Przyciemnianie szyb

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Postprzez Emiczka » 26 kwi 2012, o 01:51

ano widzisz:) ale ja i tak pojadę jutro na komende i się zapytam:)

[ Dodano: 2012-04-26, 09:50 ]
Pan policjant mi powiedział ze oni co do tylnych szyb i tylnej szyby nic nie mają mogę ją nawet zaspawać. Przednie maja przepuszczać 70 % światła i tyle. Na foli którą się kupuje jest homologacja. I oczywiście jak jest niewidoczność z tyłu należy mieć dwa lusterka i po sprawie. Powiedział, że jeździ wielu przedstawicieli handlowych maja pozaklejane szyby tylne i co nic im do tego więc do przyciemniania też. Nie mam pojęcia jaki diagnosta koledze to powiedział ale kompletne bzdury to były.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

 

Postprzez prezesik » 26 kwi 2012, o 14:26

paxstor napisał(a):Emiczka, dziwne to jest ja też gadałem z policjantem (bratem) iii widoczność 180stopni ma być, resztę można pomalować sprejem he he,
zgadza się. Ważne, aby było 180 stopni widoczności.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Opik » 26 kwi 2012, o 14:29

Dodzwoniłem się po wielu próbach i tak:
Przednia 75% przepustowości
przednie boczne 70%
tył, tylne boczne NIEISTOTNE jest przyciemnienie, ale MUSI być atest(homologacja) na taką folię.

Więc można mieć z tyłu 60% bez atestu i leci dowód, a można mieć 10% z atestem i jest w porządku wszystko
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez zybi » 26 kwi 2012, o 14:56

To dziwne,bo ja też pytałem i jak wyżej było napisane przód i przednie 75% być musi ale tył to powiedział że moge sprayem czarnym zamalować,albo blache wspawać,od tego są lusterka boczne żeby widzieć z tyłu,bo np niektóre dostawczaki coca cola,pepsi badż rozwożące leki po aptekach są całe białe łącznie z oklejonymi szybami od zew i nic nie widać
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radekb351 » 26 kwi 2012, o 16:17

Opik napisał(a):Dodzwoniłem się po wielu próbach i tak:
Przednia 75% przepustowości
przednie boczne 70%
tył, tylne boczne NIEISTOTNE jest przyciemnienie, ale MUSI być atest(homologacja) na taką folię.

Więc można mieć z tyłu 60% bez atestu i leci dowód, a można mieć 10% z atestem i jest w porządku wszystko


No i moje bzdury okazały sie faktem.

Zakładając haka, tez trzeba pamiętać żeby miał tabliczkę z homologacja.
Podobnie np. lampy do jazdy dziennej (dane znajdują się na szkle. Oznaczenie np. E4 RL)
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Postprzez greg_117 » 26 kwi 2012, o 16:33

Śmieszne jest to co tu czytam i te warunki co do tylnich szybek :D:D kolego jak jak niektórzy wcale w firmowych autach mają zaklejone co ty na to powiesz?? ja sam osobiście mam tyl na maksa - boczne tylnie i tylnia szyba :) i policja nie może nic zrobić..... każdy o tym wie,że przodu nie możesz oklejać :D Emiczka nie martw sie i oklejaj tylnią i boczne tylnie bez żadnych obaw i zmawrtwień o kontrolę policyjną :):)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez zybi » 26 kwi 2012, o 16:44

greg_117 napisał(a):Śmieszne jest to co tu czytam i te warunki co do tylnich szybek :D:D kolego jak jak niektórzy wcale w firmowych autach mają zaklejone co ty na to powiesz?? ja sam osobiście mam tyl na maksa - boczne tylnie i tylnia szyba :) i policja nie może nic zrobić..... każdy o tym wie,że przodu nie możesz oklejać :D Emiczka nie martw sie i oklejaj tylnią i boczne tylnie bez żadnych obaw i zmawrtwień o kontrolę policyjną :):)


Dokładnie tak. Podpisuje się pod tym rekoma i nogami
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radekb351 » 26 kwi 2012, o 17:33

greg_117 napisał(a):kolego jak jak niektórzy wcale w firmowych autach mają zaklejone co ty na to powiesz??


Możesz nakleić nawet różowa folie na szyby tylko musisz mieć na to kwita (atest), który da ci firma zajmująca się oklejaniem.

Nie spotkałem się nigdy żeby właściciel firmy oklejał samochody firmowe sam tylko oddaje je do zakładu.
Nie moja wina ze istnieją niuanse pomiędzy rozporządzeniem a wiedza policji.

Ja wam nie zabraniam oklejać szyb tylko informuje jak to wygląda ze strony prawnej. Sam mam auto z własnorecznie oklejonymi szybami z zdaje sobie sprawę ze mogę stracić dowód.

BTW piszmy poprawnie po polsku. ;-)
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Postprzez prezesik » 26 kwi 2012, o 18:26

Jeżdżąc poprzednimi autami zawsze miałem przyciemnione szyby ( tylna + tylne boczne ) - zero problemów z miśkami.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 26 kwi 2012, o 19:14

Przyjacielu ja nie mam na to atestu an moje szybki ... a u mnei uwierz policja jest naprawdę cięta na takie szybki a pry każdej kontroli nie doczepiają się do tego a tym bardziej na przeglądzie :)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez czarus21 » 26 kwi 2012, o 21:05

tez nigdy nie miałem problemu z szybami i atestami bo te atesty co dodają do foli to można sobie na buty nakleić i będą z atestem czy w nissanie czy w uniaku a nawet w maluchu miałem i nic
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez Opik » 27 kwi 2012, o 00:33

Radekb351 napisał(a):No i moje bzdury okazały sie faktem


No nie tak do końca. Piszesz że wymagana jest:

- data instalacji,

- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,

- marka pojazdu,

- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,

- typ folii,

- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),

- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.



a jedyne co potrzeba to kwitek z magiczną literką E i to wszystko


Co nie zmienia faktu że tak czy tak przez tyle lat życia pierwszy raz słyszę że na tylne szyby cokolwiek jest wymagane, także częściowo mea culpa i przyznaje racje :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości