Czy zbiorniczek wyrownawczy w TDI ma tylko jedna wtyczke?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Bradley » 6 lis 2009, o 22:57

Rano zakladam zbiornik a przed zalozeniem przekrece kluczyk i sprawdze czy kontrolka bedzie migac. Pozniej spinaczem zrobie zwore. W koncu dojde do tego jak to dziala :zorro:

[ Dodano: 2009-11-06, 22:00 ]
marcinkoz2910, pw ;)

[ Dodano: 2009-11-07, 11:09 ]
Wlaczylem zaplon z odpieta wtyczka, kontrolka zapalila sie i po chwili zgasla.
Wlaczylem zaplon z odpieta wtyczka ale zmostkowana spinaczem, zapalila sie i zgasla.
Zamontowalem pusty zbiorniczek z podpieta wtyczka, odpalilem silnik... nic sie nie swieci. Zrobilem 10km z pustym zbiorniczkiem, podjechalem pod dom otwarlem maske i po minucie wlaczyl sie wentylator. Dalem dmuchawe na 4, cieplo max, uzupelnilem ubytek plynu. Czekam az plyn bedzie calkiem zimny i doleje reszte.

Dziwi mnie to, ze z pustym zbiorniczkiem kontrolka nie zapalila sie. Co prawda wiadomo, ze dziala przelew, ale gornym wezykiem sikalo niewiele, na pewno nie tyle zeby dobic do czujnika. Chociaz pozniej jak przyjechalem pod dom to plyn byl prawie pod kreska na min, wiec teoretycznie mogl czujnik dzialac.
Skoro sie na pali narazie....to jest spokoj. Ale dzis jest cieplo, trzeba czekac na temperatury na minusie.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

 

Postprzez marcinkoz2910 » 30 gru 2009, o 23:32

Podczas zakładania MFA wymieniłem wiązkę licznika

co się okazało moja wiązka była uszkodzona :zdziwko: rozleciała się oprawka konektorków i coś tam zwierało :zdziwko:

Włożyłem okablowanie pod MFA i wszystko wróciło do normy :super: kontrolka nie świeci już :super:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Bradley » 31 gru 2009, o 11:36

U mnie swiecilo jeszcze przed wymiana licznika, wiazke swoja zostawielm bo mialem juz gotowa pod MFA tylko musialem naciac kostke zeby dostac sie do pinu od czujnika zuzycia klockow i zmasowac go bo mi sie swiecil caly czas hamulec reczny.

No ale sie nie swieci ;P Swieci sie tylko po przekreceniu kluczyka i gasnie.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości