podświetlene wewnątrz auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez swatu » 29 mar 2012, o 19:48

michu0494 napisał(a):a czy czasem to pokrętło u ciebie nie powinno być też podświetlone?
tak powinno , iwłąsnie tylko ta jedna diode musisz tam przylutowac ,ja jej nie lutowałem bo nie chciałem by było to podswietlone.Mam tylko tzw. pajaka.
Obrazek
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Tylna lampka w kombi

Postprzez klod1970 » 31 mar 2012, o 16:39

Witam
Niestety nie udało mi się znaleźć na forum opisu mojego problemu, a mianowicie nie działa tylna wewnętrzna lampka w kombi , jest napięcie ale bark jest masy , może któryś z forumowiczów wie gdzie mogę szukać uszkodzenia.
Pozdrawiam
klod1970
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 19:32
Lokalizacja: Opole

Postprzez michaal » 31 mar 2012, o 19:23

Prawdopodobnie poszła ci krańcówka lub kabel jest gdzieś przerwany. Poszukaj krańcówki w zamku klapy. Jak krańcówka będzie sprawna pozostaje tylko do przejrzenia przelotka, będziesz musiał sprawdzić w jakim stanie są tam przewody, lub pociągnąć nowy od krańcówki do lampki i będzie najszybciej
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

podswietlenie nawiewu

Postprzez golfstorm » 18 kwi 2012, o 19:35

witam mam mały problem z podswietleniem pokreteł nawiewu była przepalona zarówka wiec ja wymieniłem i niby swieci tylko to wszystko jest jakos słabo podswietlone zwłaszca numeracja nawiewu i te pokretło gdzie wybiera sie kierunek nawiewu pomozecie
golfstorm
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 kwi 2012, o 10:28
Lokalizacja: w-ek

Postprzez bialy 97 » 18 kwi 2012, o 19:46

Może włożyłeś słabsza żarówkę Ogólnie podświetlenie sterowania nawiewem w trójce jest dość słabe i bez przeróbek ciężko osiągnąć zadowalający efekt.
Avatar użytkownika
bialy 97
Gaduła
 
Posty: 664
Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 16:13
Lokalizacja: WND-Adamówek.

Re: podswietlenie nawiewu

Postprzez variant yacht » 18 kwi 2012, o 19:50

golfstorm napisał(a):witam mam mały problem z podswietleniem pokreteł nawiewu była przepalona zarówka wiec ja wymieniłem i niby swieci tylko to wszystko jest jakos słabo podswietlone zwłaszca numeracja nawiewu i te pokretło gdzie wybiera sie kierunek nawiewu pomozecie
tylko indiglo cos wyraznie ci zmieni, niestety patent ze swiatlowodowym pajakiem na zarowce byl do przyjecia kilkanascie lat temu....obecnie to razi
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez Opik » 18 kwi 2012, o 20:51

Jeden kolega z forum robi przegenialne zestawy do podświetlenia m.in. panelu nawiewu, nie kosztuje to dużo a montaż jest banalny. A efekt milion razy lepszy od tego co jest w serii :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez variant yacht » 18 kwi 2012, o 21:05

Opik napisał(a):Jeden kolega z forum robi przegenialne zestawy do podświetlenia m.in. panelu nawiewu, nie kosztuje to dużo a montaż jest banalny. A efekt milion razy lepszy od tego co jest w serii :)
zakladalem ten genialny zestaw na ledach, cieniowanie i niedoswietlenie takie same jak przy zarowce, mozesz sobie kolorki wybrac i to jedyna zaleta jak chcesz miec na "bogato"...owszem , dobry jest zestaw do wlacznika swiatel
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez prezesik » 18 kwi 2012, o 21:14

Polecam dokładnie umyć w wodzie z płynem do naczyń całego "pajączka", białą i zieloną oprawkę żarówki oraz światłowody w obudowie ( można je wyjąć ) - wszystko będzie pięknie i równo świeciło.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez variant yacht » 18 kwi 2012, o 22:12

prezesik25 napisał(a):Polecam dokładnie umyć w wodzie z płynem do naczyń całego "pajączka", białą i zieloną oprawkę żarówki oraz światłowody w obudowie ( można je wyjąć ) - wszystko będzie pięknie i równo świeciło.
u siebie zaczalem od mycia i wymiany spalonej zarowki, nie swiecilo pieknie i równo :-( , to jest specyfika konstrukcyjna, swiatlowody nie przekazuja poprostu odpowiedniej ilosci swiatla pozatym swieca nierowno z powodu niejednorodnej struktury ,są w wielu miejscach zmętniale...tak wiec swiecic bedzie lepiej w porownaniu z nieswieceniem wogole ale zeby to bylo dobrze ....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez golfstorm » 19 kwi 2012, o 12:20

dzieki chłopaki za porady cos postaram sie zrobic moze za pocztek to wszystko umyje bo mój golfik zanim go kupiłem to biedak rok stał w garazu nie jezdzony jak to nie pomoze to narazie sie przyzwyczaje bo juz troszke włozyłem i kaski na razie brak pozdrawiam :ok:
golfstorm
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 kwi 2012, o 10:28
Lokalizacja: w-ek

Podświetlenie zegarów

Postprzez Abominus » 19 kwi 2012, o 22:21

Witajcie!

Mam mały problem, ale bardzo drażniący. Otóż dałem auto do kumpla mechanika co by wyeliminował parę mechanicznych usterek typu auto po przekręceniu kluczyka odpala i od razu gaśnie. Ale nie w tym rzecz. Chłopak podpiął Golfa pod kompa wykazało mu coś tam z napięciem, ok zrobił to, czyścił jakieś tam kabelki. Wszystko git. Auto odpala ale... ale wsiadam wieczorem i jadę, jadę i.... coś mi za ciemno przy zegarach. Nie działa podświetlenie zegarów, czasu i przejechanych kilometrów. Tzn. wszystkie liczniki działają tylko nie są podświetlone. Czy możliwe, że kumpel mógł niechcący coś uszkodzić, czy może coś trzasło od podpięcia pod kompa? Da się to jakoś rozebrać i sprawdzić?
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - Czytaj nasze artykuły https://ribet.pl/rozmnazanie-traw-ozdobnych-przez-pozniejsza-kiedy-i-jak-dzielic-trawy/%



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości