacja :?: .
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 29 wrz 2013, o 13:30

Poszukaj info, bo troche o tym jest. Roboty sporo, bo trzeba wymieniac 'kombajn' spod deski tez. Cala deska do rozebrania, potem przod i pas. Wentylatory (no chyba, ze masz juz dwa). Zbiorniczek podcisnienia przy nadkolu, wszystkie przewody. Najgorzej zrobic to tak zeby bylo szczelnie, potrzebna dokladnosc. A z lapa i sprezarka to juz nic nie powiem ,bo nie dojechalem do tego momentu. Sam szukalem troche info, ale odpuscilem....moze w przyszlym sezonie sie zabiore. Najlepiej gdybys sam to wyjmowal z dawcy...
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

chłodnica klimatyzacji AEE

Postprzez KOLBE21818 » 5 paź 2013, o 19:56

Witam!!!
Posiadam Golfa 1.6 AEE z 1997 roku. Potrzebuję wymienić chłodnicę klimatyzacji ale jej nie mogę kupić, a zależy mi na nowej. Moja stara chłodnica ma wymiary; wys:350 a szer:450. Potrzebuję jakiś numer albo symbol żebym mógł w sklepie powiedzieć. Może ktoś wymieniał i mi może pomóc gdzie można taką kupić. Pomóżcie. Z góry dziękuję.
POZDRAWIAM!!!
KOLBE21818
 

Postprzez pablomed » 5 paź 2013, o 23:40

http://auto-czesci-lipiec.pl/Start.asp? ... NC9OSVM%3D to jest wg ETKI, ty masz inny rozmiar pozostaje pytanie czy masz orginalną klimę czy dokładaną Diavię
Pozostaje ci zmierzyć dokładnie czyli znać zarówno dłogoś radiatora jak i całej chłodnicy i szukać w necie, zobacz na markę sprężarki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Porsche » 10 paź 2014, o 17:16

Panowie mam problem z klimą.

Ze trzy tygodnie temu miałem uszczelnioną klimę (przewód pękł). Po wymianie przewodu została instalacja nabita. Jeździłem tak te trzy tygodnie, klima działała jak szalona, mroziła pięknie.
Dzisiaj natomiast zauważyłem, że na włączonej klimie strasznie mocno obciążony jest silnik. Dojeżdżając do skrzyżowania (wiadomo sprzęgło luz hamowanie) silnik często gaśnie z tego obciążenia. Już nie wspomnę, że mocno słaby w osiągach jest. Jak tylko wyłączę klimę to idzie jak zawsze, i nic nie gaśnie. Być może chodzi głośniej na klimie ale tego w 100 % nie jestem pewny. Klima ciągle chłodzi jak trzeba.
Co to może być? Brak smarowania? Łożyska na kompresorze siadło/siada?
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez lm3matt » 15 paź 2014, o 21:45

nie wiem gdzie to napisać ale mam pytanie odnośnie schowka. mam do kupienia jasny schowek na kluczyk ale nie pod klime i czy bedzie duzo przerobek schowka robionego bez klimy aby podszedl pod klime. szukam szybkiej odpowiedzi
lm3matt
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 00:49
Lokalizacja: Nowe Czaple

Re: Klimatyzacja manualna

Postprzez Klimasystem » 28 lip 2015, o 13:58

Nie wiem czy dobry dział ale zaryzykuje i trochę odkopie :D otóż w moim golfie w manualnej klimatyzacji ułamało mi się to pokrętło o temperatury. Na allegro szukałem ale ni ma. Da rade gdzieś to zamówić?
Klimasystem
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 13:49
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość