Gdy na full skrece kierownice to gasnie

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Gdy na full skrece kierownice to gasnie

Postprzez Zaba2 » 21 gru 2008, o 16:38

Mam taki problem kiedy na fulla skrece kierownice na parkingu to potrafi zgasnac mam wspomganie.
Jak zachamuje to spadaja obroty i to wszystko dzieje sie gdy stoje co to moze byc? :-o
A od jakiegos czasu przycina mi sie rozrusznik i nie wiem czy to ma cos ze soba wspolnego. Co to moze byc ? Nie mialem tak...
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Gdy na full skrece kierownice to gasnie

 

Postprzez Edek12345 » 21 gru 2008, o 16:47

Myślę że pompa wspomagania może się kończyć :?: :?:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez marko1967 » 21 gru 2008, o 16:47

Zaba2 napisał(a):A od jakiegos czasu przycina mi sie rozrusznik i nie wiem czy to ma cos ze soba wspolnego. Co to moze byc ? Nie mialem tak...
to niema nic wspólnego to może byc bendix
Zaba2 napisał(a):Mam taki problem kiedy na fulla skrece kierownice na parkingu to potrafi zgasnac mam wspomganie.
Jak zachamuje to spadaja obroty i to wszystko dzieje sie gdy stoje co to moze byc?
a jakie masz obroty na wolnych obrotach byc może są one zaniskie i dlatego silnik gaśnie
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mani51 » 21 gru 2008, o 17:49

Zaba2, poczytaj to bo bardzo podobny problem do Twojego http://www.golf3.pl/topics36/regulator- ... t13628.htm
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez noname_conek » 21 gru 2008, o 23:33

na 100% jest to regulator napięcia... jak włączysz ogrzewanie tylnej szyby i np włączysz światła obroty lekko spadają? jeśli tak to właśnie ten regulator sie posypał.
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez Zaba2 » 22 gru 2008, o 09:51

Tak dokladnie jak powlaczam elektryke nawet swiatla to obroty drza (normalnie obroty sa ksiazkowo, niedawno czyscilem krokowca) ale z ta kierownica to jest masakra i jestem pewny ze to cos wlasnie z elektryka
Aha a czy sam moge i jak wymienic ten regulator napiecia? :-)
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez mani51 » 22 gru 2008, o 16:49

Zaba2 napisał(a):Aha a czy sam moge i jak wymienic ten regulator napiecia?


po co się czepiacie tego regulatora jak to nie jego wina...w tym temacie który podałem wyżej jest napisane czego to może być wina ale napewno nie regulatora bo niby co ma wspólnego regulator ze spadaniem obrotów przy skręceniu kierownicą a to że obroty spadają po włączeniu jakiegoś odbiornika prądu to dlatego że alternator ma większe obciążenie i gdyby sterownik silnika mógł to uchyliłby lekko przepustnicę żeby utrzymać obroty a w Twoim przypadku coś tu nie działa...ja standardowo gdy są problemy z obrotami radzę posprawdzać wszystko pod kątem szczelności bo jak silnik będzie łapał lewe powietrze to możesz sobie zmieniać krokowca, czujnik czy nawet ten bogu ducha winien regulator a i tak problem pozostanie
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez noname_conek » 22 gru 2008, o 18:14

mani51, golf mk2 to samo przy skręcaniu kierownica nawet po zmianach biegów przygasały światła na luzie spadał z obrotów, wymieniony regulator napięcia i wszystko chodzi tak jak powinno....
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez mani51 » 22 gru 2008, o 18:42

jeśli na biegu jałowym przygasają światła to ja się zgodzę że winny regulator ale Zaba2, nic nie pisze o przygasaniu świateł więc ja tylko ostrzegam że może wyrzucić kasę w błoto...a w ostateczności proponuję zrobić z kimś podmianę żeby się upewnić czy to regulator czy nie
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez noname_conek » 22 gru 2008, o 19:05

mani51 napisał(a):proponuję zrobić z kimś podmianę żeby się upewnić czy to regulator czy nie
najlepsze rozwiązanie aby sprawdzić :ok:
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez Zaba2 » 23 gru 2008, o 00:13

Zeby rozwiac watpliwosci kupilem regulator zalozylem i nic :D
Dzis nawet ruchalem sie w autku z moja panna i wlaczylem sobie silnik zeby pyrkal i dmuchal cieplo :lol: I mowie do niej moj golfik to zyje wlasnym zyciem a on w tym momencie jak gdyby nigdy zgasl mojej szczenka opadla :-o
A ja brechtalem do bolu hehehehheheeh
Ale do rzeczy poradzcie cos bo to straszne, nieszczelnosci nie ma bo sprawdzalem i ostatnio wymienilem podstawke pod wtryskiem a kiedys czyscilem krokowca tzn miech temu :-)
Kopolka palec przewody cewka nowe :-)

P.S
1.Kasy w bloto nie wyrzucilem bo juz prawie szczotek nie bylo :roll:
2. Nie mam przepustnicy esli chodzi o ta klapke w rurze miedzy filtrem powietrza a hmm nazwe to wtryskiwaczem :lol:
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez noname_conek » 23 gru 2008, o 01:38

Zaba2 napisał(a):Dzis nawet ruchalem sie w autku z moja panna
a czy kogoś to interesuje? chcesz zabłysnąć? to Ci sie nie udało... troche nie na miejscu pisać na forum takie rzeczy :wstyd:
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Następna strona

- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość