Spalanie -Drodzy uzytkownicy silnikow benzynowych

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez killah » 29 maja 2011, o 16:40

nie robiłem foto ale udało mi się do 6.2 na mfa zejść otatnio :d albo nawet 6.1 :d

///

edit:

dzis 5.7 w trasie :D
killah
 

 

Postprzez flash15 » 30 maja 2011, o 13:59

killah, miałeś w ogóle uruchomiony silnik?? hahaha :D elegancki wynik
Avatar użytkownika
flash15
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 maja 2008, o 23:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mirecc » 30 maja 2011, o 21:45

Z całym szacunkiem ale nawet producent (który zawsze zachwala swoją produkcję i zaniża wyniki spalania) podaje, że silnik 2.0 115km w golfie 3 pali w mieście średnio 10,5 l. Nawet dzisiaj nowoczesne silniki (a golf3 takich nie posiada) o pojemności 2000cm3 palą więcej niż podałeś. Ale rozumie, że każda matka kocha swoje dziecko i to ono jest najpiękniejsze i najlepsze...
Pozdrawiam.
PS
... a może to awaria komputera? ... ;-)

[ Dodano: 2011-05-30, 22:11 ]
sorka
średnie spalanie w mieście to 9,9l/100km
Avatar użytkownika
mirecc
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 06:12
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez killah » 30 maja 2011, o 22:33

mirecc napisał(a):Z całym szacunkiem ale nawet producent (który zawsze zachwala swoją produkcję i zaniża wyniki spalania) podaje, że silnik 2.0 115km w golfie 3 pali w mieście średnio 10,5 l. Nawet dzisiaj nowoczesne silniki (a golf3 takich nie posiada) o pojemności 2000cm3 palą więcej niż podałeś. Ale rozumie, że każda matka kocha swoje dziecko i to ono jest najpiękniejsze i najlepsze...
Pozdrawiam.
PS
... a może to awaria komputera? ... ;-)

[ Dodano: 2011-05-30, 22:11 ]
sorka
średnie spalanie w mieście to 9,9l/100km


no i takie w mieście mam wg MFA.

Obrazek

Jeśli chodzi o spalanie to nawet może te pół litra zaniżać ale ogólnie dobrze komputer pokazuje. W końcu te ~320 km na 21.5 litra (tankuję za 100 na tydzień tak średnio) się zrobi.
killah
 

Postprzez trollu » 31 maja 2011, o 02:28

co do spalania w nowych autach to postęp postępem ale masa też w górę, auta coraz bardziej tyją i trzeba napędzić coraz większą lochę. co do opon to wcześniej miałem 195/60 czy 65, nie pamiętam, teraz 205/50 R15 i różnicy nie ma jakiejś wielkiej, obwód obwodem ale szerokość robi swoje, opory toczenia idą w górę przy szerszym laciu
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez flash15 » 31 maja 2011, o 11:47

trollu, dokąłdnie im szerzej tym większe spalanie jak zawsze, ale obwód też robi swoje, bo ma małych kółeczkach szybciej się rozpędzamy i nie potrzebujemy zbyt dużej mocy żeby się ładnie zebrać... suma suma rum szerokość robi swoje im szerzej tym stabilniej lecz z większym spalaniem...
Avatar użytkownika
flash15
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 maja 2008, o 23:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez trollu » 31 maja 2011, o 14:05

flash15 napisał(a):bo ma małych kółeczkach szybciej się rozpędzamy i nie potrzebujemy zbyt dużej mocy żeby się ładnie zebrać.

i niby mniej pali? sry ale się mylisz.
no chyba że wiecznie się rozpędzasz ale na większym kole potrzeba mniej obrotów koła do przejechania np 1km niż na mniejszym kole a co za tym idzie mniej obrotów wałem i mniej cykli spalania. na 1km tego nie widać ale na np 1000km już tak. ale to jest raczej znikomy wpływ, większy jest na przekłamanie licznika
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez kedar » 31 maja 2011, o 16:44

Nie wiem Panowie dlaczego ufacie komputerowi pokładowemu, skoro można samemu obliczyć ,,średnie,, spalanie na 100km. Znacie takie obliczenia? Litry paliwa zatankowane × 100 i potem ÷ przez dystans przebyty. Więc przykładowo tankujecie 10 litrów × 100 ÷ przez 100km = 10L
Teraz to was załamie. Jechałem ze Szczecina do Gostynia woj. wlkp oraz powrót i zrobiłem 634 km.
W Szczecinie tankowałem 38L. Na zegarze mi pokazywał kreche, czyli w baku niewiele. Jak myślicie starczyło mi wachy?
Jasne że starczyło bo znam swoje cacko i wiem ile mi spali. Obliczając w/w przykładem średnia wyszła 5,99
Prędkość jakiej się trzymałem to maks 90. Potem bym tylko słyszał ssanie za plecami a ten dźwięk lubię tylko wtedy gdy muszę od świateł do świateł zdążyć a inne auta zostają na starcie :-D
Ok starczy tych przechwałek.
Trasa prosta Szczecin-S3-Skwierzyna-bokiem koło Międzyrzecza-wioskami aż do A2-potem zjechać trzeba na S11-przed miejscowością Kórnik zjechać na drogę lokalną nr434 i aż do Gostynia.
Jeśli ktoś chce może się sprawdzić na tej trasie bo: jest co zwiedzać a przy okazji spalanie się sprawdzi hehe
Zgarniacz śniegu naprawiony :-) Zapłaciło państwo POLSKIE
Avatar użytkownika
kedar
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 17:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie+wlkp

Postprzez trollu » 31 maja 2011, o 20:46

kedar napisał(a):Nie wiem Panowie dlaczego ufacie komputerowi pokładowemu, skoro można samemu obliczyć ,,średnie,, spalanie na 100km.

a dlaczego mu nie ufać skoro nie przekłamuje?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez kedar » 31 maja 2011, o 23:40

Bo najlepiej się sprawdza sprawdzony sposób j.w. już pisałem. No ale każdy robi jak uważa. Jednym słowem. Np. mój jest super na długie trasy. Jedziesz i wysiadasz jakbyś się nie ruszył z miejsca :) Komfort jazdy.
Zgarniacz śniegu naprawiony :-) Zapłaciło państwo POLSKIE
Avatar użytkownika
kedar
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 17:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie+wlkp

Postprzez flash15 » 1 cze 2011, o 00:46

kedar, jeśli wszystko masz w porządku z elektroniką to te parametry na MFA są bardzo bliskie spalaniu, ale wiadomo oprócz tego oblicza się samemu tak jak to i ja robie i kontroluje i powiem Ci szczerze że jest bardzo przybliżone do tego z MFA

"Litry paliwa zatankowane × 100 i potem ÷ przez dystans przebyty" to już lepiej ludziom napisać litry zatankowane przez dystans i przecinek o dwa w prawo... :) hie hie bez zbędnego mnożenia, ale jakby nie było trzeba zatankować na takiej stacji co nie kłamią liczniki i przy wlewaniu wchodzi więcej niż ma się miejsca w zbiorniku...
Avatar użytkownika
flash15
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 maja 2008, o 23:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez trollu » 1 cze 2011, o 08:09

ja nigdy specjalnie nie sprawdzałem ile pali ale jak robiłem km to patrząc na litry w baku i przebieg na dziennym MFA podaje dość dokładne dane i nie zdarzyło mi się żeby na kompie było 7 a w rzeczywistości wziął 10.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości