Licznik, kontrolki, wskaźniki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Ardius » 11 sie 2012, o 18:22

pietrasiak2 napisał(a):Wiesz co sprawdź czy ty nie masz czujników zużycia klocków hamulcowych . W passatach były one podpięte właśnie do tej kontrolki . Wiem bo mój szef tak miał abs co innego się świeciło , a klocki , ręczny i poziom płynu był właśnie w tej kontrolce . Zobacz :-) :-) :-)

[ Dodano: 2012-08-11, 16:15 ]
Żle ABS i jego " gotowość lub Awaria" była przy włączniku świateł z lewej od kiery.


Tak napisałem, że jest tam kontrolka od ABS-u. (obok włącznika świateł)
Wracając do tematu - czy właśnie ta kontrolka z wykrzyknikiem nie będzie się włączać właśnie wtedy, gdy jest jakaś awaria w układzie hamulcowym/ABS, np. awaria typu "Zużycie klocków hamulcowych" lub "Awaria czujnika prędkości" na którymś kole?
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

 

Postprzez pietrasiak2 » 11 sie 2012, o 18:35

Tak napisałem, że jest tam kontrolka od ABS-u. (obok włącznika świateł)
Wracając do tematu - czy właśnie ta kontrolka z wykrzyknikiem nie będzie się włączać właśnie wtedy, gdy jest jakaś awaria w układzie hamulcowym/ABS, np. awaria typu "Zużycie klocków hamulcowych" lub "Awaria czujnika prędkości" na którymś kole?

Wiem , że jak z ABS - em był problem (awaria) to kontrolka od niego migała , teraz nie pamiętam bo to był w 1997 roku ,świeciła się też kontrolka " od Ręcznego " . Później nie zwracałem na to uwagi i w swoich autach i w szefa .
Ja miałem 2 auta z takim zabezpieczeniem , a on nówki prowadzał na serwis
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez PrzemkoXVI » 11 sie 2012, o 18:57

W lutym miałem ten sam problem. Zachciało mi się pojeździć na ręcznym bokiem po śniegu i w trasie ni z tego ni z owego zapaliła mi się kontrolka (!). Kilka razy podciągnąłem do samego końca hamulec i opuściłem z lekkim uderzeniem o panel i jakoś poskutkowało. Może to pomoże ;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Re: czerwono kontrolka (wykrzyknik w nawiasach)

Postprzez pietrasiak2 » 11 sie 2012, o 19:18

artur23 napisał(a):Potraebuje pomocy.
Niedawno wszedłem w posiadanie golfa 4 1.4benz rocznik 1998
Od około tygodnia pali sie czerwona kontrolk (wykrzyknik w nawiasach)
jaki problem może sygnalizować.
Układ hamulcowy nowy nowe tarcze klocki zaciski to wiec to mi odpada co to jeszcze może być Koledzy może spotkaliście sie z tym ?

Drodzy.. autor nie opisał jak sprawdzał włączniki "napisał " że jest ok . Pracują one czy nie?
Sprawdzał kontrolką czy pływak w zbiorniczku odcina obwód , i czy swecz od ręcznęgo załącza się czy nie. NIE . SĄ OK? Łatwo to sprawdzić i napisać jak się to robiło . Tak to możemy szukać igły w stogu siana . NIE PRAWDA????????????? :-) :-) :-) :-) :-)
I JAK TU POMUÓC??????? :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Licznik nie działa

Postprzez MirekMk3 » 13 sie 2012, o 17:06

Witam! Mam licznik bez obrotomierza a Problem jest taki ze nagle przestały mi świecić kontrolki przy odpalaniu i nie pokazuje mi prędkości, ale podświetlenie zegarów jak i kontrolki od migaczy i świateł oraz Zegarek (zamiast obrotomierza) działają, sprawdzałem bezpieczniki i nie wiem o co chodzi :(
Avatar użytkownika
MirekMk3
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 13:08
Lokalizacja: Poznań

Postprzez michaal » 14 sie 2012, o 11:28

Problem zaczął się nagle czy stopniowo. Co do kontrolek to mogły się spalić żarówki. Należałoby wyjąć licznik i zobaczyć. Gorzej z licznikiem prędkości. Należałoby sprawdzić czy inny licznik będzie pokazywał prędkość. Jak nie to wina w impulsatorze przy skrzyni. Jeśli drugi licznik będzie pokazywał prędkość to w twoim liczniku coś popsute. Jak będziesz szukał nowego licznika to szukaj o takiej samej liczbie WGSZ, bo będziesz miał przekłamania prędkości lub problemy z piszczeniem kontrolki oleju. Przy okazji jak byś musiał zmieniać możesz założyć licznik z obrotomierzem bo instalacja pod to jest podciągnięta.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez MirekMk3 » 14 sie 2012, o 16:43

Ok Dzieki, jutro zabieram sie za sprawdzanie i mam nadzieje ze to tylko wymiana licznika
Avatar użytkownika
MirekMk3
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 13:08
Lokalizacja: Poznań

Postprzez przybor » 22 sie 2012, o 11:07

Panowie u mnie ta kontrolka się świeci i jest to na 100% od ABS. Jestem o tym przekonany ponieważ czasami kontrolka się nie zaświeci i działa ABS lecz gdy tylko przyhamuje kontrolka automatycznie się zaświeca i przy następnym hamowaniu ABS nie działa. Po podłączeniu do komputera jednak nie wyskakuje błąd któregoś czujnika. Ma ktoś jakiś pomysł na to ??
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Czy jest możliwość dołożenia obrotomierza do AAZ ?

Postprzez korek922 » 22 sie 2012, o 23:25

Tak jak w temacie . Golf 92r 1.9 td aaz.
Korek
korek922
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lip 2008, o 11:59
Lokalizacja: jasło

Postprzez pablomed » 23 sie 2012, o 12:18

Musisz tylko kupić odpowiedni licznik i poprowadzić kabel od wtyczki alternatora z wolnego pinu we wtyczce dwupinowej) do licznika - ale ten kabel prawdopodobnie już w twoim dieslu jest - czerwony cienki. Bliżej ci nie napisze co to znaczy odpowiedni licznik ale te informacje znajdziesz na każdym forum, musi być w każdym razie do starszych diesli MK3 i najlepiej że miał ten sam wskaźnik WGSZ
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tberent » 24 sie 2012, o 21:37

masz abs to ta kontrolka razem z abs swieci
odepnij czujnik plynu ,zgaśnie? jak tak to czujnik, zrób zworę we wtyczce to zaświeci
jak nie to czujnik ręcznego a właściwie włącznik, odepnij kabel jeden i sprawdź
jak nie to diagnostyka abs
tberent
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 sie 2009, o 20:59
Lokalizacja: EL/ELW

Obrotomierz

Postprzez Gulf III » 25 sie 2012, o 17:09

Nie wiem czy nazwać to problemem, ale chyba coś jest nie tak.

Otóż po zmianie licznika, notabene przypisany do tej samej wersji silnikowej, którą mam (1.8) chyba coś nie tak jest z obrotami. Otóż w poprzednim liczniku, mając wrzucony trzeci bieg obrotomierz szedł szybciej niż prędkościomierz - okej. Czwarty bieg - prędkościomierz i obrotomierz szły w jednej linii. I piąty bieg - obrotomierz szedł "niżej" prędkościomierza. I wydaje mi się, że tak powinno być. Teraz po zmianie licznika, mam tak, że dopiero na piątym biegu wskazówka prędkosciomierza i obrotomierza idzie równo w jednej linii. Czy nadal to jest okej?
Avatar użytkownika
Gulf III
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 18:42
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości