elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez pablomed » 14 lis 2012, o 22:51

Zico63, już o to kolegę wyżej pytałem nie przyznaje się do paska na brązowym :)
melcu, szyby żeby działać z przycisków zawsze muszą dostawać plus na styk 7 modułów kabel czarno żółty, a w drzwiach kierowcy na 7 i również dostają na styk 13. Szukaj więc miernikiem czy na tym kablu nie ma cały czas plusa w stykach gniazd w słupkach, tyl e że gdyby zachowana była oryginalność innstalacji to plus tym kablem popłynąłby wstecznie do wielu innych urządzeń i byś to stwierdził. Więc jak na chwilę obecną mam jedno podejrzenie - kable zostały niechcący pozamieniane lub woda z szybra narobiła dziadowstwa w skrzynce i wtykach za nią- nie mam pojęcia w jaki sposób - na razie kieruj się kolorem kabelka (czarno żółty) który ma mieć plus tylko po zapłonie. Możesz na próbę wyjąć bezpiecznik nr 14 który zabezpiecza ten kabelek, wydedukujesz w ten sposób mniej więcej czy zwara jest w samej skrzynce czy w kablach do szyb już po wyjściu z niej.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

 

Postprzez Gofer » 15 lis 2012, o 00:28

melcu napisał(a):musialem pchac lapy w okolice odplywu od szybra gdziejest duzo elektryki


My tu sobie jeszcze pogdybamy a kolega jutro raniutko weźmie klęcznik , latareczkę i posprawdza w przednim prawym słupku od wewnątrz czy przypadkiem nie wypiął jakiej kostki z gniazda lub niewyrwał przewodu .


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/518 ... a3c05.html
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez magnat64 » 15 lis 2012, o 00:39

Siemanko! mam taki problem i byłbym wdzieczny jak byscie mogli mi powiedziec, opisac ile roboty jest przy instalowaniu el. szyb z przodu :> myslalem nad przełozeniem całych boczków aby uniknac robienia dziur.. pomóżcie :-)
I  MY VW
magnat64
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: Katowice

Postprzez pablomed » 15 lis 2012, o 15:46

magnat64, temat jest opisany wielokrotnie na tym forum i na http://forum.vwgolf.pl/index.php naprawde niema sensu opisywac wszystkiego ponownie wystarczy jak poszukasz szybko znajdziesz. A co do dziur w boczkach to chyba jakieś nieporozumienie. Przeciez musisz zatkac dzurę po korbce w obecnych boczkach a nie robić je. Włączniki sa w rączkach które pasują zamiennie i nie musisz żadnych dziur pod nie robić.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez magnat64 » 15 lis 2012, o 22:00

chodziło mi o dziury na przyciski, dlatego wspominałem o przekładaniu całosci boków :) tak czy tak, dzięki :)
I  MY VW
magnat64
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 22:00
Lokalizacja: Katowice

Problem podgrzewanie tylnej szyby

Postprzez vinni_pl » 27 lis 2012, o 21:24

Witam Wszystkich ;) tu znów Vinni i jego kolejny problem ;d
a więc nie działa mi podgrzewanie szyby tylnej,
wydaje mi się że to wina przycisku który nie klika w żaden sposób, po ściągnięciu plastiku , zielona żarówka która zapala się gdy włączam światła działa
poniżej zauważyłem biała która wgl się nie świeci, próbowałem wciskać przycisk, i nie ma żadnej zmiany, wie ktoś może co może być problemem ? :)

z góry dzięki za pomoc :) :wstyd:
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez paxstor » 27 lis 2012, o 22:34

vinni_pl, najlepszym sposobem była by podmianka przełącznika i sprawdzenie :-)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez vinni_pl » 28 lis 2012, o 07:51

paxstor napisał(a):vinni_pl, najlepszym sposobem była by podmianka przełącznika i sprawdzenie :-)


no ok podmianka tylko podrzuci mi ktoś instrukcje jak rozebrać całość ? :P
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 08:25

podwaz srubokrętem delikatnie i przycisk Ci sam wyjdzie :)
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez Reset » 28 lis 2012, o 08:29

Poważasz czymś płaskim przycisk od podgrzewania szyby i on wychodzi. Odpinasz kostkę z tyłu przycisku. Następnie wciskasz coś płaskiego między obudowę przełącznika a środek jego. Zauważysz tam są takie zaczepy. Gdy podważysz tą obudowe to ciągniesz i masz środek przycisku. :super:
Avatar użytkownika
Reset
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 17:25
Lokalizacja: D.G.

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 08:37

no a w przycisku raczej za duzo nie zdziałąśz to sprawdz na krótko czy bedzie grzac szyba wszda kabelek w dwa piny w kostce, tylko znajdz któe odpowiadają za to
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez BartheZz_3 » 28 lis 2012, o 08:59

Reset napisał(a):Odpinasz kostkę z tyłu przycisku. Następnie wciskasz coś płaskiego między obudowę przełącznika a środek jego. Zauważysz tam są takie zaczepy. Gdy podważysz tą obudowe to ciągniesz i masz środek przycisku. :super:

Szybciej mozna to zrobic, sciagasz plastiki sasiednie z panelu i palcami wysuwasz caly wlacznik...
A rozebrac idzie calego rekami :P tylko z wyczuciem!!
skoro nie odbija przycisk to moze tam w srodku sie cos spsulo, tam sa sprezynki, jakies plastiki. A ogolnie to sa trzy typy tych wlacznikow jesli chodzi o wewnetrzna budowe, mozna to zrobic jesli ma sie rozlozony przycisk na czesci :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości