podświetlene wewnątrz auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Gofer » 8 maja 2012, o 17:04

Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

 

didoda na liczniku od świateł

Postprzez pablos » 13 cze 2012, o 11:59

witam.wsiadam dzisaij do autka zapalam autko i światła i patrze a tutaj dioda na liczniku pokazująca że mam włączone światła się nie świeci. domyslam sie ze spalila sie zarówka odpowiedzialna za ten wskaźnik chyba ze macie jakieś inne pomysły? A i pytanie czy wymienienie jej jest trudne bo nigdy nie wyjmowałem licznika
pablos
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9 sty 2012, o 01:18
Lokalizacja: Chełm

Postprzez adams » 13 cze 2012, o 15:31

pablos napisał(a):dioda na liczniku pokazująca że mam włączone światła się nie świeci


pablos napisał(a):chyba ze macie jakieś inne pomysły


Ja mam pomysł... Sprzedaj mi swój licznik... :-D bo z tego co się nie orientuję NIEWIELE wersji wychodziło ze wskaźnikiem włączonych świateł mijania (krótkie). Chyba że masz na myśli kontrolkę świateł drogowych (potocznie zwanych długimi) ? Jeśli tak to może pociągnij manetkę od zmiany świateł... :mrgreen: a tak serio to nie spaliła Ci się któraś z żarówek od długich ? szczerze mówiąc wątpię żeby Ci się ta kontrolka przepaliła.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez AdiK__ » 13 cze 2012, o 15:36

Dokładnie tak jak adams, napisał to naprawdę rzadko się zdarza ta kontrolka dlatego mnie zaciekawił ten temat i pomyślałem hmm dlaczego u mnie tego nie ma :D
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Zico63 » 13 cze 2012, o 16:20

Bo to liczniki od Seata, już wcześniej pewnie zamienione - by miały lżej (kilometrów ;-) ). Lub wersje USA/Mexico...
O kontrolkach:
http://www.golf3.pl/topics4/kontrolka-r ... ka+rezerwy
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez pablos » 13 cze 2012, o 16:32

bo tak naprawde ja mam seat cordobe a to prawie jak golf3 ale jednak ma małe róznice :D i jak najabrdziej chodzi o swiatła krótkie ;d
pablos
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9 sty 2012, o 01:18
Lokalizacja: Chełm

Oświetlenie podsufitki

Postprzez kamil1991 » 25 cze 2012, o 21:39

Witam.
Posiadam autko golfa 3 1.9GTD wersje color concept z 96r i chciałbym wymienić żarówkę w podsufitce na taką samą lecz niebieską gdyż taką mam skóre w środku ale nie wiem jaki to model żarówki bo mam zamazane:/ oraz mam pytanie dlaczego na tapicerce nie świeci mi podświetlenie tego pokretła od świateł mijania?? prosze o pomoc z góry dzięki!
kamil1991
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 21:36
Lokalizacja: Pietrzykowice

Postprzez swatu » 26 cze 2012, o 09:13

kamil1991 napisał(a):nie wiem jaki to model żarówki
żarówka podsufitki to inaczej zarówka rurkowa,wystarczy ze w sklepie podasz długosc żarówki.
http://allegro.pl/zarowka-led-rurkowa-c ... 31217.html
kamil1991 napisał(a):dlaczego na tapicerce nie świeci mi podświetlenie tego pokretła od świateł mijania??
pewnie spaliły ci sie diody.Wymiana bardzo ciezka,sa gotowce na allegro.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Oświetlenie wewnętrzne

Postprzez Rav82 » 3 lip 2012, o 06:37

Witam, zbliża się urlop i zamierzam naprawić owe oświetlenie. Otóż lampka w podsufitce działa jak sam ją zapalę, a gdy otworzę drzwi to nie działa. Czytałem na ten temat sporo, tylko ja bym chciał się dowiedzieć skąd idzie do tego zasilanie. A druga sprawa to na jakiej zasadzie działa lampka w bagażniku? Bo u mnie nie świeci. Skąd płynie zasilanie i na jakiej zasadzie się powinna zapalić przy otwieraniu klapy? Proszę o poradę
Avatar użytkownika
Rav82
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 00:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oświetlenie wewnętrzne

Postprzez killah » 3 lip 2012, o 10:26

Rav82 napisał(a):Witam, zbliża się urlop i zamierzam naprawić owe oświetlenie. Otóż lampka w podsufitce działa jak sam ją zapalę, a gdy otworzę drzwi to nie działa. Czytałem na ten temat sporo, tylko ja bym chciał się dowiedzieć skąd idzie do tego zasilanie. A druga sprawa to na jakiej zasadzie działa lampka w bagażniku? Bo u mnie nie świeci. Skąd płynie zasilanie i na jakiej zasadzie się powinna zapalić przy otwieraniu klapy? Proszę o poradę


ad 2. zamek w klapie. Tam jest jakiś przełącznik czy cuś co po otwarciu zamka zapala lampkę. Możesz to sprawdzić zamykając na sucho palcem zamek.

ad 1. Muszę sprawdzić.
killah
 

Postprzez PiJey88 » 3 lip 2012, o 12:50

lampka w bagażniku ma stały plus a sterowana jest masą z zamka w klapie
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rav82 » 3 lip 2012, o 17:28

W porządku, będę grzebał. Muszę sprawdzić, czy ten ''+'' dochodzi do lampki, jeśli tak to się szybko z tym uporam. Jeszcze tylko muszę zebrać informacji na temat oświetlenia wnętrza. W weekend jadę z koksem :mrgreen:

[ Dodano: 2012-07-04, 19:15 ]
Lampka bagażnika zrobiona. Wtyczka przy samym zamku miała zaśniedziałe styki. Pozostaje jeszcze podsufitka.
Avatar użytkownika
Rav82
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 00:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości