Problem z prawą elektryczną szybą

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

elektryczna szyba kierowcy

Postprzez smile66 » 14 gru 2007, o 22:43

Witam otoz jak w temacie mam problem z szyba od strony kierowcy , a mianowice elektryka dzial a ale ze tak powiem stopniowo moge opuszczac i podnosic szybe nie wiem w czym tkwi problem . prowadnica jest nowa ale gdzies jakby ja blokowalo bo za kazdym razem podnosi sie i opuszcza o taka sama wysokosc.. nie moze za jednym nacisnieciem przycisku podniesc sie calkowicie ani opuscie.. czy ktos moze pomoc??
Avatar użytkownika
smile66
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 17:01
Lokalizacja: Opolskie

elektryczna szyba kierowcy

 

Postprzez VWARNI » 14 gru 2007, o 22:56

Tez mnie to ciekawi bo ja trak mia?em ale tylko podczas zamykania ze stawa?a i nawet zjezdza?a spowrotem na dó? ale teraz juz nie mam problemu bo od pó? roku wogule nie dzia?a hehe.ale tak serio to mnie to tez wkurza.. :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

ELEKTRYCZNA SZYBA KIEROWCY - Problem

Postprzez Orzesio » 25 gru 2007, o 02:23

Witam Panowie. Chciałbym opisać mój problem. Więc nie działa mi elektryczna przednia szyba od strony kierowcy. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Ściągałem tapicerke dzwi i wszytko wygląda w porządku, linki od mechanizmu podnoszącego są raczej całe, silniczek podnoszenia działa bo gdy naciskam przycisk podnoszenia to slychac ze tak zaskakuje, ze jakby chce sie krecic ale cos go blokuje, a jednoczesnie w aucie przygasa w tym samym momencie to główne światełko nad środkowym lusterkiem i nie wiem co moze byc tym problemem, zauwazylem jeszcze jedna rzecz, mianowicie znalazlem w dzwiach jakas wtyczke dwukabelkową której kable idą tak jak reszta przez ten gumowy wąż w strone deski rozdzielczej i zastanawiam sie czy to może ta wtyczka jest od mechanizmu podnosznia i gdzies tam powinna być podłączona a sie wypieła? Może ktoś miał podobną sytuacje i mogłby pomoc? Z góry dziękuje za odopowiedzi i pozdrawiam.
Orzesio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 12:35
Lokalizacja: polska

Postprzez PiJey88 » 26 gru 2007, o 14:38

jeśli chodzi o szybe to prawdopodobnie coś się blokuje i silnik nie ma siły, spróbuj ręka mu pomóc, moze zauwazysz co nie tak, prawdopodobnie to prowadnice sie blokują, normalne w MK3
A kebelek moze być od el lusterek, albo głośników (koś sobie dociągnął nowe klable :] )
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez młody88 » 27 gru 2007, o 12:55

u mnie szczotki w silniku sie skończyły i miałem identyczną sytuacje. nie kupuj szczotek węglowych są nic nie warte
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez Orzesio » 28 gru 2007, o 01:24

opel napisał(a):u mnie szczotki w silniku sie skończyły i miałem identyczną sytuacje. nie kupuj szczotek węglowych są nic nie warte


szczotki ale w jakim silniku? tym który podnosi szybe? i wymieniles je i hula? na jakie je wymieniles skoro weglowe nic nie warte?
Orzesio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 12:35
Lokalizacja: polska

Postprzez młody88 » 28 gru 2007, o 11:24

tak ten który podnosi Szybę. Szczotki miedziowo węglowe ale takie trudno dostać ja podpiłowałem stare bo jedna się blokowała i teraz szyba lata jak szalona. będziesz miał problem z wyjęciem mechanizmu ale powoli go wyjmiesz spróbuj narpierw odkręcić 2 nakrętki na "10" przy samej szybie. jak Ci się uda to super. Uważaj też na stojan przy składaniu jak źle założysz to szyba będzie chodziła odwrotnie. powodzenia. jak coś to pytaj.
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez Orzesio » 28 gru 2007, o 23:15

Moze jest ktos z okolic rzeszowa kto mial podobny przypadek lub zna sie na tym i bylby tak zyczliwy zeby mi pomoc.... ? Pozdro

[ Dodano: 2008-01-15, 22:40 ]
witam. ponawiam temat. wyciaglem silniczek i podlaczylem do innych dzwi i dalej nie dziala. tam rozkrecilem to to nic nie wiedze bardzo linki sa cale, skrecaja sie wlasciwie, jedyne co przykuło moją uwage to zapach jakby czegos przytopinego w okolicach głowy silnika tj tam gdzie układ elektroniczny jest stykany z tym i nie wiem co to... musze dac to do elektryka jakiegosc to moze poradzi cos z tym silnikiem a tak to nie wiem co zrobic;/
Orzesio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 12:35
Lokalizacja: polska

Postprzez mariusz » 30 gru 2007, o 21:14

Moja sugestia jest taka. Elementy narażone na niską temperaturę kurczą się zmniejsza sie ich długość i objętość. Nie mam ele. szyb, ale być może to zjawisko fizyczne ma wpływ na np. minimalne różnice w odległości od wyłączników krańcowych(jeśli takie występują) lub długości linki co powoduje opadanie szyb.
Avatar użytkownika
mariusz
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 19:26
Lokalizacja: Jabłonowo

Postprzez kamilecki » 31 gru 2007, o 18:17

Hej!!

w drzwiach bezpośrednio podczas otwierania nie otwiera się zamka tylko wkładka zamka połączona jest z czujnikiem który uruchamia Pompkę Centralnego i otwierają lub zamykają się wszystkie zamki, (bez prądu trzeba przekręcić kluczyk Dwa razy zeby otworzyć jedne drzwi) Golf 3 jest na tyle nowoczesnym samochodem ze ma on również Zamykanie i Otieranie Okien w tym że właśnie czujniku za Wkładką.

Reasumując!!

krótkie przekręcenie kluczyka w drzwiach zamyka i otwiera zamki w zależności od kierunku obrotu,
natomiast długie przekrecenie i przytrzymanie kluczyka w jednej z pozycji Zamknij/Otwórz analogicznie zamyka lub otwiera wszystkie okna.


Moja diagnoza jest taka że zamek w drzwiach kierowcy przymarza i czujnik krańcowy pozostaje w pozycji OTWÓRZ przez co otwierają się szyby, a nastepstwem zamarzniecia jest zabokowanie zapadki w tym jednym zamku.

Ciekawostka: (WETERANI NAPEWNO JA ZNAJA)
Golf 3 ma DOBLOKOWYWANIE drzwi!!
czyli po zamknięciu drzwi na kluczyk i odczekaniu około 60sek, drzwi są całkowicie zablokowane i nie da się ich otworzyć ani klamką zewnętrzną ani tymbardziej od wewnątrz. aby drzwi się otwarły trzeba albo włożyć kluczyk do stacyjki (będąc w środku) albo kluczykiem od zewnątrz.
Więc mozna zostawiać nasze golfiki z lekko otwarta szyba, a itak niepowołane osoby nie wejda do srodka wkładajac przez nia reke i próbujac odciagnac cyngiel...:)

Pozdrawiam i Najlepszego na Nowy Rok!!
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez nielegalny23 » 7 sty 2008, o 01:37

witam wszystkich ja potrzebuje chyba włacznik szyb elektrycznych na drzwi z lewej strony z pzodu ten podwojny bo mi sie chyba zrabal bo nie moge otworzyc ani zamkanc szyby po stronie kierowcy a od strony pasarzeza moge tylko otworzyc.a zamknac juz nie...wczesnie dzialo sie cos dziwnego bo jak zaamykalem drzwi bez kluczyka poprosty przymknalem je to sama szyba sie opuszczala do konca...a teraz zamknela sie prawie do konca i juz nie moge jej ruszyc:( to chyba przelacznik nie??
nielegalny23
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 gru 2007, o 00:26
Lokalizacja: ?ódz

problem z szybkami i lampka przy rygielku

Postprzez nielegalny23 » 7 sty 2008, o 01:59

witam wszystkich nie moge otworzyc ani zamkanc szyby po stronie kierowcy a od strony pasazera moge tylko otworzyc.a zamknac juz nie...wczesnie dzialo sie cos dziwnego bo jak zaamykalem drzwi to sama szyba sie opuszczala do konca...a teraz zamknela sie prawie do konca i juz nie moge jej ruszyc:( nie moge tez zamknac jej ani otworzyc innych szyb z kluczyka... i jeszcze jeden problem z lampka ktora jest umieszczona przy rygielku od strony kierowcy bo kiedys jak zamykalem drzwi to ona mrygala a teraz nic ...zero reakcji... co to moze byc??pomozcie prosze bo jazda z na pol otwarta szyba to nic zabawnego heh przynajmniej dla mnie:(
nielegalny23
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 gru 2007, o 00:26
Lokalizacja: ?ódz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości