Licznik, kontrolki, wskaźniki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez michael.golf » 27 lip 2012, o 13:29

witam,
mogę dołożyc 4 pytania od siebie.
mam u siebie w liczniku pasek z dodatkowymi kontrolkami i do podłączenia
wszystkich kontrolek brakują i mi tylko dwie:zużycia klocków hamulcowych i ABS.
kontrolki ABSu nie podłącze bo nie będe zakładał ABSu
ale czy idzie podłączyc kontrolke zużycia klocków hamulcowych ??
wydaje mi się to proste do kontrolki/diody daję +12v a masę podpinam do każdego z klocków.

1.słabo się znam na elektryce więc jeżeli to tak nie działa to proszę mi napisac ??
2.czy od kontrolki/diody muszę ciągnąc 4 masy do każdego koła ??
3.czy na pewno zaznaczona na zdjęciu kontrolka jest od zużycia klocków hamulcowych ??
4.narysowałem schemat czy podług niego było by dobrze podłączone ??
dzięki za pomoc.


Obrazek Obrazek
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

 

Postprzez Gofer » 27 lip 2012, o 17:16

pablomed napisał(a):A co do wskazań temperatury i paliwa to już tak po prostu jest, jedne liczniki pokazują mniej inne więcej, i tym można się nie przejmować.


Ja sie nieprzejąłem nawet kontrolką oleju kiedy mi zaczęła piszczeć o 2:00 w nocy pośrodku lasu 30 km od najbliższych zabudowań .
To znaczy przejąłem się , zatrzymałem , macha w góre ale kiedy z zarośli zobaczyłem dwie pary jarzących się ślepiów to nawet maski do końca nie domknąłem i rura :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Leemonmk3 » 27 lip 2012, o 22:50

Dołączam się do pytania :-) ,a przy okazji mam kolejne, od dłuższego czasu ciekawi mnie dlaczego panel vdo ma 2x ABS??
Avatar użytkownika
Leemonmk3
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 paź 2011, o 19:28
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez PiJey88 » 28 lip 2012, o 13:10

ja mam u siebie licznik z kontrolką, + wiązkę z wtyczkami (wtyczki dochodzą tylko do kielichów, dalej potrzeba jakichś przedłużaczy których nie mam), nie mam też klocków z czujnikami (są chyba z 80 zł droższe więc dobie odpuściłem ten bajer, wg mnie zbędna sprawa, szkoda czasu na to

tyle że u mnie się to świeci non stop, więc wyjąłem żarówkę z licznika i z głowy
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Bradley » 28 lip 2012, o 13:23

Mnie sie swiecila kontrolka recznego jak przelozylem licznik z Ibizy. Zmasowanie przewodu od klockow i voila, nie swieci :)
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez Leemonmk3 » 28 lip 2012, o 18:35

Jak ktoś ma schemacik i foto wiązki do tego bajeru to chętnie obejrzę i może się pobawie, niby nic potrzebnego ,a może cieszyć :lol:
Avatar użytkownika
Leemonmk3
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 paź 2011, o 19:28
Lokalizacja: Jarocin

Kontrolka oleju miga i piszczy powyżej 2000 obrotów.

Postprzez pepi » 5 sie 2012, o 16:52

Witam, Koleżanki i koledzy mam kolejny problem z moja niemiecka myślą techniczna. Mianowicie, dziś sobie kulturalnie wsiadam do golfika odpalam bez problemu i nagle po jakiś 0.5 km przy obrotach ponad 2000 zaczyna sobie bardzo niekulturalnie mrygać i piszczeć kontrolka od oleju, wiec szybko się zatrzymałem, maska w górę, poziom oleju jest wszystko ok, zero wycieków. Wiec w skrócie powyżej 2000 obrotów włącza sie kontrolka oleju i piszczy.
Dodam. Olej zmieniłem 2tyg temu. przejechałem nie całe 1000km. Zalałem mineralny Valvoline olej (filtr oleju filtron także nowy), zmieniając olej przy silniku po prawej stronie na górze jest jakiś chyba czujnik i był on nie podłączony, wiec tak trochę lipnie ale go podłączyłem ale nic to nie zmieniło na pierwszy rzut oka. Dodam także ze patrząc na bagnet stwierdzam, ze olej jest zajebiście rzadki. Nie rozumiem czemu on taki rzadki. Dodam także, że mam cały czas problem z chłodzeniem silnika tzn. wentylator się nie włącza. (ale to inny temat)

Mój golfina to golf 3 2.0 Gti 115km. rok 1994.

Bardzo dziękuje za ewentualna pomoc i przeczytanie mojego posta.
pepi
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 6 lip 2012, o 07:18
Lokalizacja: Minsk Mazowiecki

Postprzez michaal » 5 sie 2012, o 20:32

Trochę już postów było na ten temat. Po pierwsze zmierz ciśnienie oleju. Jak będziesz miał pewność że dobre to do wymiany czujniki.
Zalecam sprawdzić ciśnienie aby mieć pewność, że pompa jest sprawna.
Każda stacja kontroli pojazdów ma takie coś, część warsztatów również.
Poszukaj na forum jest więcej tematów na ten temat. Może bardziej pokażą ci rozwiązanie problemu.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez jasiu0997 » 6 sie 2012, o 17:22

i jak w sumie z tym licznikiem??
niechce od golfa 4, jak rozpoznac czy licznik ma mfa i czy sa rozne liczniki z 1 czy z 2 kostami.
macie moze jakies foty na golfie?? :) prosilbym o jakies szybkie info bo mam mozliwosc do konca tego tygodnia miec taki licznik za groszki ale niewiem czy da rade wsyztsko ogarnac na cacy zeby nie bylo przeklamań
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez pepi » 6 sie 2012, o 23:07

Witam, problem zażegnany ciśnienie w normie szwankował styk na jednym z czujników. Można zamknąć
pepi
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 6 lip 2012, o 07:18
Lokalizacja: Minsk Mazowiecki

czerwono kontrolka (wykrzyknik w nawiasach)

Postprzez artur23 » 10 sie 2012, o 10:36

Potraebuje pomocy.
Niedawno wszedłem w posiadanie golfa 4 1.4benz rocznik 1998
Od około tygodnia pali sie czerwona kontrolk (wykrzyknik w nawiasach)
jaki problem może sygnalizować.
Układ hamulcowy nowy nowe tarcze klocki zaciski to wiec to mi odpada co to jeszcze może być Koledzy może spotkaliście sie z tym ?
artur23
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:38
Lokalizacja: malmo

Re: czerwono kontrolka (wykrzyknik w nawiasach)

Postprzez killah » 10 sie 2012, o 10:54

artur23 napisał(a):Potraebuje pomocy.
Niedawno wszedłem w posiadanie golfa 4 1.4benz rocznik 1998
Od około tygodnia pali sie czerwona kontrolk (wykrzyknik w nawiasach)
jaki problem może sygnalizować.
Układ hamulcowy nowy nowe tarcze klocki zaciski to wiec to mi odpada co to jeszcze może być Koledzy może spotkaliście sie z tym ?


to jest kontrolka od zaciągniętego hamulca ręcznego. z tego co pamiętam lub mi się wydaje to czujnik od tego jest gdzieś koło lewarka bo gdzie indziej miałby być ;d
killah
 

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości