układ chłodzenia

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 17 sty 2013, o 21:46

Próbować zatkać możesz, możesz spróbować to owalić dookoła poxiliną albo innym ustrojstwem..
ale na dłuższą metę bez wymiany się nie obejdzie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Re: Cieknąca chłodnica

Postprzez K@mil » 17 sty 2013, o 21:47

Golf_GL napisał(a):Witam,mam pewien problem,otóż cieknie mi u dołu chłodnica na tzw. ulu...Mam do Was takie pytanie,czy da mi coś w tym przypadku uszczelnienie chłodnicy Radweldem?I czy nie spowoduje to przytkania nagrzewnicy?Z góry dziękuję za odpowiedzi..


Wszystko zalezy jak mocno przecieka ? Ile dolewasz plynu w jakim czasie :)...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez PabloSBT » 17 sty 2013, o 21:48

według mnie zamulanie chłodnicy to tylko prowizorka u siebie też tak zrobiłem bo leciutko ciekło a tydzień później wymieniłem chłodnice bo mi zaczął się przegrzewać :P wiec to był niepotrzebny wydatek:) jeśli nie chcesz kasy tracić na nową to możesz poszukać używki ewentualnie jechać tam gdzie naprawiają chłodnice może jakoś dadzą radę załatać
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Re: Cieknąca chłodnica

Postprzez Pawełgolfgreen » 17 sty 2013, o 21:50

Pamiętam u siebie, jak pękła prawa listwa wzmacniająca chłodnicy to cały płyn wyleciał :lol: :lol:
Lepiej wymień na nowy, żeby wymienić chłodnice trzeba odkręcać pół auta :lol: :lol: tak na serio zderzak i belkę
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez K@mil » 17 sty 2013, o 22:08

Pawełgolfgreen napisał(a):tak na serio zderzak i belkę


Trzeba i nie trzeba :P :P :P jedno mocowanie przeszkadza :) jak auto bez klimy
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez RYSZARDbogu » 19 sty 2013, o 19:44

pablomed, MAsz racje należy dokręcić z wyczuciem :) Niestety mowie to z doświadczenia ;/ a ja kupiłem go za 13-14 zł z zaślepka :) fakt faktem nie ORI Ale wszystko jest Okej :) ewentualnie proponuje dac jeszcze przy uszczelce Jakis uszczelniacz ja dałem wysokotemperaturowy z CASE ( firma ciagników :) ) a i uwaga by nie zrobic sobie poduszki powietrznej w układzie :) Pozdro :)
RYSZARDbogu
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 07:40
Lokalizacja: Boguchwały . ok.Morąga

Pompa wody deinstalacja

Postprzez daniel9415 » 24 sty 2013, o 00:42

Witam, mam problem właśnie z pompa. Swojego czasu uciekał Mi dość często płyn chłodniczy z tyłu silnika, dolewałem cały czas bo nie widziałem o co chodzi. Poczytałem troche i pomyślałem że to może być wina właśnie pompki. I stąd moje pytanie, jutro zamierzam się za to zabrać i powiedzcie Mi jak ją zdeinstalowac ? Jak się tam dostać ? Nie będę musiał rozbierać pół silnika żeby ją wykręcić ? Wersja Golfa 3d 1,6 ABU
Avatar użytkownika
daniel9415
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 23:39
Lokalizacja: Młynary

Postprzez pietrasiak2 » 24 sty 2013, o 07:43

Niestety a ABU pompa jest napędzana paskiem rozrządu i musisz się do niego dostać . Czyli jak masz wspomaganie zdejmujesz pasek pompy wspomagania, potem pasek alternatora. Ustawić rozrząd na punktach zdiąć koło pasowe pozdejmować osłony i masz dostęp do pompy.Proponował bym od razu wymienić przy tym rozrząd jedna robota będzie :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

wyciek plynu chlodniczego

Postprzez strzeliniasty » 27 sty 2013, o 00:59

siemka

panowie mam problem

wracajac z pracy w czasie jazdy uslyszalem tylko huk z silnika i nagle smrod i para spod maski

pierwsza mysl ze ktorys waz strzelil ale po przywiezieniu auta do domu wlalem troche plynu do zbiorniczka odpalilem by sprawdzic skad leci - i tu moje zdziwienie bo zaden waz nie strzelil ale jak silnik sie wkreca na obroty leje sie strumien na kolektor wydechowy z tylu silnika jakby spod wtrysku

jutro chce to rozebrac i mam pytanko czy tam jest jakis trojnik czy waz bo nie wiem na co mam sie nastawiac
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez prezesik » 27 sty 2013, o 01:14

Nie wiem jak to jest w 2.0 ale w. 1.4 kolektor ssący jest podgrzewany płynem, idą do niego dwa węże.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez strzeliniasty » 27 sty 2013, o 01:21

wlasnie boje sie zeby tam nie bylo zadnego plasitkowego niewymienialnego krucca bo autko potrzebne do jazdy

jutro pomimo niedzieli wjezdzam na garaz i rozkrecam cala gore silnika
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez AdiK__ » 27 sty 2013, o 09:52

strzeliniasty, z króćcami do całego vaga nie ma problemu z dostępnością, od ręki praktycznie w każdym sklepie. Akurat w domu nie mam etki ale wydaje mi się że tam będzie taki króciec

HP 107 308
Obrazek
albo taki

HP 107 917
Obrazek
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości