Klimatyzacja jak sprawdzić

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Postprzez KUBALA » 28 lip 2008, o 20:30

Stealth napisał(a):No z klimą to są różne przygody ale jak się ją ma to warto dbać, gdyż Ci co mają to wiedzą, jaki komfort daje gdy na zewnątrz jest gorąco.
Podepnę się z jednym pytaniem: miałem znów walnięty czujnik od klimy i w warsztacie klimatyzacyjnym gość przy jego odkręcaniu zerwał gwint z czujnika tak, że zostały z niego dwie części: tą którą urwał i ta co została przy osuszaczu i tu moje pytanie: czy zawsze przy odkręcaniu tego czujnika trzeba go tak rozwalić i nie da się go wykręcić bez zniszczenia? Bo u mnie to czujnik poszedł w kosz (i tak był do wymiany) ale przy okazji cały środek chłodniczy się ulotnił (wymieniałem go w tamtym roku na nowy) - czy mechanik schrzanił sprawę?

powiem ci że tak
ja usiebie sam osobiście wymieniałem ten czyjnik i wcele gaz mi cały nie uciekł tylko tyle co było w samym czujniku, napewno odkręcił nie wtym miejscy gdzie trzeba i dlatego gaz z klimy ci uciekł albo wiedział co robi i oszukał cie na gazie do klimy masz wydruk z maszyny ile gazu zostało zużyte a ile odzyskane ?,
profesjonalny zakład( jak muj ) załacza wydruk z maszyny do faktury za wykonaną usługę
chyba że mechanik połamał ci ten czyjnik tak że połowa z niego została w osuszaczu wtedy gaz ucieknie do zera, ale wtedy koszt wymiany gazu powinien pokryć mechanik- warsztat,
bo to jego nieudolność jest przyczyna utraty gazu,
pozdro
czarna perła
Avatar użytkownika
KUBALA
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 10:15
Lokalizacja: SKWIERZYNA

 

Postprzez Stealth » 28 lip 2008, o 21:46

Z czujnikiem było tak jak napisałeś - urwał go :-x i gaz cały zwiał - następnym razem będę omijał ten warsztat :zly:
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez zajcm3 » 11 wrz 2008, o 10:20

KUBALA napisał(a):gelost, jak masz gaz w klimie to może to być kilka żeczy które nawaliły, pierwsza włącznik na desce czy jak włączysz to zapala się światełko ? drugie czy jak wciśniesz przycisk AC to w sprężarce słychać KLIK  włanczającego się sprzęgła jak tak to sprężarka jest już mocno zuzyta i słabo daje, jak nie to będzie albo przycisk albo czujnik ciśnienia gazu klimy jest uszkodzony albo jego połaczenie elektryczne, sprawdz przewody i sam czujnik podłączając spręzarkę na krotko bezpośrednio z akumulatora jak kliknie to jest sprawna a przyczyna leży w czyjniku lub w przełaczniku, ja miałem tak samo za czyjnik w intercarsie zapłaciłem 150 zł wymiana nie wymaga ponownego nabicia klimy tylko musisz to zrobić szybko bo inaczej będziesz cały zielony pozdro



Witam a co jesli sprężarka sie załancza a po kilku sekundach przestaje działać i snowu słychać kliknięcie i tak w kółko??/ gdzie tkwi przyczyna?? :-|
By Ten Seconds Race I Am Free..
zajcm3
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 21:58
Lokalizacja: Jaworsko

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości