Wycieraczki i spryskiwacze

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Zico63 » 16 sty 2013, o 01:34

Czesio207 napisał(a):bo silniczek niema nic do biegów

mkkay napisał(a):silniczek nie ma nic do żeczy, jak działa to działa,

A właśnie że ma: Silnik w Golfie ma DWA uzwojenia tudzież DWA wejścia napięcia, mniejszej szybkości (zielony przewód) i większej (zielono-żółty)... Na mniejszej pracuje również w trybie czasowym (stąd i jego nie ma) - tak więc podmiana z dobrym znajomym lub szrot.
A na początek: czy napięcie pojawia się na zielono-żółtym przy silniczku gdy jest tryb szybki i na zielonym gdy jest tryb wolny lub "czasówka"?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

 

Postprzez pietrasiak2 » 16 sty 2013, o 09:04

Kolego Zico63 ma rację oto podobny temat
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1548629.html
Także proponuję posprawdzać to co napisał :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Hubert_Axe » 16 sty 2013, o 17:14

sprawdzałem już wcześniej przejścia do silniczka i dochoodziło napiecie tylko przy najszybszej pozycji. Przy wolnych niestety nie, dlatego pomyslalem ze to wina przekaznika, wymienilem ale dalej to samo. Narazie musze tak jezdzic , nie stac mnie na wymiane silniczka a nikt ze znajomych golfa nie ma by moc sprobowac przełożyć . Dodam ze wycieraczki nie wracaja do swojej pozycji, musze sam w odpowiednim momencie je wyłączyć :)
Hubert_Axe
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Białogard

Postprzez marcinkoz2910 » 16 sty 2013, o 20:54

mkkay, no to tu byś się zdziwił... rozbierałeś kiedyś taki silniczek w golfie 3?? z resztą nie tylko


problem dość uciążliwy i stosunkowo prosty w naprawie ale w balona może też lecieć manetka ale pomiar wg. wskazówki kolegi Zico63, rozwieje te wątpliwości


P.S. Z mojego doświadczenia to jak pada przekaźnik to wycieraczki "umierają" na każdym biegu, ale to moje obserwacje :hyhy:. Grunt to dobra diagnoza :cwaniak:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Opik » 16 sty 2013, o 21:29

pozwolicie że podepnę się pod temat, bo mam mały problem:

Swego czasu (w wakacje) przestał mi działać spryskiwacz szyb, wycieraczki chodziły normalnie. No to rozbieranie silniczka, czyszczenie, chodziło ładnie aż do niedawna. Raz sika dobrze, raz jak 80 latek z chorą prostatą, raz w ogóle (wycieraczki chodzą). Przeczyściłem dziada w tamtym tygodniu, było cacy, ale dzisiaj znowu powtórka z rozrywki. Wyciągam go, na sucho też ledwo miał siłę kręcić, przestał, po jakimś czasie dobrze psikał. Jak zacząłem szukać silniczków na allegro, to zaczął działać i sika jak powinien, ale coś mnie trafi jak znowu powtórzy się sytuacja, że jadę za ciężarówką, szyba zarzygana solą a on sobie psipsia na wysokości leżących wycieraczek.

Manetka wydaje mi się że działa, bo wycieraczki chodzą na wszystkich biegach, reaguje na psiknięcia przód-tył. Pozostaje wymiana pompki, czy tam są jeszcze jakieś magiczne ustrojstwa po drodze?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 16 sty 2013, o 22:49

Niema nic magicznego, ale oczywiście twoją rolą jest dojść do tego czy okablowanie do silniczka czy wtyczki nie są uszkodzone.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Zico63 » 17 sty 2013, o 00:24

Oto dość długi
TEMAT
bo aż pięć podstron, ale warto przestudiować; są wszystkie chyba aspekty uszkodzeń tego obwodu, z pomyłkowym wkładaniem przekaźnika włącznie :lol:
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

nie działają wycieraczki przód

Postprzez GOLF3GTI » 17 sty 2013, o 18:16

otóż mam problem z wycieraczkami przód działają na najszybszym biegu
przy bezpiecznikach wisi u mnie jakaś kostka czerwona nie podłączona po niżej zdjęcia kostki


Obrazek

Obrazek
GOLF3GTI
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 21:34
Lokalizacja: Ośno lubuskie

Postprzez adams » 17 sty 2013, o 18:21

Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez GOLF3GTI » 17 sty 2013, o 18:22

a ta kostka to od czego może być ?
GOLF3GTI
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 21:34
Lokalizacja: Ośno lubuskie

Postprzez adams » 17 sty 2013, o 18:28

Mam 1.6 ABU w wersji z poduszkami. Żadnych dodatków typu grzane fotele, MFA, elektryczne lusterka, szyby czy tempomat, wiec nie potrafię Ci powiedzieć co to za wtyczka. Podejrzewam że za kilka godzin się od kogoś dowiesz co to wisi. Wg mnie skoro wycieraczki działały a przestały to ta kostka może nie mieć zbyt wiele wspólnego z wycieraczkami. U mnie nie rzuciła mi się w oczy taka czerwona złączka z takimi kolorami przewodów. Więc chyba jej nie mam. Sprawdź sobie na początku napięcia na przewodach tak jak Zico63 radził w poradzie w linku co go podałem.

Zico63 napisał(a):A na początek: czy napięcie pojawia się na zielono-żółtym przy silniczku gdy jest tryb szybki i na zielonym gdy jest tryb wolny lub "czasówka"?


Będziesz już wiedział coś niecoś. Powodzenia :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez michal665 » 17 sty 2013, o 21:30

adams, sprawdz przekaznik 99 i sprawdz ile kabli jest na samym silniczku wycieraczek jesli czerwony i zielony a dziala ci najszybszy bieg to zielony kabel jest przerwany
michal665
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 22:17
Lokalizacja: bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - Odżywki PL - Odżywki



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości