elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez marekszmarek » 25 paź 2012, o 08:21

dziękuję za wskazówki, to forum to na prawdę super sprawa, pozdro

[ Dodano: 2012-10-29, 09:29 ]
witam, dziękuję Wszystkim za rady w sprawie montażu mat grzewczych do lusterek, zrobiłem, wszystko działa, super, jeżeli ktoś by potrzebował rady w tym temacie służę chętnie pomocą, pozdrawiam
marekszmarek
marekszmarek
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 05:41
Lokalizacja: Bytom

 

Szyby żyją własnym życiem

Postprzez Digifant » 30 paź 2012, o 13:59

W moim Golfie pojawił się problem z szybami. Samochód jest wyposażony w 4 szyby sterowane elektrycznie. Na samym początku problem dotyczył tylko szyb tylnych. Zawsze działała tylko jedna strona, lewa albo prawa, i tak na zmianę. Potem zaczął się problem z szybą przednią od strony kierowcy. Czasem otwiera się sama, nawet jeśli zapłon jest wyłączony, a potem nie można jej podnieść, ani opuścić jeszcze niżej. Myślałem początkowo, że może problem dotyczy przełącznika, ale wygląda na to że jest on dobry, bo po pewnym czasie wszystko wraca do normy i można bez przeszkód podnosić i opuszczać szybę. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ?
Rafał Ł.
Digifant
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Szyby żyją własnym życiem

Postprzez marcinkazimierz » 30 paź 2012, o 14:31

Digifant napisał(a):W moim Golfie pojawił się problem z szybami. Samochód jest wyposażony w 4 szyby sterowane elektrycznie. Na samym początku problem dotyczył tylko szyb tylnych. Zawsze działała tylko jedna strona, lewa albo prawa, i tak na zmianę. Potem zaczął się problem z szybą przednią od strony kierowcy. Czasem otwiera się sama, nawet jeśli zapłon jest wyłączony, a potem nie można jej podnieść, ani opuścić jeszcze niżej. Myślałem początkowo, że może problem dotyczy przełącznika, ale wygląda na to że jest on dobry, bo po pewnym czasie wszystko wraca do normy i można bez przeszkód podnosić i opuszczać szybę. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ?
jezeli szyba sama sie opuszcza i pozniej jak probujesz zamknac wraca do tego samego polozenia to trzeba ja zaprogramowac- czyli zamknac delikatnie recznie i odlaczyc kleme
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez pablomed » 30 paź 2012, o 23:40

Digifant, wpierw kable do przejrzenia w wiązkach do drzwi, tam gdzie się wyginają podczas otwierania drzwi.
co do szyby kierowcy problem może dotyczyć włącznika ale nie szyb tylko centralnego zamka, tego który działa jak przekręcasz kluczykiem w drzwiach, może blokować się np bębenek w klamce i wówczas tak się dzieje, chociaż wówczas coś powinieneś zauważyć po nieprawidłowym działaniu zamka centralnego, ew. niestety moduł zepsuty ale to rzadziej. Co do tylnych niewykluczona awaria włącznika blokady tylnych szyb w konsoli centralnej, próbuj tam docisnąć mu wtyczkę, kilka razy włączyć i wyłączyć blokadę tylnych szyb może po tym się zorientujesz.
Kwestia programowania jak kolega wyżej sugeruje - w tym wypadku raczej odpada .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Elektryczne szyby nie działają

Postprzez piootrek89 » 5 lis 2012, o 21:43

Mam 4 elektryczne szyby, wszystko działało do dziś jeszcze rano było ok a tu nagle dziś wieczorem odpalam auto chce opuścić szybę i nic sprawdziłem resztę też nic, żadna szyba nie działa, podświetlanie przełączników, lusterka i centralny działają. Co jest grane że tak nagle wszystko siadło.
piootrek89
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 18:31
Lokalizacja: KMY

Postprzez Zico63 » 5 lis 2012, o 23:48

Bezpiecznik główny szyb, dopięty NA skrzynce bezpieczników, 30A; nie z tych 22 w szeregu.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

elektryczne szyby i lusterka

Postprzez manus2008 » 9 lis 2012, o 19:13

witam


mam problem tego rodzaju iz ;

zamontowalem elektryczne szyby lusterka i centaralny zamek ori VW

po probach centralny dziala super
ale
strona kierowcy nie dziala szyba wgl ino z guzika dziala gora pasazera a na dol juz nie ;/


a z str pasazera dziala szyba dol i gora fajnie

a lusterko znow nie ;/ co moze byc przyczyna ??
Ostatnio edytowano 7 lut 2013, o 17:48 przez manus2008, łącznie edytowano 1 raz
manus2008
Badacz tematu
 
Posty: 400
Dołączył(a): 9 lut 2011, o 21:46
Lokalizacja: SPI :D

Postprzez BartheZz_3 » 10 lis 2012, o 09:21

a lusterko znow nie ;/ co moze byc przyczyna ??

Co do lusterek ;-)
Masz ori szkla czy kupowales nowe ??
Ja zakladalem nowe przy ktorych nie wystawaly blaszki tak jak w ori bo poprostu nie bylo ich :-P a one dzialaja chyba jako masa i jesli nic nie dotyka obudowy to lusterka nie dzialaja...
Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem :-P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

podlaczenie elektrycznych szyb

Postprzez melcu » 10 lis 2012, o 18:07

Witam wszystkich ;-) Otóż mam taki problem. Przeczyszczałem odpływy od szyberdachu w moim golfie i musialem tam łapą pokombinowac w okolicy kabli co w drzwi wchodzą. Po sprawdzeniu czy nic nie odłączyłem okazalo sie ze odłączyłem - pojedynczy, brązowy kabelek od masy. Zobaczylem ze wtedy nie działają elektryczne szyby. Wiec zobaczylem na tym takim brązowym kółeczku plastikowym miejsce na wpięcie masy więc tak też zrobiem. Szyby zaczeły działać więc bylem juz uradowany aż tu nagle wyciągam kluczyk i ku mojemu zdziwieniu przyciski od szyb dalej się świecą a szyby działają nawet bez kluczyka w stacyjce. Gdzie ta masa ma isc, zeby szyby zaczynały dzialac dopiero na zapłonie? A moze to jest cos innego? Jeżeli miałbys ochote mi pomóc byłbym zajebiscie wdzieczny . POZDRO !
Ostatnio edytowano 11 lis 2012, o 10:34 przez melcu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gofer » 11 lis 2012, o 07:56

melcu napisał(a):Wiec zobaczylem na tym takim brązowym kółeczku plastikowym miejsce na wpięcie masy


Wpiąłeś w coś takiego ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b75 ... 5fcc2.html
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Gofer » 11 lis 2012, o 08:12

BartheZz_3 napisał(a):Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem


Wytłumaczyłeś tak samo dokładnie jak kolega swój problem :lol:
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez pietrasiak2 » 11 lis 2012, o 08:54

A jak wyłączysz zapłon przypadkiem nawiewy też bez kluczyka ci nie działają sprawdź? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości