elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez BartheZz_3 » 11 lis 2012, o 12:05

Wytłumaczyłeś tak samo dokładnie jak kolega swój problem :lol:

Jak sie nie zna terminów to trza sie starac :lol:
To inaczej...
Przy ori lustrach wystaja takie laszki ktore najwyrazniej pelnia funkcje masy, jesli nie ma tych blaszek to nie ma masy i trzeba kombinowac :-P teraz chyba lepiej co??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez manus2008 » 11 lis 2012, o 14:43

juz mam wszystko poskladane dzieki koledzy

Do zamkniecia !
manus2008
Badacz tematu
 
Posty: 400
Dołączył(a): 9 lut 2011, o 21:46
Lokalizacja: SPI :D

Postprzez melcu » 12 lis 2012, o 13:29

Nawiewy nie działają bez kluczyka pietrasiak2, a mase wpiąłem dokładnie w takie cos jak pokazał Gofer - zrobilem cos nie tak? Niestety z elektryki to jestem ciemny :oops:
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez pablomed » 13 lis 2012, o 14:10

a mógłbyś dac foto dskąd ten kabelek wychodzi? Z gniazda w słupku? I czy napewno jest brązowy czy brazowy z jakimś paskiem? I czy to oryginalne instalacja czy mozliwe jest że jakas dokładana i koory kabli się różnią od fabrycznych?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez melcu » 13 lis 2012, o 19:09

oryginał , kabel jest brązowy i jest to normalna masa - gdy podłącze ją do karoserii to również szyby działają. Pytanie tylko gdzie ją podłączyć, żeby była odcinana wraz z zapłonem ;-)
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gofer » 14 lis 2012, o 00:06

melcu napisał(a):Pytanie tylko gdzie ją podłączyć, żeby była odcinana wraz z zapłonem


Nie ma takiej opcji . Ten wtyk musi iść w rozetę .

Piszesz że świecą się przyciski .
Jak wyłączysz światła też się świecą ?

Szyby działają po wyjęciu kluczyka .
Jak długo działają ?
Po otwarciu i zamknięciu drzwi też ?
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez pietrasiak2 » 14 lis 2012, o 07:17

Podświetlenie przycisków działa w momencie włożenia i przekręceniu kluczyka :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pablomed » 14 lis 2012, o 09:28

melcu, jeśli faktycznie jest tak jak piszesz czyli teraz przyciski się podświetlają bez kluczyka to może być tak: szyby zawsze działają chwilę po wyłączeniu zapłonu, albo po otwarciu dzrwi to może być norma więc potestuj dokładnie jak to jest. Ale podświetlenie jeśli świeci tylko we włącznikach drzwi (przednich) a w innych nie to już chyba całkiem co innego, wygląda na zwarcie kabelka od podświetlenia do stałego plusa. Gdzie to nie wiem, może w tej kostce w słupku alebo w przelotce do drzwi jest pęknięty kabel i zwiera.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Gofer » 14 lis 2012, o 09:39

pablomed napisał(a):wygląda na zwarcie kabelka od podświetlenia do stałego plusa


Chyba nie to . Jakby tak było napięcie poszło by w skrzynkę bezp podświetlając nawiewy , zapalniczkę itp .
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez pablomed » 14 lis 2012, o 10:07

Masz rację. Ale jednak przyciski się świecą - więc jak inaczej to wytłumaczyć niż zwarciem jakimś, albo pomyłką w podłączeniu ich kabelka podświetlenia. Musze jeszcze popatrzeć na schematy bo przyciski do szyb sa odrębnie podświetlone ale tylko z tyłu chyba - niezależnie od podświetlenia regulowanego, nie pamiętam teraz.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez melcu » 14 lis 2012, o 12:23

Wszystko sprawdzone panowie ,przyciski nie tylko swieca ale tez dzialaja jak fabryka nakazala i otwieraja szyby. Niezaleznie od otwarcia drzwi i tez rano wiec wykluczam to ze dzialaja chwile po zaplonie. Wczesniej tego nie bylo, szyby dzialaly i swiecily tylko na zaplonie . Problem sie zaczal od momentu jak musialem pchac lapy w okolice odplywu od szybra gdziejest duzo elektryki. Moze cos odlaczylem ?? Niech mi ktos tylko powie na jakiej zasadzie jest odciecie pradu przez stacyjke i ktory to kabelek i gdzie idzie ?
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Zico63 » 14 lis 2012, o 21:47

Długo nie zajmowałem się szybami i alarmami z uwagi na konieczność rwania tapicerki przy pracach - czego nie lubię. Jednak awaria szyb w aucie w rodzinie sprawiła kiedyś, ze się przemogłem i to rozgryzałem.
pablomed napisał(a):bo przyciski do szyb sa odrębnie podświetlone ale tylko z tyłu chyba - niezależnie od podświetlenia regulowanego

Tak jest. I jest to bardzo ciekawe.
Przełączniki mają podświetlanie z pinu 1; o ile w drzwiach przednich dochodzi tam ogólnie znany przewodzik 58b szaro-niebieski (za złączem w słupku już szaro-zielony) to w dzrwiach tylnych jest to z linii informacyjnej "15", czarno-żółty - i tu zaczyna się to "ciekawe". Otóż przewód ten jest przerywany wyłącznikiem blokującym na konsoli antydziecięcym (czy antywięźniowym w wozach Policji). Jego wyłączenie odłącza "15" do tylnych szyb (i ich działanie) ORAZ podświetlenie.
Gdy szyby tylne są zablokowane z konsoli, nie świecą i ich przyciski :super:

Czy Kolega ten przewód miał całobrązowy czy z jakimś paskiem: żółtym lub niebieskim?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości