stacyjka, kostka stacyjki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez fecik » 10 sie 2012, o 11:40

To w takim razie zajmę się jeszcze raz dokładnie tymi bezpiecznikami i tą stacyjką. Zauważyłem jeszcze dziś jedną ciekawą rzecz. Pod odbiciu kluczyka auta gaśnie, a gdy chce sam przekręcić kluczyk do końca(czyli poprawnie jak ja bym go gasił) to w pewnym momencie załapują kontrolki, tak jakby załapywało w pewnym momencie. Udało mi się znaleźć ten moment i co ciekawe gdy odpalę auto i sam szybko uda mi się trafić w ten moment kiedy elektryka załapuje, to auto pali bez problemu i mogę jechać, tyle, że jest to bardziej skomplikowana metoda.

PS. Dziękuję za odpowiedź.
fecik
Berbeć

Postprzez Raffo » 10 sie 2012, o 13:03

Kable WN wymieniłem. Po podpięciu kompa wyskoczył błąd a raczej dwa.

1. Błąd odczytu sondy lamda (błąd udało się skasować i po przejechaniu kilku km nie pojawił się ponownie)

2. Błąd położenia wałka rozrządu. :szok: przegrzebaliśmy wraz z kumplem cały silnik i żadnego takiego czujnika my nie znaleźli.

Dodatkowo wyskoczyła informacja o innym oznaczeniu silnika niż mam w książce serwisowej.
Mianowicie silnik z książki oznaczony jako ADZ w kompie oznaczony chyba był jako 1.8 ADY mono
I jakoś ciężko mi to zrozumieć.
Raffo
Czytacz

Postprzez pietrasiak2 » 10 sie 2012, o 15:22

A jakie oznaczenie masz na silniku ? Masz w poradach gdzie odczytać na bloku oznaczenie . Sprawdź. :-)
pietrasiak2
Members

Postprzez killah » 10 sie 2012, o 16:01

błąd sondy pokazuje ci się pewnie z powodu faktu że pali ci na 3 gary.

Może silnik był zmieniany w przeszłości.
killah

Postprzez greg001 » 12 sie 2012, o 16:34

gdzieś jest temat ze zdjęciami silników i oznaczenia ich - wyglądem dojdziesz jaki to jest
http://www.forum.mod-car.pl/ - forum z okolic Tychów i Bierunia /Śląsk/ - Forum - Sklep moto - Blog
greg001
Gaduła

Postprzez Raffo » 13 sie 2012, o 18:48

według zdjęć jest to silnik ADZ. ale jak narazie problem się zakończył i mam nadzieję że już nie powróci.
Dziś zamontowałem osłonę pod silnik i zakonserwowałem aparat zapłonowy specjalnym preparatem który odparowuje wodę oraz pozostawia warstwę ochronno-izolującą.

Dziękuję za pomoc.
Jak problem powróci wymienię aparat zapłonowy i czujnik halla.
Raffo
Czytacz

(FILMIK) Problem ze stacyjką-Odpalanie, nie świecą kontrolki

Postprzez eskris » 21 sie 2012, o 00:11

Problem ukazuje załączony filmik dzieje się tak gdy zgaszę samochód a później chce go odrazu odpalić,na przekręcaniu na raz nie świecą się kontrolki, mechanik sprawdzał i to nie wina kostki od stacyjki.

http://www.youtube.com/watch?v=2vJwAvOb ... e=youtu.be

Czekam na jakąś pomoc z waszej strony, z góry dzięki.
Ostatnio edytowano 24 sie 2012, o 15:28 przez eskris, łącznie edytowano 1 raz
eskris
Berbeć

Postprzez paliwo » 21 sie 2012, o 00:18

Witaj
Miałem taki sam problem i zajechałem do znajomego elektryka i po paru minutach stwierdził mi że to jest winna fabrycznego alarmu. Też tak miałem raz zapalały się kontroli a za drugi razem nie. Niech ci sprawdzą fabryczny alarm centralnego
paliwo
Badacz tematu

Postprzez pietrasiak2 » 21 sie 2012, o 06:30

Dobrze mechanik zdiagnozował miałem prawie tak samo tylko kontrolki znikały w momencie kręcenia rozrusznikiem. Silnik kręcił , a nie odpalał :-)
pietrasiak2
Members

Stacyjka -> dym.

Postprzez 1arturek1 » 24 sie 2012, o 09:07

Cześć, wczoraj podczas przekręcenia kluczyka do zapłonu zauważyłem, iż z lewej strony nad dźwignią kierunkowskazów uniósł się mały dymek, oczywiście zapachniało tak jakby coś tam się zapaliło. Dodam jeszcze, że zdarzyło mi się to tylko dwa - trzy razy.
Co to może być?
1arturek1
Czytacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka