Klimatyzacja jak sprawdzić

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Postprzez gelost » 15 cze 2008, o 13:28

KUBALA dzięki za informacie u mnie nie działała ta klima właśnie przez ten przycisk na desce bo był odłączony ale już jest wszystko dobrze!
gelost
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 cze 2008, o 14:00
Lokalizacja: radom

 

Postprzez parol » 15 cze 2008, o 14:34

u mnie chłodnica klimy ma 4 dziurki i trzeba ją wymienić tak pozatym działa bezproblemu
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez pawel_ns » 15 cze 2008, o 21:02

KUBALA napisał(a):za czyjnik w intercarsie zapłaciłem 150 zł wymiana nie wymaga ponownego nabicia klimy tylko musisz to zrobić szybko bo inaczej będziesz cały zielony


co dokladnie znaczy zielony ?
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Zico63 » 15 cze 2008, o 21:46

No, chyba wiem o co chodzi: szprycuje ten gaz. Ale nawet strata kilkudziesięciu gramów czynnika chłodniczego pogarsza pracę klimy!
A swoją drogą, czemu nie ma małych pojemników z tym gazem do samodzielnego uzupełniania tak jak do np. zapalniczek? Dobicie klimy to w dobrej już cenie ok. 150 zł a koszt gazu max. 10!
A może gdzieś już są?
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez KUBALA » 16 cze 2008, o 14:57

zielony bo czynnik czyli gaz R134 ma dodany barwnik koloru jaskrawo zielonego, czujnik o którym mowa jest zasilany czynnikiem który jest podciśnieniem więc przy odkręcaniu trochę się można pobrudzić niewiele ale zawsze, nikt chyba niechce buć przez chwile szrekiem pozdro
czarna perła
Avatar użytkownika
KUBALA
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 10:15
Lokalizacja: SKWIERZYNA

Postprzez radek_bis » 18 cze 2008, o 00:58

Dołączając sie do tematu chcialbym upewnic sie czy w moim aucie jest klima, przyciski są ale po włączeniu przycisku ''min'' nic sie nie dzieje, jak sprawdzic czy caly osprzet klimy jest w aucie? bo mam wrazenie ze czegos brakuje. Za silnikiem, na ściance oddzielajacej kabine od silnika, lekko po lewej stronie(za turbiną) są wyprowadzone dwa otwory(pozostawione luzem, widnieją na nich dwie strzałki) do których powinny być podłączone chyba jakieś węże. Czy mam racje? od czego one są? z góry dziękuje za pomoc
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Zico63 » 18 cze 2008, o 01:13

To, niestety są węże od klimy :-( , Górna strzałka pokazuje miejsce o którym Kolega pisze a dolna pokazuje bardzo charakterystyczną dla klimy część, łatwo rozpoznawalną: gumowo-stalowe przewody obiegu chłodzenia. Musi też być (niewidoczna na foto) dodatkowa chłodnica bliżej prawego koła. Bez m.in. tych elementów nie ma klimy, ktoś "se wziął" :-(

Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez parol » 18 cze 2008, o 07:00

chłodnice na allegro można dostać już za 230 zł a reszte musisz popatrzec najlepiej zrób pare fotek dokładniejszych to ci powiemy czego ci jeszcze brakuje
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez radek_bis » 18 cze 2008, o 12:47

Mam wrażenie ze klimatyzacja z mojego auta to jest całkowicie wyjęta :-( ale nizej daje linki do kilku fotek jakie porobilem, i jeszcze mam pytanie odnośnie filtru kabinowego, ktory chcialem wymienić, bo są pyłkowe i węglowe(do aut z klimatyzacja), chyba w najbliższym czasie nie bede montowal tej klimy, wiec odpowiedni będzie filtr pyłkowy?
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez parol » 26 lip 2008, o 10:55

Zgadza się kolego ty niemasz tam nic ani chłodnicy, przewodów
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez noname_conek » 26 lip 2008, o 13:14

u mnie tez jak kuowałem na postoju właczyłem klime automatycznie podskoczyły obroty a nic nie było czuć wiec pojechałem na nabicie i co sie okazało... poprzednia właścicielka zamontowała sobie neony nad nogami pasażera i przewierciła parownik klimatyzacji :/ i teraz trzeba kupić nowy parownik ściągnąć całą deche zamontować nowy i pojechać sprawdzić szczelność... i wcale na tym nie musi sie skończyć :/ bo zawsze może sie okazać ze jeszcze gdzies jest jakas dziurka... wiec koszt "zepsutej kilimy" może sie wahac od 150zł do nawet 1200zł :D
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez Stealth » 27 lip 2008, o 08:48

No z klimą to są różne przygody ale jak się ją ma to warto dbać, gdyż Ci co mają to wiedzą, jaki komfort daje gdy na zewnątrz jest gorąco.
Podepnę się z jednym pytaniem: miałem znów walnięty czujnik od klimy i w warsztacie klimatyzacyjnym gość przy jego odkręcaniu zerwał gwint z czujnika tak, że zostały z niego dwie części: tą którą urwał i ta co została przy osuszaczu i tu moje pytanie: czy zawsze przy odkręcaniu tego czujnika trzeba go tak rozwalić i nie da się go wykręcić bez zniszczenia? Bo u mnie to czujnik poszedł w kosz (i tak był do wymiany) ale przy okazji cały środek chłodniczy się ulotnił (wymieniałem go w tamtym roku na nowy) - czy mechanik schrzanił sprawę?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości