Katalizator & strumienica

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez piotr.fitowski » 18 lut 2008, o 16:51

Panowie chyba nie macie racji :lol: strumiennica nie ma za zadanie wyciszyć auta tylko jej zadaniem jest wprawienie spalin w ruch wirowy tak by szybciej wydostawały sie z auta :roll: wiec oczywiste że auto bedzie glosniejsze :-? strumiennica to studnia bez dna jeden mówi tak drugi inaczej.... najrosądniejsza opjcą bylo by wywalenie tego tlumika i wsadzenie tam katalizatora uniwersalnego np
piotr.fitowski
 

 

Postprzez Imper » 18 lut 2008, o 19:24

no tak a kto powiedzial ze trumienica ma za zadanie wyciszenie?? doskonale wiem ze glownym jej zadaniem jest wprowadzenie spali w ruch wirowy jak wyzej napisaels ale rzeczywiscie po jej zamontowaniu poziom halasu sie nie powieksza(orzynajmniej z moich obserrtwacji tak wynika)... moim zdaniem to wysztko zalezy od strumienicy bo jak wsadzisz gowno to gowno masz
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez piotr.fitowski » 18 lut 2008, o 21:41

ImperfectCell, virus_wrona, napisal:Natomiast jak wstawisz katalizator lub strumienicę to będzie cicho tak jak ma być" :-P
piotr.fitowski
 

Co sądzicie o strumiennicy??

Postprzez karlosmysliwy » 18 lut 2008, o 23:34

Witam
Posiadam swojego Golfika od niedawna i dopiero teraz zdołałem odłożyć troszke zielonych $$$$.
Chciałbym jakoś poprawić osiągi mojej srebnej strzały i sprawić by brzmiała jak rasowe WRC
hehehe
Czy sadzicie ze strumiennica coś zmienia?? i jaka jest różnica miedzy taka za 50- 80- a 170 zł, warto zainwestować 170 zł bo efekt może być dużo lepszy?? oczywiście planuje potem zakup jakiegoś niekiepskiego końcowego tłumika.
Są przez coś takiego potem problemy z policja czy przeglądem?? jak będzie wył jak SZALONY 8-)

Oto propozycje:

http://moto.allegro.pl/item311617509_st ... _opel.html

http://moto.allegro.pl/item311617845_pr ... 2_5cm.html

http://moto.allegro.pl/item313257553_st ... chael.html 8-)

Za wszelka pomoc z góry dzięuje i pozdrawiam.
karlosmysliwy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez Imper » 19 lut 2008, o 00:33

no bo tak jest... prawde mowiac nie ma zadnej roznicy miedzy samochodem z katalizatorem a dobra strumienica... a co moze nie jest tak?? albo mam piz.. na uszach juz chyba ze starosci bo ja osobiscie nie slyszalem kompletnie roznicy
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Imper » 19 lut 2008, o 00:38

wiec tak zancze od konca problemy sa przy przegladzie bo juz ilosc spalin jest znacznie wieksza i jesli nie amsz ukladu to nie podbije Ci przegladu... co dalej jesli chodzi o poprawienie osiagow to raczej nie licz na nic wielkiego bo byc moze nawet nie odczujesz zmian... jesli chodzi o dzwiek to jak zamontujesz ja zamiast kata i zostawisz reszte serynie to nic ci takze nie da dopiero po wymianie na ukladu w caslosci na rpzelotowy ale do dzwieku wystarczy wymienic tlumik koncowy wiec szkoda kasy na strumienice wydawac moim zdaniem... sam mam 1.6 i myslalem zeby caly wydech rpzerobic ale skoro mam uzyskac moze z 5 koni przy dobrych wiatrach i drogim wydechu to stwierdzilem ze to bezsensu a dzwiek poprawisz sobie za 250 zl kupujac tlumik koncowy i tyle ;-)
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MakaKam » 19 lut 2008, o 08:23

A ja mam akurat tak ze moj kat jest dojechany i cos w nim w srodku lata i brzeczy i nie brzmi to za fajnie. Mam zamiar wiec zalozyc strumienice zamiast niego jako ze kat jest o wiele drozszy. Dobrze chce zrobic? :)
Avatar użytkownika
MakaKam
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 23:33
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez virus_wrona » 19 lut 2008, o 12:04

Wiadomo, że jeśli wstawisz jakąś lipną strumienicę, to będzie głośniej niż z katalizatorem, ale na pewno ciszej niż jak wstawisz rurkę. Mój kumpel wstawił sobie strumienicę zamiast klatalizatora i też nie słyszę, żeby było głośniej.
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice

Postprzez virus_wrona » 19 lut 2008, o 12:08

MakaKam napisał(a):A ja mam akurat tak ze moj kat jest dojechany i cos w nim w srodku lata i brzeczy i nie brzmi to za fajnie. Mam zamiar wiec zalozyc strumienice zamiast niego jako ze kat jest o wiele drozszy. Dobrze chce zrobic? :)


Moim zdanie dobrze chcesz zrobić. Katalizator sporo kosztuje. Problemy przy przeglądzie możesz mieć, ale nie oszukujmy się, w naszym kraju można załatwić przegląd bez przyjechania samochodem na badanie.
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice

Postprzez Imper » 19 lut 2008, o 14:20

jak juz mowilem jesli chodzi o przeglady to mozesz miec problem tylko i wylacznie reszta zas zostaje bez problemu takze jesli nie bedzxiesz mial problemow z przegladem to zakladaj smialo ta strumienice tylko uwazaj jak beda Ci zakladac zeby nie spieprzyli daj do dobrego fachowaca bo inaczej oslabisz auto ;-) pozdro
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MakaKam » 19 lut 2008, o 15:00

Ok bede uwazal :) Dzieki chlopaki za porade Pozdro
Avatar użytkownika
MakaKam
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 23:33
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez karlosmysliwy » 19 lut 2008, o 20:13

Dzięki chłopaki za pomoc:) :roll:
ale sadze ze zainwestuje w strumiennice bo i tak nie mam co zrobic z tą kasą :lol: :lol: :lol:
Pozdro
karlosmysliwy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:15
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości